Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po aktualizaci win 8.1 nejdou spouštět hry

Ahoj, mám takový oříšek, se kterým si nevím rady. Pár dní zpátky se mi na herní ntb stáhla automatická aktualizace win 8.1, po ní mi nešla spustit hra WOT. Nechápal jsem a zkusil i další hry, které v ntb sice jsou, ale nehrávám je. Téměř nic nefungovalo, GTA V hlásila chybu, že chybí DirectX 10 nebo 11. (samozřejmě blbost) Zkusil jsem aktualizovat ovladače GK přes Geforce Experience, nepomohlo, zkusil jsem tam nacpat manuálně nejnovější ovladače ze stránek Nvidie čistou instalací a ejhle, vyřešeno, vše jelo. Do prvního restartu/vypnutí systému, po zapnutí opět stejný problém. Stejné řešení ale už nezabralo, tak jsem pátral dál a zaměřil se na aktualizace win 8.1, našel jsem tam, že nějaká část aktualizace byla neúspěšná a nešla obnovit. Tak jsem zrušil automatické aktualizace, zapnul jsem selektované a vrátil systém přes bod obnovení do stavu před aktualizacemi. A hurá, zase to pomohlo a vše šlapalo jak má. Do dalšího restartu/vypnutí. Po zapnutí opět to stejné. Prohraboval jsem se tedy jednotlivými aktualizacemi, co tam mohlo být, našel jsem aktualizované ovladače grafiky, ale integrované HD Grapihcs na desce. Přestože to nemá mít žádný vliv, zkusil jsem tuhle aktualizaci povolit a na jedno zapnutí zase všechno fungovalo jak má. Momentálně jsem ve stavu, že zase žádná hra nejede, aktualizace GK jsou všechny aktuální a v pořádku, za bod obnovení se již nedostanu dále, než za poslední aktualizace (čili to mi už nepomůže), postupně jsem zkoušel všechny aktualizace win 8.1 dodělat a nic už z toho nemá vliv. GK funguje jak má. Nevím kde je chyba a strýček google mi poradil vždy jen s nějakou částí, nikde jsem nenašel totožný problém co mám já. Nemá někdo zkušenosti, nebo nápad, co se s tím dá dělat? Odkaz na dxdiag: http://leteckaposta.cz/838621393

Konkrétně neporadím, mám Windows 7, ale ovladače grafiky notebooku nenechávej aktualizovat Microsoftem. Ty hle ovladače stahuj výhradně od výrobce svého notebooku. Takže, doporučil bych ovladače grafiky kompletně odistalovat a nainstalovat znova.

Ještě si raději počkej na další rady.

Také si ověř, zda hry rozpoznávají tu nVidia kartu a nesnaží se jet na integrovanou HD Graphics. Jak, neporadím, NB nemám.

Instaloval jsi všechny ovladače výhradně ze stránek výrobce notebooku? Protože v tvém popisu čtu mj. "...zkusil jsem tam nacpat manuálně nejnovější ovladače ze stránek Nvidie". To je IMHO špatně.

Asi bylo lepší dotaz položit na pc.poradna.net, tady se věnujeme hrám a ne problémům s nb či ovladači.

Mimo téma snad ne, ale tady na poradně to máme rozdělené. Zde se primárně řeší hry (=hraní), na dotazy ohledně hardwaru, ovladačů, atd. je lepší pc větev poradny. Tam je větší koncentrace odborníků, větší šance na vyřešení, tady tomu čistokrevní hráči tak moc rozumět nemusí ;-)

Já vsázel na to, že tím třeba nějakej čistokrevnej hráč taky prošel. :-) Od takového člověka je pro mě rada cennější, jak od x odborníků. Při vší úctě ke všem, co se mi snažili a snaží pomoci, tak rady typu dej tam w7, nebo nainstaluj si další antiviry, jsou ztrátou času pro všechny. Tady a na dalším herním fóru jsem vyloženě zkoušel náhodu, že to třeba už někdo zažil. :-)

ano Windows 7 by nepomohl pokud by tam byly opět špatné ovladače. Z příspěvku na pc poradně odinstaluj feforce experience a naistaluj tam svůj ovladač ze stránek výrobce ntb na tvoji verzi Windows.

ps. Vypnutí aktualizace ovladaču přes winupdate jsem pochopil že máš tedy vypnutou

ovladče na ntb se nestahují ze sdtránek nvdie ale ze stránek výrobce ntb lenovo,asus,dell, atd a první instaluj ovladač chipset pak na tu inteláckou grafiku a až p otom na tu nvidii.

Dobrý by taky bylo kdybys napsal přesný typ ntb

Aktualizace přes win update jsem vypnul úplně natvrdo, včetně kritické priority aktualizací dva dny zpátky. Přesto jsem včera večer našel v historii aktualizací poslední aktualizaci po zapnutí ntb včera večer. Tak tomu moc nerozumím, jek je tohle možné. Co se týče ntb, měl jsem zato, že všechny potřebné informace jsou v dxdiagu. Jedná se o MSI GP72 2QE Leopard Pro. Jdu tedy vyzkoušet postup psaný výše.

Nemám recovery oddíl, na Lenovu a HP mám, na nejnovějším MSI ne. Odinstalovával jsem Geforce experience a ovladače, stáhl jsem nové od výrobce ntb, chipset úspešně, intel vga úspěšně, nvidia vga mi během instalace sekla notebook. (Sekl se mi poprvé v životě) Poté se vypnul, zapnout nešel, padal do černé smrti, tak jsem přes nouzák obnovil včerejší systém a už jsem fakt zralej na to to celé reinstalovat. Když se o to chci pokusit znovu, nejde mi už ani odinstalovat nvidia geforce experience, prostě na nic nereaguje. Začínám být lehce nervózní.

Ještě jsem si pohrával s myšlenkou jen továrního nastavení, ale když si všechno zazálohuji, pak mi přijde logičtější komplet reinstal a možná že už spíš instal desítek nebo sedmiček. 8.1 je opravdu velmi nekompatibilní systém pro hraní her, byla to moje blbost z před dvou let. Každopádně díky moc, že jsem na to nebyl sám.

Já bych také u W7 zůstal navždy (navíc mi vyhovuje přidaná licence virtuálních XP/Pro), ale časem to prostě nepůjde, třeba kvůli úmyslné! nepodpoře nových procesorů nebo DX>11 ze strany maléhoměkkého.

Až to bude na pořadu dne, přejdu na nový OS. A - jak píšu - počítám s tím, že mi všechny hry poběží. Že bych ale měl z W8/10 nějakou radost, to ani náhodou.

To je kuci moc hezký co píšete a já s tím souhlasím. Ale já měl W7 na svým lenovu a k HP jsem dostal W8.1, na HP (uživatelsky nedůležitý stroj) jsem si hodil warez W7 a na herní MSI jsem chtěl originál a než kupovat zase další licenci W7, tak jsem použil tu volnou 8.1. Nechal jsem to čistě jen jako herní ntb a doufal, že to bude s 8.1 v pořádku. Před rokem po korespondenci s lidma od EA Sports jsem pochopil, že FIFA 17 je sice hratelná, ale na W8.1 je nekompatibilní, dá se hrát jen v okně atd. Byly to drobnosti, ale hromadily se. Krom her s tímto systémem moc jiných zkušeností nemám, ale jako hráč říkám, že W8.1 je mezivětev a u hodně her se to projeví právě třeba kompatibilitou. Taky bych šel do sedmiček, ale nová licence stojí momentálně 5000,- a je to s výhledem maximálně na 3 roky podpory. To Popravdě raději koupím W10 za 3000,- a ty ušetřený litříky schovám na GTX 1080...

Problém je, že mu radím ať si raději pořídí bezproblémový systém, než se stále potýkat s problémovým pořád dokola. Navíc pořídit si Windows 7 je otázka pár drobných narozdíl od koupě jiného auta, kde se to může značně prodražit, takže jsem přesvědčen že Win 7 je jasná volba, ať už ho má či nemá.

Codforever já potřeboval poradit jak vyřešit problém, né od něj utéct. Abych uklidnil Tvoji sedmičkovou duši, shodou okolností jsou ovladače na 8.1, 8 a 7 v tohle případě stejné. Ze zajímavosti jsem se na to podíval. Jinak jsem se dostal do varianty, že vše funguje, jede, šlape. Geforce Experience je definitivně fuč. ALE, tovární ovladače od výrobce ntb nejdou, jsou to 2 roky staré ovladače a při instalaci se úplně pokaždé seknou ve stejném místě. Popravdě asi bych ani nechtěl mít ovladač grafiky aktuální k červnu 2015. Takže chtě nechtě jsem nucen instalovat jinou verzi. A když už tedy jinou, jakou? Respektive odkud?

Po odinstalaci všech ovladačů grafiky a instalace chipsetu s intel vga mi všechno jede, jen se nic nedá hrát, protože to pochopitelně jede přes intel vga. Teď stačí nainstalovat jedny správné ovladače GK. Cítím, že jsem hodně blízko. :-)

Ve chvíli kdy se objeví nějaká trhlina v systému, okno, bug.. tak to vždy mrkvosoft okamžitě řešil a opravil updatem. Některé "trhliny" byly velké, ale situace byla v podstatě hned opravena. Dnes už u XP nevíš, zda je systém v pořádku, nebo se dá třeba lehce nabourat do pc s XP. Z toho důvodu nebudu volit neperspektivní systém. Ano, taky bych nejraději navždy zůstal u XP, ale kdybych si ho nainstaloval, tak bych na něm třeba už nikdy nepoužíval internetové bankovnictví a podobné citlivé záležitosti. Možná jsem paranoidní, ale věřím, že svět pc se neustále vyvíjí, stejně jako dovednosti hackerů.

Jak se ti může objevit trhlina nebo bug v systému, když máš vypnuté aktualizace a nespouštíš žádné nesmysly z nedůvěryhodných zdrojů? Pokud umíš aspoň trochu pracovat s PC tak je šance na nabourání prakticky nulová. A navíc když by jsi chtěl mít tu jistotu s tím bankovnictvím, tak bych doporučil si zároveň pořídit na počítač linux, protože je bezpečný a je zadarmo. Takže vesele můžeš vybírat mezi Win xp a 7, protože není žádný důvod si pořizovat ty nové problémové systémy.