Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou telku na občasné hraní.

Ahoj,
tak jsem se rozhodl prodat svůj herní PC a pořídit Xbox One X. Jenže ještě nemám televizi. Vůbec nevím, podle čeho ji vybrat. Mojí poslední televizi jsem před dvěma lety prodal. (Nějaká LCD Samsung 32 palců - rok 2008) Byl jsem s ní spokojen, ale už se mi nehodila do interiéru - byl to prostě starý kus a na dnešní dobu měla obrovský rámeček. Takže teď jsem bez TV a potřebuji novou.
Hrál bych na ní hlavně závodní hry, pouštěl si filmy a brouzdal po netu na bezdrátové klávesnici v gauči.

Moje požadavky jsou
- 4K
- 50-55 palců (spíše 55, ale na 50 možná bude lepší obraz)
- optický výstup na zvuk
- HDMI (2x - ještě pro HTPC)

Cena kolem 20 000Kč. Kdyby byla nějaká opravdu dobrá nabídka, mohl bych dát i víc, ale příjde mi to zbytečné. Druhá varianta je zmenšit úhlopříčku za cenu lepšího obrazu a zachování ceny, ale mít obrovskou televizi byl vždycky můj sen. :-)

Děkuji za rady!

Doporučuju zajít do elektra a vidět je na vlastní oči, vybrat si tam pár kandidátů a dodatečně mrknout na recenze. Jen bacha, někteří výrobci rádi udávají rozlišení TV "4K", i když se v žádném případě o 4K nejedná.