Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HW u her

Podle čeho píšou výrobci her doporučené komponenty pro nějakou hru? Chci je u hry napsaná grafika GTX 1080 a mám GTX 1080-tku, tak to znamená, že tu kartu hra využije na 100%? nebo podle čeho se to určuje?

To je to co nikdo neví. Každému to běží jinak, každý se spokojí s něčím jiným, někdo se spokojí s 30fps a někdo potřebuje 60+.
Např. když vyšel Witcher 3 tak já měl jen Intel pentium G3258 + GTX 650 1GB. I když jsem byl pod minimem, dohrál jsem to na tom. 1280x720, vše very low, 15fps a dohrál jsem to.
Potom jsem si koupil nový PC a rozmazlil jsem se na tolik, že je pro mě nehratelných i 40fps.....

Podle čeho píšou výrobci her doporučené komponenty pro nějakou hru?

- Pri samotném vyvoji, uz kuprikladu podle Fames/s vi, jak ta hra (nebo urcity graficky motor|Engine) jede nebo nejede.
- Ke spuste her jsou benchmarky, kdyz pisou doporucena, tak to zpravidla znamena, ze ti hra pojede ciste treba na 60FPS, ne vylozene, ze GK bude zatizena na 100% :-)
* A minimum treba na stredni detaily na 30Frames/s.

Udávají se 2 parametry- minimal a recommended (minimální a doporučené).

Minimální parametry udávají na jaké sestavě bude hra spustitelná a hratelná- tedy low detaily a stabilních 30 fps.

Doporučené parametry naopak ukazují na jaké sestavě poběží hra na maximální detaily na 60 fps. Jakožto standartní rozlišení se u obou parametrů používá FHD(1920x1080)

Urcite ?
Treba Witcher 3 s R9 290X bez OPTION pro Nvidia, jede na ultra v FHD@1080p +- na 75FPS
Doporucena sestava :

Windows 7/8/10 (64-bit OS required)
Processeur : Intel Core i7 4790 3.6 GHz/AMD FX-9590 4.7 GHz or equivalent
Memory : 8 GB de mémoire
GPU: NVIDIA GTX 780 3GB/AMD Radeon R9 290X 4GB or equivalent
HDD : 30 GB

* S AMD R9 Fury a vysi detaily na 2K@1440p se drzim okolo 60FPS, nebo Just Cause 3 s GTX 780 neni 60FPS problém, tak jako Halo Wars 2 s GTX@1060 nebo RX@480