Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Názov neznámej kartovej hry - pozná niekto ?

Dobrý deň, pred pár dňami som našiel doma v jednom šuplíku "ležať" staršiu (asi nie o veľa, je vo výbornom stave) kartovú hru, ku ktorej však nebol priložený žiadny návod, ako by sa mala hrať ]:( Z vonkajšej strany je na kartách vyobrazený nejaký čínsky znak, z vnútornej bytosti s príslušným znakom pod nimi, ako môžete vidieť v prílohe. Taktiež, niektoré karty majú znak "prázdny". Hlavnou kartou je zrejme modlivka, otázkou je, či je hrateľná ;-) Pozná z vás niekto túto hru, jej názov ? Ak áno, veľmi vám budem vďačný za jej identifikáciu :-)

Takže áno, hra bude na 99,9% Čierny Peter. Sú tu tie isté farebné dvojice z každého, takže hrať sa to dá aj podľa toho, jediné čo by ma zaujímalo je, čo znamenajú tie znaky pod tými kartami ;-) Pravdepodobne to bude nejaký systém hodnotenia, len ako vidieť v Setoch 2 a 3 v prílohe nado mnou, v týchto jediných 2 karty medzi seba "nepasujú", podľa ich rozdielnych znakov :-p Avšak to ani tak nevadí, ďakujem za radu a zatiaľ to označujem to ako vyriešené, pokiaľ by ešte niekomu z vás napadlo, akým spôsobom by znakový systém mohol ovplyvňovať hru, každá rada je tu vítaná :-)