Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak platite online? (Steam, UPlay, Origin, GOG)

Zdar,

chci se zeptat, jak platite za hry, jakou platebni sluzbou?

Ja si zatim neco kupoval jen na Steamu a platil PayPalem, ale zrovna vcera jsem chtel poridit jednu hru a zapomnel jsem na PayPal prihlasovaci udaje, takze jsem se na to vykaslal a radsi nekoupil nic.

Zajimalo by me, jestli platite i treba normalne kartou, jestli se nebojite nejakyho zneuziti, protoze minimalne Steamu co si pamatuju tak udaje o uzivatelich uz unikly.

A druhy dotaz, jak to vlastne je s prevodnima kurzama a poplatkama, jestli me treba pres kartu (mam MasterCard od FIO) nevyjde koupe levneji nebo draz nez pres PayPal?

Pripadne me zajimaji tyhle platebni veci i u tech UPlay, Origin a GOG, protoze treba casem tam taky neco budu kupovat, jestli se teda taky plati pres PayPal jako na Steamu nebo jenom kartou atd.?

I na ostatnich sluzbach nebo jen na Steamu? Na tom jsem si vsiml, ze to tam je, ale ikdyz na sluzby, kde chci platit anonymne je to super, tak tady jsem v sobotu zjistil, ze je sleva na Steamu a v nedeli to potreboval zaplatit a nikde v okoli PaySafeCard neni, takze bych uprednostnil neco online.

V podstate PayPal je asi idealni, akorat ze jsem zapomnel to heslo zrovna skleroza no.

Jinak teda take kartou radeji neplatis na Steamu?

A jeste jedna drobnost. PaySafeCard ma docela nevyhodnej prevodni kurs CZK na EUR, takze to neni vyhodne PayPal je rozhodne lepsi, jedinne co nevim, jestli pres kartu MasterCard (vydana FIO bankou) to nebude jeste vyhodnejsi? Vubec totiz netusim, kde mam najit prevodni kurs pri platbe kartou a zda k tomu nebude strzen jeste nejaky poplatek?

Ja platim priamo kartou, este sa mi nic nestalo (klopem na drevo) a kedze mame tiez tie euroruble, tak strata pri prevode nehrozi. KEd som bol este v CR, tak som pouzival PSC, mali sme tam benzinku 100m od baraku nonstop. A co sa tyka poplatkov, neboj, jedna, druha banka a aj MC si svoje zoberu a ani o tom nevies :D