Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Procesor : viac jadier/menši takt vs menej jadier/väčší takt a otázka ohľadom intel/amd

Zdravím,chcel by som sa opýtať čo je lepšie : mať viac jadier s menšim taktom alebo menej jadier s vyssim taktom... pýtam sa vás preto lebo ma to zaujíma...pýtal som sa v škole učitelky,ale ta mi nevedela dať jednoznacnu odpoved...Podla nej je lepsia prvá moznost...
Zaujimalo by ma napr. čo by bolo lepšie na
1) telefon : 2-jadro 1,7Ghz vs 4-jadro 1,3Ghz a
2)PC : napr 4jadro s vyssim taktom a 6 jedro s nizsim alebo rovnakym...(ak rovnakym tak zrejme to 6 logicky,aj ked môže byť vynimka....) myslim to cele nejak všeobecne.

A druha moja otázka sa týka toho že mám v plane v buducnosti nechat vyskladat pc, a teraz sa dopredu zaujimam a zistujem veci,tak sa chcem opýtať to či je lepšie,alebo čo by ste vy spravili, keď mate cca 650€ , a idete staviať pc,tak čo by sa oplatilo či nejaky intel do napr 220€ alebo amd s tým že max by to bolo 6 jadro...myslim že viac je zbytocne.... amd je zaroven lacnejsie,ale ako vela ludi vraví , lacné sa kupovať neoplatí., v pláne mam tuto grafiku MSI GTX 960 GAMING 4G... neviem ale ci to nejak pomoze v mojej otazke...:D

Týmto nechcem vyvolať hadku medzi intel a amd,ale informovať sa a priučiť sa tak...ďakujem

Ono je jedna věc hrubý výkon a využitělný výkon, ale jinak platí:

pokud máme stejné procesory které se liší jen počtem jader, procesor s vyšším počtěm jader je výkonější.

Mnohem důležitější je jestli daná aplikace, fuknce kterou bude vykonávat procesor dokáže využít nabízený výkon.
Hry 2-4 jádra, více jader práce s videí apod. (Čili nějaké 8-jádro na hry ti je k ničemu)

Vzhledem k tomu že píšeš do Herní poradny tak asi hry,tak bych šel cestou i5, která má dostačující počet jader pro hry s velkým výkonem na jádro. Levnější, ale slabší volba je i3, která má sice 2 jádra, ale má hyper treading díky kterému má 4 ,,logická" jádra.

Za 650€ bych šel cestou I3 (Skylake) + GTX 960 např. 632€ cca Když tak s tou sestavou, je tu sekce dělaná přímo pro PC.

S telefonama bude platit to co s PC, ale v jaké míře to netuším.

AMD vs. Intel

AMD procesor jsem nikdy nemněl a ani nevidím smysl proč ho mít, Intel dokazuje že je jedničkou.