Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Karetní hra "Mezi Kozy"

Ahoj, pamatuji si jak jsme o přestávce ve škole hráli tuto hru o drobné. Ovšem časem jsem pravidla zapomněl a lidi kteří to hráli taky si to též nepamatují :D. Jestli někdo zná pravidla této hry, neváhejte a napište mi je sem :). Hra se jmenuje "Mezi Kozy" a nejedná se o hru s kostkami. Děkuji.

Změna kategorie, původně: PC hry (L-Core)

Já to hrál někdy před 35 lety :-)

Mám dojem, že to šlo takto:
- všichni dali nějaký stejný vklad do banku
- první hráč si líznul dvě karty a sázel (nebo nesázel), zda další karta bude hodnotově mezi temi dvěma. Když vyhrál, vzal si příslušnou výhru. Když prohrál, vklad propadal do banku
- pak sázel další hráč atd.
- ideální karty v ruce byla 7 a A :-) To se dalo hrát "o bank"

Tak to nás karty nebavily.
My si uvolnili lavici a hráli jsme "klouby".
Roztočili jsme minci (na hraně) a postupně jsme do ní cvrnkali. Komu spadla, ten ruku v pěst položil na lavici a druhý se mu výstřelem mince strefoval právě do kloubů.

Doma si pak ale mysleli, že se furt někde peru :D