Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno FX 6300 vs. Core i5

Zdar.. Chci se zeptat, jestli je lepší koupit AMD FX 6300, nebo Intel Core i5 2400 (nebo nebo cenově podobný).. Jelikož 6300 je fajn procesor za dobrou cenu a i5 je o něco dražší, nevím, jak se mám rozhodnout..

ten obraz je priserny

To myslíš ako? Každá karta, či už s čipom od NVIDIA, alebo AMD, ti dá absolútne rovnaký obraz. To platí ako v prípade kancelárskych kariet, tak aj herných. Rozdiel medzi napr. Radeon R9 290X a napr. NVIDIA GT, je len v (ne)schopnosti vytvárať 3D animácie vo fullHD. To znamená, že keby si mal kartu za 30 eur, a kartu za 300 eur, vo Windows a podobných 2D obrazoch by si žiadny rozdiel nevidel, či už máš AMD alebo NVIDIA!