
(dohady) Něco se chystá v Half-Life univerzu
Na stránce www.bmrf.us běží countdown, vyprší 5.5. odpoledne (16:47 CET).
Link na bmrf vede z ústřední stránky Black Mesa, z www.blackmesasource.com
Čas (náš) 16:47 je ve skutečnosti 8:47 čas vývojářů BM. Když si pustíte začátek Half-Life (v tom vlaku), je to v hlášení, které poslouchá Freeman, když jede do práce.
Co to bude?
Můj tip je vydání BM na Steamu, s Xenem (Xen na současné verzi BM nebude, pouze na Steamu!). Možná ne hned toho 5.5., ale bude určen termín, možná i cena.
Některé mimořádně optimistické dohady hovoří o oznámení HL3 či Ep3 (na čem pracuje tým BM), tomu ale nevěřím.
Takže jen vydání toho, co už vydali, v early access na Steamu. Bez Xenu. Ale s nějakými vylepšeními.
Má to navíc multiplayer, plnou podporu Steamu (workshop, achievementy, kartičky..).
20€.
Mno, zatím zůstávám u původní (a vymazlené) verze zdarma (na stránkách developerů už není, na ModDB zatím ano). MP mě nezajímá, oficiální Xen tam není. Teď otázka, jak moc půjdou na tuhle verzi narvat původní užovatelské modifikace BMS (Uplink, Uncut verze OaR a ST, případně Xen).
Jsou i nějaké problémy s fonty, viz třeba http://steamcommunity.com/app/362890/discussions/0 /620712364045078590/
Zatím oficiálně jen v angličtině (to mě dost překvapilo).