Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nemůžu dosáhnout LUCIDNÍHO SNĚNÍ

Dobrý den.
Již delší dobu se zajímám o lucidní snění. Svoje normální sny si dokážu částečně pamatovat. Používám testy reality(reality checks) a několikrát jsem zkoušel WBTB (Birdovu) metodu. Tato metoda, která má být údajně 100%, nevyšla. Zkoušel jsem tedy při usínání opakovat ,,Mám lucidní sen". Takhle jsem si to opakoval pořád dokola, až jsem cítil velice zvláštní pocit, něco jako vznášení se, a hrozně se mi rozbušilo srdce. Pokračoval jsem a cítil jsem, že moje ruce a nohy jsou horké. Začínal jsem vidět i nějaké tvary. Pak si pamatuji že jsem měl sny, ale ne lucidní. Ve snu jsem něco nakupoval a koukal jsem se na nějakou krabičku s texty. Ty texty mi přišli normální, nepřevrácené. Jednou jsem si ve svých snech uvědomil že sním, ale žádná lucidita nepřišla...
Jsem nějaký divný? Co dělám špatně?
Ještě bych chtěl podotknout, že můj bratr má lucidní sny bez používání metod.

Fu neskúšaj to, je to strašný pocit ja som to dosiahol raz bez môjho vedomia, proste stačí keď si uvedomuješ že zaspávaš a máš prázdnu hlavu ja si kedykolvek poviem v polospánku že zaspávam ale potom sa zobudím lebo ešte nechcem spať kvôli rannému vstávaniu do roboty.... neviem kričať, neviem behať, idem do kuchyni a niečo ma ťahá, začnem vzdychať aby to moji rodinný príslušníci počuli a prišli čo sa deje ale ani to nepomáha :D vtedy pociťujem strašný pocit strachu ale to sa mi stávalo ešte pred 5 až 6 rokmi, teraz už nie, zavriem oči a som mekhald.... keď sa z takého snenia zobudíš budeš rád že žiješ a ten pocit úľavi ti zaručujem, ale mám aj také sny kde by som sa najradšej nezobudil a keď sa zobudím tak celý deň som z toho zničený. Nieje to vždy o tom že sa vznášaš alebo že si robíš čo chceš ale práve opak nemôžeš sa pohnúť si paralyzovaný poprípade ti ide niekto v pätách a snaží sa ťa buď zabiť alebo vystrašiť na smrť