Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Steam - sdílení her

Hoj borci,

mám účet na steamu a můj mladej má taky, v nastavení steamu jsem našel sdílení účtu, tak jsem to vyzkoušel ale buď dělám něco špatně nebo jsem to špatně pochopil, lze takto sdílet hry ? Pokud ano, tak jaký je postup aby se mi zobrazili hry od mladého a mladému zase moje ?

Já ti nevím.

Podle mě to nějak jde, že můžu svoje hry sdílet i někým jiným. Ale pokud nějakou hru hraju já, tak ten druhý ve stejný okamžik žádnou z těch sdílených her hrát nemůže. Prostě ke knihovně her může v jeden okamžik přistupovat jen jeden člověk, jakoby "půjčený účet".

Přesně to ale nevím, s nikým bych svůj účet nikdy nesdílel a nemám ani zájem od kohokoliv jakékoliv nasdílené hry hrát.

Aby to bylo úplně jasné, vysvětlení:

Mám na Steamu Half-Life, Crysis a GTA. Tebe si přidám mezi "sdílenou rodinu" (nebo jak se to jmenuje). Budeš moci hrát mé hry. Ale: jakmile já budu hrát libovolnou z těchto her, ty nebudeš moci hrát žádnou z nich, žádnou z mého účtu. Nebo: ty budeš hrát "můj" Crysis, já se připojím na Steam ke svému účtu (že chci hrát GTA) a tebe to vykopne.

Povedlo se mi to zprovoznit. Funguje to tak, že v knihovně vidím hry od mladého, můžu si je nainstalovat a hrát. Je jedno jestli má steam zapnutý nebo vypnutý. Vezmu tvůj výše uvedený příklad, mladej má tři hry, Half-Life, Crysis a GTA. Mladej hraje GTA, já GTA hrát nemůžu ale můžu hrát zbývající dvě hry, tedy Half-Life a Crysis.

Tak to mě hodně překvapilo! Nevím, jestli nedělá Valve chybu (z hlediska jejich tržeb), ale asi to mají dobře spočítané.

Ty budeš mít jednu hru, já jich mám 300. Uděláme ze sebe rodinu a budeš moci kdykoliv hrát cokoliv ode mě. Pravděpodobnost, že se střetneme u jedné, je minimální. A třeba mi ještě za "připojení do mé rodiny" a možnost hrát mé hry bez placení Valve zaplatíš..

Přesně tak, při větším počtu her je pravděpodobnost malá, ale stát se může. Já a mladej vesměs nehrajeme stejné hry. Rovněž můžeš s kýmkoliv udělat rodinu, ale tady půjde i o důvěru, osobně bych s nikým koho pořádně neznám hry nesdílel, cheatování, bany, zablokování celého účtu. Sdílet hry můžeš až s 5 účty. Jestli dělá Valve chybu nebo ne, nevím. Já jsem za tuto funkci rád, za hry jsem zaplatil a jsem rád, že si ji můžu zahrát já i můj syn a nemusím ji kupovat 2x.