Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Myš vs gamepad

Tak co je lepší? Já myslím, že je to snad jasné, ale jen pro jistotu. Doufám, že pc čkáři jsou pro myš. Na rovinu, kdyby se měli myši zrušit a být jenom gamepady tak radši nebudu hrát vůbec. A ten kdo tvrdí, že je gamepad lepší tak na myši nemohl hrát. Leda, že by si koupil nějakou na dvě věci, ale pak by to byla jen jeho blbá zkušenost nikoliv fakt.

Můj názor Jako u drtivý většiny lidí asi nebude jen můj názor, ale fakt. Já myslim, že každý kdo tu něco tvrdí píše pro svůj názor, a ne proti němu. Ale to je asi zase jen můj názor podle tebe. No schválně co tu napíšou ostatní to sem zvědav.

Takze ty si robil anketu na vzorke asi 1000 ludi, ze si uplne presvedceny, ze vsetci ti sem budu pisat, ze mys je lepsia? Poviem ti jedno tajomstvo - existuju hry aj na PC, kde je gamepad lepsi.

EDIT: nechap ma zle, nesnazim sa ta ukecat, ze gamepad je lepsi, len sa ti snazim vyhovorit myslenie, ze tvoj nazor je ten jediny spravny a ze vsetci maju rovnaky.

Anketa není třeba když existuje internet. A že by nějaký hry byly lepší? To by mě teda zajímalo jaký. Že si neuvedl nějaké příklady když už tohle tvrdíš. U všech žánrů her bych řek že má myš vždy výhodu. U závodních her tam je to možná jedno protože tam se myš většinou nepoužívá, ale jinak myš je prostě rychlejší. Zaměření je rychlejší a to je hlavní. Ty příklady her kde je lepší gamepad by mě opravdu zajímaly, protože si fakt nedokážu představit jaký by to mohli být hry a z jakýho důvodu by si byl na gamedu ve výhodě. Leda tak možná u her co nepodporujou myš nebo je to nějak špatně udělané pro myš, ale to už je chyba vývojářů ne nevýhoda myši.

Jednině u toho závodění věřim, že je to na stejno, protože tam není třeba nic zaměřovat a taky protože, tam je klávesnice priorita, ale u fps her tam o tom dost silně pochybuji. Ano u Dark souls to je taky jedno protože, tam taky neni třeba rychlého zaměření, ale jak je už zapotřebí zaměřovat tak myš vítězí. Že by gamepad měl u nějaký hry výhodu oproti myši to se mi zatim nezdá.

Ne, nereagují rychleji, ale když potřebuješ třeba přidat jen minimum plynu, tak toho docílíš jak na digitální klávesnici ? Na analogu u gamepadu to jde. Nebo třeba ve fotbale, když chceš běžet pomaleji, tak na gamepadu u analogu toho docílíš, jak toho docílíš na digitální klávesnici ?

Dokážeš pochopit psaný text? Asi nikoli. Psal sem, že mě vyhovuje víc gamepad, to že je na všechno lepší sis vycucal z prstu, to sem tam nikde nepsal. Bohužel si méně obdařený jedinec, a proto ti to popíšu lehce.

já radši gamepad a hraje se mi s ním všechno lépe (včetně FPS her)

Co to znamená: to znamená, že radši hraju všechno na gamepadu + se mi na něm hraje lépe.
Co to neznamená: že gamepad je lepší právě třeba na ty FPS.

Už to chápeš? Nevím jak jinak to už podat.

Ja osobne mám aj Xbox aj PC, a kúpil som si káblový gamepad aby som sním mohol hrať aj na PC.
A na aké hry ho používam?
Samozrejme že nepôjdem hrať nejaké FPS s gamepadom proti týpkom s myšou.
Ja mám dosť rád arkády, či už staršie, alebo nejaké nové indie.
Napríklad ku hre FEZ sa podľa mňa perfektne hodí gamepad.
To sú hry kde je myš nevyužitá a príde mi pohodlnejšie držať GP, ako mať ruky vystreté a vyložené na klávesnici.
Asi toľko,...

Takže by som sa nezameriaval na striktné rozdelenie "ktoré je lepšie", ale skôr osobitnú preferenciu a hlavne typ hry.

Ale kdepak, jsou tady i lidi, kteří jsou přesvědčeni, že "konzole" je sprosté slovo ;-)

Jenže ty vedeš tihle debatu příliš kategoricky.
Já bych pochopitelně k serióznímu hraní do ruky joystick, gamepad a podobné věci nevzal, vím na 100%, že se nikdy nesnížím ke koupi konzole. Hry dokáži hrát jedině klávesnicí a myší, a to ještě jen s takovým nabindováním (...modří vědí :-D), z kterého se ostatním pécečkářům zasukují všechny prsty. Ale to jsem já. Co a jak hrají ostatní, je mi jedno, je to jejich volba a mně po tom nic není. Žij a nechej žít :-)

Takže za mě si napiš čárku za "myš", jestli ti to pomůže.

chceš říct že když má většina stejný názor musí se nutně jednat o fakt? To je jako kdybys v období křesťanské evropy tvrdil že bůh existuje. Většina měla stejný názor, tudíž existence boha je fakt?

Pěkná hloupost. Toto téma bych rovnou locknul, nic nepřináší a je tu akorát hromada stupidních keců.

Rikejme tomu treba nekonecna debata. Proste jakmile hodis do davu nejakou takovouhle otazku tak se nikdy nemuze dojit k rozumnymu zaveru. Ja na klavesnici s mysi a volant nedam dopustit. Ale treba fifa je na klavesnici s mysi o hodne hur hratelna nez na gamepadu, bez ohledu na to ze si obraz se zvukem hodim na TV sednu do kresla a konzolisti si konzole muzou nechat, jsem na tom stejne.

Já bych rozumný závěr měl. Každý ať si hraje na tom, na čem se mu nejlépe hraje. Já jsem rád, že existuje myš, já jsem rád, že existuje klávesnice a jsem rád, že existuje gamepad, každé to zařízení používám k něčemu jinému.

Sice tady chceš slyšet, jak máš pravdu, ale na truc řeknu opak. Jsou věci, kde se gamepad fakt nehodí, třeba strategie si prostě nedovedu představit na gamepadu (na té urovni, co se hraje korejská národní liga :-D) nebo 3D řežby, kde rozhoduje přesnost a rychlost. (zkoušel jsem BadComapny na playstation a i přesto,že zbraň třeba vůbec neuskakovala, byla statická, se dalo dost špatně trefit). A jsou věci, které pro gamepad jsou jako dělané, plošinovky, závodní akrády, třeba starý (hodně starý) wipeout. Přehrál jsem to celý, ale ve vyšších úrovních a vyšších rychlostech to bylo: V jedné ruce Joystick, kde jsem utilizoval páku a dvě tlačítka na ní (překvapivě směr dopředu a dozadu nebyla rychlost, ale naklánení čumáku nahoru-dolu, k rychlosti sloužilo právě jedno z tlačítek) a druhou ruku na klávesnici, kde jsem dalšími čtyřmi klávesami ovládal boční náklon a boční brzdy. Tam zase se tato sestava ukázala jako neefektivní a nejspíš by byl mnohem lepší gamepad.

Klávesnice s myší se nadají nahradit ve 100% případů gamepadem a gamepad se nedá ve 100% případů nahradit klávesnicí.

PS: na klávesnici s myší se dost obtížně hraje v pololeže na gauči :-D

este by som doplnil: zkoušel jsem BadComapny na playstation a i přesto,že zbraň třeba vůbec neuskakovala, byla statická, se dalo dost špatně trefit - to slovo skusal tam je podstatne. na klavesnici a mysi hraju ludia ako dlho? 10 rokov? 15 rokov? na gamepade si to iba skusal. ak by si predtym mys ani nevidel a tiez by si iba skusal, tak s mysou netrafis absolutne nic. naopak, ak by si denne hral 15 rokov fps s gamepadom tak sa trafis na pixel presne.