Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Boulder Dash - stará hra z Atari

Ahoj všem, nevíte jestli by se dala někde najít hra Boulder Dash, která byla původně pro osmibiťáky Atari? Vím, že verzí téhle hry je na netu plno, ale já bych chtěl najít tu původní z Atari, protože žádná jiná už nebyla tak dobrá.
Něco jsem našel tady, to je ono:
www.atarimania.com/game-atari-400-800-xl-xe-boulde r-dash_742.html

ale když to stáhnu tak to má příponu .ROM.
Nevíte co to je za soubor a jak to spustit?

Já taky tak, akorát místo gamepadu tam mám nastavené kurzory na klávesnici a Ctrl.
A ještě mi to blbne v tom, že když hraju v celoobrazovkovém režimu, pak normálně skončím, a když to spustím znovu tak se program kousne, zůstane jen černá obrazovka, a musím to vyhodit Ctrl+Alt+Del a potom znovu načíst soubory s Basicem, a pak to zase funguje.

To právě pak už nejde, zůstane fullscreen s černou obrazovkou a jde to ukončit jen Ctrl+Alt+Del.
Jediná možnost kterou sem zjistil je, vypnout ten fullscreen ještě než to ukončím, a po novém spuštění ho zase zapnout. Pak to jde.