Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s hrami (nejspíš) kvůli grafické kartě

Dobrý den
Mám problém s grafickou kartou, vždycky když zapnu nějakou hru, hraju tak 5min ani ne (jak u který hry)a najednou se mi hra sekne a ukáže se modrá obrazovka a pod tim chyba "VIDEO_TDR_FAILURE (nvlddmkm.sys) pak se mi systém restartuje... Nebo když spustim nějaký program na zátěž grafiky (např: FurMark, MSI kombustor) sekne se to během minuty a ukáže se mi nějaká chyba s OpenDDL nebo něco takovýho, kdyžtak upřesnim kdyby to pomohlo.. Máte s tim někdo zkušenosti? Mohl by mi někdo prosím poradit? Předem dík za odpověd

Jakou máš teplotu grafiky při zátěži ? (jestli při hraní nepřesahuje 80 stupnů)Odinstaluj ovladače grafiky(ne jen přeinstalovat),nainstaluj nové ovladače,dx9,dx11.Pokud to nepomůže tak to asi vypadá na vadnou grafiku.

Na netu píšou, že by to mohlo být ovladačem grafiky, takže jak ti radil lukja79, stáhnout nejnovější ovladače, provést čistou instalaci, při instalaci tu možnost zakřížkuješ. Pokud nepomůže zkusil bych starší ovladače a i teplotu bych změřil pro jistotu.

táák všechno sem udělal jak ste mi napsali.. pak sem si spustil FurMark a dal sem zátěžový test.. grafika jela v pohodě.. od 40 stupňů se vyšplhala až k 80 stupňům a jakmile tento limit přesáhla, počítač se seknul a zase modrá obrazovka s chybou SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED.. tak já nwm

mám win 8.1.. ale mám ho už dýl, prakticky od tý doby co vyšel tak nechápu proč to začalo házet tu chybu až teď.. Ramku sem si teď na vánoce kupoval novou 4GB 1600MHz ale v noťasu už jí mám také dýl.. a teď se mi objevil taky další "háček"
před chvílí sem si zkusil zahrát L4D 2, hraju v klídku a pak se to zase seklo (jako vždycky) s tim rozdílem že když teď chci zapnout noťas, načítá semi úvodní obrazovka (nápis lenovo)a hned po ní mi tam zase vlítne modrá obrazovka ale už se tam neukazuje ani žádná chyba.. a jakmile to zmizí, notebook se restartuje a znova.. stejně si myslím že mi nějakym způsobem odešla grafika.. máte nějaký odhad kolik by stála oprava?
Jo a mám ještě jeden dotaz, když chci udělat ten reinstal tak jak to mám udělat když v notebooku byl již nainstalovaný win8 a win 8.1 mi "přišel" zdarma ke stáhnutí z microsoft?

tak jak je na notebooku tlačítko "Novo" (Recovery) stisknul sem ho když byl notebook vypnutý a nabídlo mi to 4 možnosti.. Normal Startup
BIOS setup
Boot menu
System recovery
tak co mi radíte abych dál udělal? Mám systém rovnou přeinstalovat pomocí Recovery nebo se ještě pokusim to nějak spravit těma ovladačema??

to sem udělal ale stejně to nepomohlo... zapnu crysis2, udělám 2 kroky, grafika se dostane k 80 stupňům, hra se sekne a buďto to spadne zase do modrý smrti nebo dám správce úloh, vypnu Crysis a ukáže se mi že ovladač GeForce R331 Game ready driver přestal pracovat a byl obnoven
a přes včerejší večer sem nechal zaplej memtest, jelo to přibližně 12hodin (skoro celejch 8GB ram) a ani jednu chybu to nenašlo.. takže RAMkou to asi nebude :-|
PS: Když zapnu SpeedFan, teploty se mi ukazujou normálně HDO = 42C
Temp1 = 55C
Core 0 a Core 1 kolem 42C
Ale na GPU se mi ukazuje teplota 0.. viz. obrázek :-x