Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hry v reálu organizované po netu

Zdravím všechny, napadla mně taková věc, která asi ještě nikoho nenapadla. Vlastně asi už něco takového existuje, nedávno mi kamarád ukázal hru Geocaching, jestli znáte tak víte o čem to je.
Myslíte, že by to byl velký problém, zorganizovat po netu nějákou hru, která by se pak hrála ve skutečnosti? Jen tak ze srandy. Vtip by byl v tom že by se do toho mohlo zapojit hodně lidí, třeba všichni co mají internet. A jak se říká, v jednotě je síla.
Třeba mě napadly takové dobré srandy: Na netu by se napsalo třeba: 20. prosince, přesně v 15 hodin, všichni kdo tohle čtou tak otevřou okno a zavyjí hezky naplno z okna jako kojoti. (A ti co tu hru neznají tak si budou myslet že se zbláznili :)
Nebo jiný nápad: Zorganizovalo by se, že přesně ve stejnou dobu všichni doma zapnou co nejvíc elektrických spotřebičů. A v elektrárnách by se divili :) Nebo co nejvíc plynových spotřebičů.
Ještě to asi nikdy nikdo nevyzkoušel, tak by mně zajímalo, co by se stalo. Myslíte že by něco takového šlo zorganizovat?

Posted by 109.238.33.6 via webwarper.net
This is added while posting a message to avoid misusing the service

Třeba je, ale mohla by to být zajímavá zkušenost. Co myslíš že by se stalo kdyby všichni najednou v celé republice pustili vodu nebo plyn? Třeba by pak plynové spotřebiče najednou všem hořely mnohem míň než normálně kdyby plynárna nestíhala dodávat.

Posted by 109.238.33.6 via webwarper.net
This is added while posting a message to avoid misusing the service

Samozrejme by to slo a taky na to samozrejme prislo uz spousta lidi a udelala to.

Treba se po netu taky domlouvaji LARPy, domlouvaji se RPG hry prez videokonference, domlouvaji se nejruznejsi akce.

Samozrejme zalezi na tom, o co se presne jedna, kolik lidi to oslovi, kde a jak to inzerujes, ale na organizovane rozsviceni se ti asi vetsina vykasle, protoze co z toho a kdyz to uverejnis jen v poradne, tak si to precte jen par (nebo jen par desitek) lidi, rozhodne ne cely internet.

Třeba u toho organizovaného rozsvícení by mohla být sranda, kdyby se to povedlo opravdu ve velkým, a kdyby to přetížilo elektrárny, a najednou by byla celá republika bez proudu.
Bylo by to dobré že by se tím otestovala schopnost řešení krizových situací nanečisto.
Anebo ještě zajímavější by mohlo být, zorganizovat takhle stávku. Takovou, které by se zúčastnili úplně všichni, a třeba na 14 dní. Já třeba bych to chtěl aspoň někdy zažít, mohl by to být zajímavý zážitek pro všechny. Hlavně proto že sme to asi ještě nikdy nezažili, i když už tady máme tu slavnou demokracii přes 20 let.

a kdyby to přetížilo elektrárny, a najednou by byla celá republika bez proudu.

Zapomeň, to bys musel udělat v opravdu masovým měřítku a v naprosto přesnej čas, protože domácnosti mají relativně malou spotřebu vůči fabrikám. A tak moc účastníků hry nenajdeš. Deset tisíc by bylo málo.

Tak tyhle masový akce nejsou špatný ale musel by jsi sehnat fakt hafo lidí. Já bych to udělal jinak např bych lidem řekl at se převlečou do nečeho ulýtlýho nějáký kostými a na každým námšstí v republice třeba tancovat nebo co já vim dát echo TV a hurá seš v tv a můžeš to nazvat třeba jako Tanec proti rakovině