Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Filmy o templářích

Čau, doporučte mi někdo nějaký zajímavý film/dokument o templářích... A prosím, ať to není nějaký paskvil :-)

Děkuji

/Království nebeské jsem viděl
Změna kategorie, původně: Ostatní. V debatách píšou o problémech se hrou, tady se hledají filmy, je to marný. (karel)

Ahoj.
Například dokument Templáři-Poslední zůstává,to je přímo o Templářích.Filmů kde figurují Templáři je víc,ale nejsou o řádu jako takovém.Několikrát byl natočen např.Ivanhoe(tam figuruje fanatický Templář Brian de Boas Guilbert -hlavní záporák),nejvíc se mi líbila verze z roku 1982.Další je třeba Arn - The knight templar,je to koprodukce,kde ale měli hlavní podíl Svédové.U nás je dostupná sestřihaná verze dvou filmů,podle mě paskvil.Při troše námahy a hledání se dají sehnat oba díly v originále(titulky existují),a stojí za shlédnutí.Potom mě napadá třeba Ironclad,jední z hlavních hrdinů je Templářský rytíř (podle mě kladný hrdina),je to hodně surová,a syrová řezničina,no středověk se vším všudy.To je asi tak v krátkosti všechno.Pokud ti nevadí vzít do ruky knihu tak zkus románovou trilogii o Templářích -Jack Whyte - Chrámová hora,Korouhev cti,a Zkáza řádu.
Snad jsem trochu pomohl,i když sem prý ten dotaz nepatří.
P.S. 13.10.1307 je datum který znamenal konec řádu,takže dnes je to 706 let co řád Chudých rytířů kristových a šalamounova chrámu přestal existovat.

Dovolím si nesouhlasit.
v pátek 13.10.1307 došlo k zatýkání členů řádu, ovšem oficiální zrušení řádu bulou Klementa V. papeže, který byl vlastně jenom nastrčenou figurkou francouzského krále Filipa IV. zvaného sličného, přichází až 6.5. 1312.
Samotný poslední velmistr řádu Jacques de Molay byl popraven 18. března 1314.