Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Náhodné posekávání PC her

Dobrý den,už delší dobu od Vánoc,co jsem dostal CPU,PSU,GPU.Sám jsem to smontoval a normálně to naběhlo a hrál jsem pár dní bez náhodného sekání.U FarCRy 3 mi to běhalo fajt kolem 40 FPS na max bez AA (fraps) v rozlišení 1440x900.Když se mi to začalo sekat checknul jsme teplota CPU je kolem 45-50 a grafika se pohybuje od 48-54.Myslel jsme,že nemám dostatek Ram a pomalý HDD,koupil jsme si 8GB RAM a nový HDD 1TB Sata 3.0( má deska umí 2.0),spustil jsem to a furt stejné... :-( . Zkoušel jsem naistalovat nové AMD ovladače a stále nic,přeinstalovat chipset,stále nic.Když sáhnu na zdroj,tak je mírně horký,ale to je u zdrojů asi normálním,když přes něj prochází všechen proud do PC.

Moje sestava :

CPU: Q8400 spolu s chladičem Arctic cooling freezer 13 a pastou taky od Arcticu tuším MX-4

GPU: Sapphire AMD Radeon HD 7770 s chladičem Vapor-X

RAM: Kingston HyperBlu-x 2x4 GB DDR3 1333mhz 1,5V

MB: MSI G41m-P43 combo

PSU: Seasonic G series 550W

Zadni větrák: Arctic 9CM PRO TC

Case: Nějakej Mercury (promiňte neznám přesnej typ)

HDD : Seagate 7012.14 Sata 3.0 ( já 2.0) 1 TB

OS : Windows 7 Ultimate 64 bit

Byl bych rád,kdybych to vyřešil,protože hraji třeba 15 min.,a pak se to nachvilku cca 1-2 min. posekává,a pak se to zase nahodí.Je to docela nepříjemné zvlášť v MP,ale i v kampani FarCRy 3 .

Díky

je to divný asi nějakej bug (ještě můžeš zkusit AIDA64), jinak nevím jestli by nějak režim PCI-E 1.1 limitoval grafiku, ale zkus prohledat BIOS či tam není nějaký nastavení ohledně PCI-E, popř. reset CMOS, BIOS máš nejnovější? mě tohle taky dělala radeonka a stačilo ji přetaktovat, třeba jen o 10MHz a už se to začlo přepínat, ale vliv na výkon to nemělo.

mam takeho tucha ze chyba nebude v nicom inom len samotnej hre...Predpokladam ze nemas original ale si si ju stiahol.
Podobny problem som mával aj ja. Takze je dost možne že tam bude mat nejake chybicky...Skus ju celu preinstalovat alebo si od niekoho pozicaj original.

Teď jsem se koukal na teploty, když teplota klesne na 43-44 stupňů, tak sekání přestane, ale když to jde nad 53-54, tak se to začne sekat :?: , vždyť to jen a grafiku chladno, ne ? (pro zmenšení teploty jsem šel na plochu)