Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Samsung UE32ES6800 dotaz k CMR

Dobrý den, rovnou se omlouvám, vím že můj dotaz je dost mimo téma, ale už vážně nevím kde jinde se zeptat. Nedávno jsem si koupil PS3 a k ní mám v plánu koupit si novou LED televizi. Výběr byl těžký ale nakonec jsem se rozhodl pro Samsung UE32ES6800, jedním z důvodů byl velmi nízky input lag. Co mě však celkem děsí je fakt že televize má 400hz CMR. CMR technologie se však doporučuje při hraní her na konzoli vypnout, nebo se sama deaktivuje zapnutím game modu. Problém je že nevím kolik pak bude mít televize hz, někde jsem četl že reálně má tato televize jen 50hz jinde zas 60hz na dalších diskuzích tvrdili zase že má 100hz nebo 200hz. Takže pokud někdo má s touto TV zkušenosti prosím o odpověď. Opravdu nerad bych si totiž kupoval televizi která má míň než 100hz.

Právěže ne, moc to nechápu, doteďka jsem měl CRT:-). Ale natuty je rozdíl mezi 50hz LED a 200hz LED. PS 3 jsem skoušel u kámoše, měl starší LED s 60hz a otřesným input lagem. Výsledek byl ne zcela plynulý obraz. Takže se radši zeptám, jaký má počet hz u LED tv vliv na zážitek z hraní na konzoli?

Dostačující? Tak to fakticky není. Zatimco třeba na PC je 60hz skvělé i když třeba 50hz už je nic moc na konzoli se obecně dopručuje alespoň 100hz TV. Pročítal jsem si diskuze a zdá se že dost lidí má s CMR problém, prodavači o tom většinou ani neví ale tv s 200hz má jiné hodnoty než tv s 200hz CMR.

No dobře na tom nezáleží a já se o tom hádat nebudu, ale ještě poslední dotaz, právě teď se rozhoduju mezi Sony Bravia KDL-32HX750 a Samsung UE32ES6800 nevíte kterou bych si měl vybrat? Hodlám se ještě poradit se známím, ale je dobré znát názory více lidí takže co myslíte která je vhodnější pro hraní na PS3.

AHA a já myslel že se bavím s člověkem co o této věci něco ví, teď je mi jasné že tomu tak není. Netuším jestli výš něco o input lagu a o tom proč se o něm v zahraničních recenzích zmiňují a nevím jestli jsi někdy na youtube viděl video na kterém člověk ukazuje jak blbě se hraje na televizi se špatným input lagem nebo rozsáhlé diskuze o tom proč je samsungácký CMR pěkně na houby a jak velký to má vliv na hraní na konzolích ale jak se zdá budu se muset zeptat někde jinde.
PS neber to zle ale já tu utratím těžký prachy za novou TV a rozhodně je nehodlám vyhodit za 10let starý crt.

neberem to zle. vlastnim xbox 360, na AKEJKOLVEK modernejsej lcd tv to nebol absolutne ziaden problem. je pravda, 0,00005 milisekundove input lagy neriesim, sadnem si do kresla s pivom v ruke a hram. no tak citaj trilion recenzii a potom si vyber. rozdiel sice nespoznas ale budes mat dobry pocit. ked to porovnavas podla videi na youtube tak asi nebude velky expert.

Věřím asi jsi měl štěstí na TV, jestli po tom ale moc toužíš mohu ti na YT najít video kde chlápek natačí hraní na PS3 a před obrazovkou drží ovladač takže je jasně vidět prodleva mezi pohybem páčky a reakcí na obrazovce, to jest inputlag. Naštěstí u obou vybraných televizí je input lag velmi nízky takže už jen řeším počet hz. Vím může to znít šíleně ale jak řekl jeden můj kámoš, když člověk hraje na PC a pak přejde na konzoli bude mu pohyb a plynulost pořád vadit.
PS nejsem žádnej HC hráč ale jak jsem psal předtím zkoušel jsem PS 3 na kámošově LCD a byla to celkem bída fakt nevím čím to bylo už jsem viděl dost lidí hrát na konzoli a sám jsem dřív chodil do herny hrát na xboxu 360 a PS 3 a žádný podobný problém jsem nepociťoval.