Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Syberia 2 nejde spustit (oživeno)

Hru jsem si koupil už dávno a je možny že jsem ji hrál ještě na starym PC s win 98 kde fakčila. Teď po letech jsem si ji chtěl znovu zapařit, ale není šance. Instalace proběhne v pohodě, po prvním spuštění hra nutí k restartu kvůli doinstal. nějakých ovladačů což provedu. Při dalším spuštění vyletí na chvilku modrá obr. a bílé písmo o zjištění nějakých chyb, víc nestihnu přečíst a PC to opět resetne a tak furt dokola. Režim kompatibility pro win 95, 98 samože nejde. Co je horší, mám win xp pod kterým má hra normálně fungovat (žádnou vistu, nebo W7 atp.). PC se kvůli hře už tak 10x resetoval (při odinstalaci hra taky nutí k restartu) a já si odmítám sejmout počál origo hrou, za kterou jsem vysolil, už naštěstí nevím kolik stovek. Děkuji za rady!
Změna předmětu, původně: Syberia 2 nejde spustit (L-Core)

Nedávno jsem řešil stejnou komplikaci, dokonce jsem napsal dotaz na podporu, protože mám origo .... je třeba nainstalovat kurwítko starforce = dovolit nějaké firmě v Rusku, aby sama rozhodla, co se v mém počítači může spustit a co ne = malware s právy administrátora bude za mne.

Oživeno.

Právě včera jsem Syberiu po několika letech spustil, poprvé na monitoru 1920*1200 (předtím jsem dlouhé roky preferoval 1280*1024). Osoby bachraté (hra umí jen poměr stran 4:3 v 800:600, vše se pak extrapoluje podle nativního rozlišení). Hledal jsem vylepšení - a našel

https://steamcommunity.com/app/46500/discussions/0/1736593325993072625/

Ve zkratce: stáhne se dgVoodoo2 v poslední verzi (já stahoval dgVoodoo2_79_3.zip), někam rozbalí a do adresáře hry se překopíruje soubor dgVoodooCpl.exe a obsah adresáře ..\MS\x86\. V adresáři hry spusťte dgVoodooCpl.exe a nastavte podle přiloženého screenshotu:

[95854-screenshot-png]

Hlavně je potřeba správně zvolit "Resolution", aby druhá hodnota byla podle vašeho rozlišení (výška v pixelech) a byl zachován poměr 4:3. Hra je pak spuštěna na (širokoúhlé) celé obrazovce bez zkreslení, s černými pruhy na bocích. A jako bonus, všechny postavy jsou graficky výrazně! vylepšené.

Hru lze hrát také v okně 800*600, návod tady:
https://www.gog.com/forum/syberia_series/syberia_1_in_window_mode

Postup platí jak pro hru Syberia, tak pro hru Syberia 2!

Obě hry mám na Steamu, nemusel jsem ve W10/Pro/64 dělat žádné kejkle, aby hry šly spustit…
.