Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mariovský kvíz.

1.Ve které hře se mario a pod jakým jménem se poprvé mario objevil?
2.Jak se jmenuje autor postavy Maria?
3.Ve kterém roce a na jakou konzoli se objevila hra Super Mario Bros.
4.Jak se jmenuje dívka kterou mário zachraňuje v Super Mario bros?
5.Jak se jmenuje Mariův bratranec hlavní záporná postava hra Super Mario Land 6 Golden Coins?
6.Kdo je Luigi?
7.Jmenuj alespoň tři obludy proti kterým mário bojuje
8.Kde a po kom Mario získal své jméno?
9.Na jaké platformě bežela hra Super Mario Deluxe?
10.Jak se jmenuje japonská verze první konzole pro mária.
11.Existovala tato verze i u nás?Jednalo se o originál nebo o pirátskou verzi?
12.Ve které hře se mario proměnuje v lišku?
13.Jak se jmenuje a na jaké platformě beží hra kde máriéo využívá vodní pumpu.
14.Existovala nějaká hra pro počítače(Nepočítají se onlinovky)?Pokud ano uveď jméno rok vzniku a na jaké platformě běžela
15.V roce 1988 vyšla v USA hra super mario bros 2.Ta se později prodávala i v Japonsku(Zde vznikl mario bros 2 před dvěma lety).Jaký název nese verze hry prodávaná v Japonsku.
16.Je konzole Super Nintendo 8-bitová nebo 16 bitová?
17.Jak se jmenuje vylepšená verze Game Boye s barevným displejem?
18.Ve které hře se Mário ocitne v říši snů
19.Jak se jmenuje současná verze Mária pro Nintendo Wii která obsahuje hru Super Mario All stars(Bros 1,2,3 +LL)a byla vydána ku příležitosti narozenin mária?
20.Co to jsou Warp Zony?

Takže nikdo z vás neodpověděl na otázku mária takže odpovím já(Mária znam jako své boty)
1.Ve které hře se mario a pod jakým jménem se poprvé mario objevil?Donkey Kong 1981 pod jménem Jump-Man
2.Jak se jmenuje autor postavy Maria?Shigeru Miyamoto
3.Ve kterém roce a na jakou konzoli se objevila hra Super Mario Bros. 1985 NES
4.Jak se jmenuje dívka kterou mário zachraňuje v Super Mario bros?Peach(V super mario land 4 Pauline)
5.Jak se jmenuje Mariův bratranec hlavní záporná postava hra Super Mario Land 6 Golden Coins?Wario(Žlutý a tlustý
6.Kdo je Luigi?Mariův mladší bratranec
7.Jmenuj alespoň tři obludy proti kterým mário bojuje Koopa(Želva) Goomba(Hnědá obluda)Koopa Troopa(Želva házející kladívka)
8.Kde a po kom Mario získal své jméno?V USA po taliánovi Máriovi co si přišel pro nájemné za budovu Nintenda
9.Na jaké platformě bežela hra Super Mario Deluxe?Gameboy Color
10.Jak se jmenuje japonská verze první konzole pro mária.Famicom
11.Existovala tato verze i u nás?Jednalo se o originál nebo o pirátskou verzi?Šlo o pirátskou verzi famicomu u nás známé jako televizní hry.
12.Ve které hře se mario proměnuje v lišku?Super Mario Bros 3
13.Jak se jmenuje a na jaké platformě beží hra kde mário využívá vodní pumpu.Mario Sunshine Gamecube/Wii
14.Existovala nějaká hra pro počítače(Nepočítají se onlinovky)?Pokud ano uveď jméno rok vzniku a na jaké platformě běžela 1990 Mario Platforma DOS 1991 Mario a Luigi DOS
15.V roce 1988 vyšla v USA hra super mario bros 2.Ta se později prodávala i v Japonsku(Zde vznikl mario bros 2 před dvěma lety).Jaký název nese verze hry prodávaná v Japonsku.Super Mario USA
16.Je konzole Super Nintendo 8-bitová nebo 16 bitová?16 bitová(Konkurent Segy Genesis)
17.Jak se jmenuje vylepšená verze Game Boye s barevným displejem?Gameboy Color
18.Ve které hře se Mário ocitne v říši snů Super Mario Bros 2(1988 USA)
19.Jak se jmenuje současná verze Mária pro Nintendo Wii která obsahuje hru Super Mario All stars(Bros 1,2,3 +LL)a byla vydána ku příležitosti narozenin mária?MArio 25 Anniversary
20.Co to jsou Warp Zony?Skryté roury umožňující přesun do jiného worldu (Pouze mario Bros 1985 a Lost Levels