Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem AMD Fx-8150 X8 a streamování her v HD a Full HD kvalitě

Zdravím, můj dotaz je jednoduchý, máte někdo zkušenosti se streamováním her v HD a Full HD kvalitě s procesorem AMD Fx-8150 X8?
Mám nyní Phenom II X4 955BE 3.2Ghz a zatížení se pohybuje nad 80% a to se nedá. Ani přetaktování na 4.0Ghz nepřinešlo zlepšení.
K tomu mám 2x 4gb DDR3 1600Mhz CL9 RAM od Crucial BallistiX Sport series. GTS450 1gb, WD 500gb 16mb cache 7200RPM a 60:6 linku od UPC.

Děkuji za postnuté reakce.

zatížení se pohybuje nad 80% a to se nedá

1.nějak nerozumím, co je na tom vytížení špatného?
(snad ten procesor, pokud to aplikace potřebuje/umí, klidně může být vytížen na 100% od toho je)
2. výhody/nevýhody "traktoru" jsme snad už rozebíraly v PC poradně.
3. pro hry v FullHD rozlišení je na té sestavě největší brzda ta nic moc g.karta.

Mno hodlám streamovat League of Legends..
Zatížení, mno ProCaster od livestreamu hlásí, že je zatížení cpu vyšší jak 80% a mám vypnout nepotřebné aplikace. Jenže to nemám ještě ani spuštěnou hru.
Natáčím v 1280x720 rozlišení. Mno a jak jsem už dávno psal v pc.poradně tak kamarád s i5 2400k má zatížení od 20% do 35% a to je docela velmi velký rozdíl.
Streamovat sice mohu, ale fps ve hře se pohybují od 5 do 10 fps místo stálých 80fps a to je zase dle mě hodně velký propad.

Jelikož mám možnost i finance koupit Fx-8150 tak bych rád slyšel, zda to bude lepší. Nechci zas utratit 5000,- za něco co nebude fungovat tak jak si to představuju.
Jinak k té grafice. Měl jsem v PC ASUS EAH6950 1gb a vymněnil jsem ji za tuto... Hraju stejné hry na stejné detaily a nerozeznal jsem rozdíl. Takže jsem spokojen s GTS450 a ke hraní League of Legends je ideální.

OS mám týden po formátu, žádné blbosti neinstaluju, mám pouze základové věci jako Essential antivirus, net framework, adobe flash, photoshop, atp...
Podle požadavků pro HD streamování píšou na livestreamu tyto požadavky

Optimal (for HD Multi-Bitrate Streaming)
    Quad Core i7-2600 series CPU or better
    8GB RAM
    5Mbps or better upload bandwidth
    Dedicated video card, 512MB VRAM
    Windows Vista / Windows 7

Jako doporučené píšou

Recommended System Specifications for Broadcasting
    Quad Core CPU
    4GB RAM
    1500Kbps upload bandwidth
    Dedicated video card, 512MB VRAM
    Windows Vista / Windows 7
    Mac OS X 10.5 or higher (v20.0.89)
    Mac OS X 10.6 or higher (v20.2.0)

A jako minimální

Minimum System Requirements for Broadcasting
    Pentium Core 2 Duo 2Ghz or Higher
    4GB RAM
    700Kbps upload bandwidth
    Dedicated video card, 256MB VRAM
    Windows XP / Vista
    Mac OS X 10.5 or higher (v20.0.89)
    Mac OS X 10.6 or higher (v20.2.0)

Trošku mě vadí, že tam není žádné info o AMD, jako kdyby se vyráběl a existoval jen Intel, ale to řešit nehodlám.
Internet na streamování mám určitě OK, dostačující na HD
[1837697704.png]

Ale těch 5-10 fps v League of Legends je strašný. Přitom to je v podstatě nenáročná hra..

Recommended System Requirements
    3 GHz processor
    2 GB of RAM
    6 GB available hard disk space
    GeForce 8800 or equivalent video card (Dedicated GPU with 512MB+ Video Memory(VRAM))