Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Steam - někdy je fakt lepší být pirátem

Tak manželka mi udělala přece jen radost a dostal jsem pod stromek vytouženou hru Fallout New Vegas.

Ale to extempore, který teď zažívám při instalaci, mi podsouvá myšlenku, že ti piráti se mají opravdu líp. Založení účtu na Steamu jsem překousnul, zadal jsem instalační kód hry, ale místo toho, aby se hra začala instalovat z DVD, tak to začalo celou hru sosat ze Steamu. Tak proč sakra mám to DVD? Tož jsem to zrušil, hru na Steamu odinstaloval a začal instalovat znovu. Tentokrát to už nestahuje celou hru, jen nějakých 240MB dat, který nevím k čemu jsou, ale bez nich to asi ani nezačne tahat data z DVD. Jenže už asi půl hodiny mi to vyhazuje hlášku o přetížených serverech Steamu, takže tu jen zuřím.
Teď se mi to konečně připojilo a zas to něco stahuje a já sám nevím co.
Oč to maj jednodušší piráti. Někde seženou instalační DVD, nainstalují, hodí crack a vesele můžou pařit. A ani nepotřebují posranej Steam a internet.

Silná slova volíš.

Steam nepovažuju za vyjebávání, ale za báječnou možnost nakoupit (v akcích, jinak ani hry nepořizuju) za ceny, o kterých se konzolistům nemůže ani zdát :-p A navíc nemusím opatrovat zbytečné krámy (krabice od her, média, které se mohou poštrábat).

Volba je svobodná, každý dle svých chutí.

Nechápu, co pořád všichni mají s DRM ochranami. Mám několik stovek originálních her a nikdy jsem v souvislosti s ochranou nepozoroval nějaký problém. Jedině mě otravuje, že u krabicovek je nutné mít CD v mechanice (najít CD, strčit dovnitř, CD na max. otáčkách to nějakou dobu hučí jak piliňáky). Jo, vím že se to dá i poléčit NoCD patchem, ale to je schíza, proto mám raději čistě digitální distribuci, kde médium netřeba řešit.

Mám rád hlavně Steam. Microsoftí GfWL či R*SC od Rockstaru považuju za katastrofu. Origin (naštěstí) neznám, BF mě nezajímá, ale podle reakcí to bude taky ******. No a GOG či HumbleBundle nemá klienta, slouží jen ke stažení her.