Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Brutální šachové video

Že je dávno konec normálního korespondenčního šachu, je jasná věc.
Přetiskuji závěr článku ze stránky Novoborského šachového serveru:

Současný korespondenční hráč = silný program (Houdini, Critter, Rybka) + rychlé „železo“ (silný hardware – procesor minimálně přetaktovaný Intel Core i7) + databáze + čas strávený nad analýzou!! Zapomeňte na nějakou vlastní tvorbu. Tvořivost je zcela nepotřebná. Její vliv na hru je nulový, pokud používáte Critter 1.0. Z toho vyplývá, že korespondenční šach je mrtev… Člověk by měl proces hraní řídit, a ne naopak, aby proces (program) řídil člověka. Všechny mezinárodní tituly v korespondenčním šachu jsou bezcenné, jestliže dříve byl takový Estrin zároveň i silným praktickým hráčem, v současnosti stačí, když má hráč 1. VT, a může na ICCF bez problémů získat rating 2500 i vyšší. Critter 1.01:

http://www.talkchess.com/forum/viewtopic.php?t=385 75

Video z Open Tatry 2010:

http://www.youtube.com/watch?v=PARgPW6w_AU&feature =player_embedded

BTW, v oddíle máme podobného mistra s ELO kolem 2400,
v normálním šachu má 1536.

Copak korespondenční, on i praktický šach půjde velmi brzy do háje. Před vstupem do hrací místnosti bude třeba hráčům sebrat mobily a prohledat je detektorem, jestli nemají nějaká jiná elektronická spojovátka se světem. A až se počítače ještě zmenší, nebude problém nechat si jeden voperovat třeba někam pod klíční kost. Prdlý nápad? Když je někdo ochoten pro vítězství na tůr de fránc nebo na volympyjádě žrát medikamenty, které ho potom za pár let zabijou, co je proti tomu neškodný mikročip.