Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký ping vyhovuje k LAN hraní?

Zdravím.
Občas si chceme s kamarádama zahrát přes LAN. Ještě minule jsme hráli přes můj starý D-Link DSL-G684T a ping jsme měli všichni mezi 3 a 15 ms, ale při připojení více jak 5 PC šel rychle dolů až k nehratelnému.
Koupil jsem tedy Asus FX-D1162 (16 port 100Mbit switch). Při 3 PC (víc budu potřebovat až v neděli) máme ping následující: host má vždy 0ms na všechny počítače a ostatní mezi hostem a mezi sebou hrozně kolísají. Výjimečně skočí na 9, nebo dokonce 3ms, ale zpravidla se drží na 40, občas vyletí na 90-180 a když mi naběhne na mušku někdo s pingem 180ms, je netrefitelný.
Pokud ale připojím ten starý D-Link, pingy jsou nízké. Hra nerozhoduje, chová se to takhle ve všech co jsme zkusili. Co to může způsobovat?

Trosku si odporujes, na zaciatku tvrdis, ze problemy su aj pri D-linku, na konci tvrdis, ze nie.
Ja by som videl problem mozno v hostitelovi, ktory jednoducho nestiha a sposobuje lagy medzi klientami. Switch pri takejto malickej zatazi nemal robit ziadne problemy.

D-Link má problém při více lidech, což je, jak píšu, důvod, proč jsem kupoval toho Asuse. Při 3 počítačích nemá D-Link problíémy- má naopak skvělý ping, ale s 5. počítačem jde ke dnu.
Takže bych měl hledat problém spíš takhle jednoduše? Hostitel je moje Core i7 v podpisu se síťovkou na desce, ale když hostuje kamarádův Athlon x4, taky síťovka na desce, výsledek je stejný.

No, nakonec to asi hardware způsobuje. Teď jsem si tu vyzkoušel hrát CoD 1 mezi svýma počítačema, všechny Windows 7, téměř čistá instalace (ovladače, pár důležitých programů).

Pokud hostuje Core 2 Duo 2GHz, hra má vysoké pingy. Pokud hostuje i7, má ještě vyšší a když hostuje 10 let starý Pentium 4 1,6GHz podtaktovaný kvůli zdroji na 1,2, tak skáče mezi 0 a 3ms.