Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Just Cause 2 - hijacking helikoptéry, jak?

Tak jsem včera zjistil, že neumím unést helikoptéru :-/

Střelím po ni hákem, přitáhnu se a... tím to končí. Visím tam jak trdlo a nevím, jak se dostat dovnitř. Engine hry nabízí (v nápovědě na obrazovce) jen puštění se.

Na mnoha videích vidím, že se Rico zhoupne, vyskočí nahoru na lyžinu a po likvidaci pilota helikoptéru převezme.

Bude to určitě banalita, poradíte? :-[

(mám svoje nabindování kláves/myši, ale tím to snad nebude)
(verze hry na Steamu)

Už jsem na to přišel.

F (defaultně) slouží k vystřelování háku a můj panáček se hned přitáhne pod vrtulník. Aby se dostal do "přepadové" pozice, je nutno zmáčknou klávesu pro pohyb vpřed při chůzi (defaultně asi W, já pravé tlačítko myši). Rico přeskočí na čumák helikoptéry, může střílet na "spolujezdce" a pak Éčkem napadnout a vyhodit pilota. *)

----
Začíná mi vadit, že se těch helikopér pomalu není jak zbavit (mám Heat 3). Útěk (a schování se někam) moc nepomáhá. Nevím, zda se nepoohlédnu po nějaké modifikaci, která policajty poněkud nezflegmatičtí ;-)

*) někdy nutno použít klávesu pro chůzi vzad, nějaký chaos je v tom :-)