Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Split pot

Ahoj.
Hrajeme s kámošema poker TH a jediné čemu nerozumíme je dělení na konci kola, pokud jsou kombinace dvou nebo více hráčů podobné - zkrácěně SPLIT POT. Předem děkuji za radu.

pokud mate oba stejne vyherni kombinace a dali jste do banku oba stejne, tak to jde na pul.
Priklad : na stul prijde postupka - A K Q J T . neni zadna moznost barvy a hry se zucastnili 3 hraci. pokud dali vsichni stejne do banku, bank se deli na tri rovne dily. pokud nekdo sel all in a sazelo se jeste pres nej, tak hrac co sel all in dostane pouze tretinu z hlavniho banku. vedlejsi bank se rozdeli uz jenom na poloviny.

zalezi kolik meli pred flopem chipu.
pokud meli pred flopem 40,60 (uz po ubrani ante):
Takze pokud to byl split, tak v hlavnim banku je 120 - 3*40 (a jeste plus ante), ve vedlejsim banku je 40 (zbytek, co zbyl hraci B a 20 od C).
Po showdownu je slit, vyhravaji A B... Vedlejsi bank jde automaticky hraci B a hlavni bank - tech 120 + ante si ti dva deli mezi sebe.