Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kulečník (Pool) - ujasnění pravidla

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na jedno pravidlo u kulečníku (Pool).Když hráč trefí bílou koulí soupeřovu kouli, tak je to faul a co se děje potom ? A ještě když hráč potopí bílou, tak si jí může dát kam chce na stůl, nebo musí hrát z té značky ?

A pak by mě ještě zajímala jedna blbost.Co by se stalo, kdyby nějaká koule (mimo bílé) vyletěla ze stolu.Já vím, že ty hrany jsou dělané, aby nemohla, ale když dáváte lob bílou, tak by se teoreticky mohlo stát, že nějak nešťastně trefí kouli a ta vylítne ze stolu.

Díky

toto asi nebudu oficialne pravidla, ale u nas fungovali :-D

pokial trafis superovu gulu, tak je na rade super (s tym, ze sa schova gula ktoru trafil)

pokial potopi bielu, tak nezacinas od znacky, ale od priamky ktora prechadza znackou (bielu si mozes umiestnit kam chces na tu priamku)

pokial gula vyleti zo stolu, tak prehrava ten ktory ju z toho stola dostal

Díky za vysvětlení.My jsem to hráli vždycky tak, že když potopí bílou, že jsi jí může dát kam chce.

A ještě prosím jsem nepochopil : "(s tym, ze sa schova gula ktoru trafil)" ... že když já trefím soupeřovu kouli, tak soupeřova koule se dá ze stolu pryč ?