Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem GTA IV - zhodnoceni

z nudy ( blizi se zkouskove) a ze zvedavosti ( jestli to muj komp utahne) jsem zacal hrat GTA IV.
Zajimalo by mne,jak byste hodnotili tuto rozporuplnou hru.Co rikate na ovladani aut?Mam pocit,ze straslive 'plavou' a jsou temer neovladatelna.Zajimalo by mne,jestli je toto na konzolich lepe osetreno.
Pribehove se mi to docela libi,imho pritomnost pritelkyne je naprosto zbytecna a otravujici,pravda,moc se ji nevenuju,chybi motivace.To ze si muj 'avatar' vrzne a ja posloucham skrz zed mne bavilo slovy jednou.
Narocnost na HW radsi nehodnotim.Slape mi to plynule na stredni detaily s prumernou sestavou,i kdyz misty to laguje.Holt blba optimalizace je znat.
Na vliv konzoli v GTA serii uz jsem si zvykl,takze od souboju jsem ani nic jineho necekal.
Co rikate Vy?
Ps: dost se tesim na mafii, to snad bude jiny kafe:))

Jsem fandou série GTA (PC, konzoli bych nevzal do ruky) a na čtyřku jsem se dlouho těšil.

Vadí mi pár věcí:

1. nedotažení češtiny do konce
2. napojení GfWL
3. v prvních verzích nemožnost libovolného nabindování kláves a myši (musel jsem to řešit AutoHotkey scripty)
4. katastrofální ovladatelnost aut (jak píšeš, plavou), očekával bych mnohem arkádovitější přístup k řízení, třeba jako v Burnout Paradise
5. kamera za autem, kterou je nutno neustále korigovat myší - jinak při zatáčení nevidím, kam jedu. "Řídím" dvěma rukama (nesnáším WSAD) a třetí na myš mi prostě chybí. Při pohledu z auta zase není přehled o okolí, je to pro mě hodně nepraktické a nepohodlné (tedy dlohodobě nepoužitelné).

Body 1,2,3 jsou pro hraní nepodstatné či vyřešené. Bod 4 bych se zaťatými zuby ještě nějak zvládnul. Ale tu kameru nepřekousnu. Odinstalováno a s velkou ztrátou prodáno. GTA pro mě definitivně skončilo v San Andreas.