Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook HpProBook nejdou hry

Dobrý den, už 2 roky mám notebook a štve me, že nezvládá prakticky žádné hry, pouze ty z win8 storu. Nejde mi spusit hra Metin2,onlinove hry a spousty dalších... Problémy s kompabilitou to nejsou, zkoušela jsem i stáhnout nové ovladače grafické karty a taky nic:/ mám integrovanou grafickou kartu. Neví někdo, jestli je možné něco přenastavit, či něco aby to šlo? Ntb byl drahy, nový si nemohu dovolit. Ptala jsem se kamaráda co studuje informatiku, ten říkal že by to měl notebook zvládnout. Děkuju za rady.

Ovladače na notebook se stahují ze stránek výrobce notebooku a to včetně ovladačů grafické karty. Jinak obecně notebooky nejsou na hry stavěné a ty s integrovanou grafikou už vůbec ne. Hry samotné většinou ani notebookovské komponenty nepodporují a tudíž jejich funkčnost na daném zařízení ani nikdo negarantuje. Pokud však fungují jen hry z Windows Storu a jiné ne, je to divné. Jaké hry konkrétně třeba z toho Windows Storu spustíš? A taky by nebylo na škodu napsat přesné typové označení notebooku.

Framework při instalaci obvykle hlásí chybu když uživatel instaluje novější verzi a chybí mu starší..
Co ty hry? Jaké nejdou? Co to píše? Jak se to projevuje že nejdou - spadnou, černá obrazovka, nic se neděje atd...?

Odkud jsi stahovala ovladače? Máš všechny? Gpu, chipset, DirectX,

Bez informací se něco poradit opravdu nedá. Jediný co zatím lze říci, že notebook by hry měl zvládat a kupovat nový nemusíte ;-)

Metin -Metin2.CREATE_NO_APPROPRIATE_DEVICE , u ostatních nic, nebo jen okénko error. Je to u online her, hry, kupované hry přes Dvd nehraju.

Ovladače mi posílal odkaz na stažení kamarád,bez něj, bych upřímně nevěděla co to ovladače jsou, myslím si, že to bylo přímo ze stránek intelu.. A když jsem to stáhla, tak to napsalo, že to nainstalovat nejde. Jestli mám všechny to nevím, jak to jde zjistit? Popřípadě, odkaz na stažení?

Pokud je notebook dodávaný s nainstalovaným operačním systémem, pak nic nepotřebuješ a vše potřebné už máš. Pokud je to notebook bez OS, pak si musíš na webu HP najít ovladače pro konkrétní typ notebooku, který máš, a operační systém, který si sama nainstaluješ. Pokud tomu však nerozumíš, raději to sama nezkoušej. Pak už se instalují jen automatické aktualize systému z Windows Update.

Když se ti žádné hry ani nespustí, vypadá to na nějaký rozjebaný systém. Pokud byl notebook dodán včetně instalovaného OS, mohu jen doporučit provést obnovu systému do továrního nastavení, to by jsi zvládnout mohla, ale je třeba si zazálohovat všechny data, o které nechceš přijít.

zkouším to dát do továrního nastavení, a počítač se mě ptá kolik jednotek chci obnovit. Jestli jenom jednotku se systémem Windows, nebo všechny. A nejsem si jistá, jestli to pomůže, protože mi to nikdy nešlo, zkoušla jsem to už hned ten den co jsem si notebook pořídila

To záleží na tobě. Když jsem kdysi vlastnil notebook od HP, dělal jsem recovery všech jednotek a dával jsem "obnovení minimalizované binární kopie" protože jsem nechtěl aby se tam předinstaloval všemožný balast programů co do toho nacpou z výroby. Buď zkus udělat tohle a pomůže to a nebo pak raději směřovat dotaz do zdejší PC poradny.