Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Drastický pokles FPS ve hrách.

Dobrý den,

mám problém s hodně znatelným poklesem FPS ve hrách, že jsou nehratelné. Nainstaloval jsem si hru League of Legends, poté hru ze služby Steam, Counter Strike: Global Offensive a vše jelo, tak jak mělo. Po nainstalování nějaké hry v mé knihovně (Farcry 3,Dishonored,Tomb Raider a jiné) ve službě Steam nebo Battlefield 3 v Originu mi poklesy FPS ve všech hrách, že jsem je nebyl schopný hrát ani na minimální požadavky, i celý PC při bootování byl pomalý a to o dost a to nemám špatný PC.

PC sestava:
AMD FX Vishera 8350, takt 4GHz
MSI GTX 970 GAMING 4G
Kingston HyperX black 16GB (2x8GB) DDR3 1600
GIGABYTE GA-970A-D3, rev. 1.4
Seagate Barracuda 7200.14 - 500GB
SEASONIC SSP-750RT 750W
CoolerMaster Hyper TX3 EVO

Po zkoušce výměny HDD a upgradu grafiky ASUS HD7770-DC-1GD5-V2 na MSI GTX 970 GAMING 4G problém pořád trval.
Základní deska není nejlepší, protože se snažím PC upgradovat, jak mi jen výchází finance.
Nikdy jsem takový problém neměl, vše vždy jelo aj po nainstalování více her a nikdy jsem nezaznamenal takový drastický pokles FPS.
Reinstallace celého PC nepomohla. Při nainstalování více her problém zase nastal.

Udělal jsem kompletní scan celého PC pomocí programu Anti-malware od firmy Malwarebytes a žádný "bordel" to nenašlo.
Vždy, když jsem chodil hrát, tak jsem měl nanejvýš puštěnou hudbu, skype/teamspeak, jinak všechny nepotřebné programy vyplé.

Tak udělal jsem, co jsi mi řekl a pomohlo to, ale jen do určitě chvíle. Vše jelo jak mělo, nainstaloval jsem si proto hry. Jednu akční Counter Strike:Global Offensive a jednu survival Don't Starve a vše zase jelo tak jak měl. Poté jsem si chtěl nainstalovat Dishonored, což jsem udělal, ale bohužeů FPS u všech her rapidně spadly, že jsou nehratelné.
Mám poznatek, dokud mám v PC nějaké dvě random hry, tak to jede, ale jak se pokusím nainstalovat další, třetí hru(jakoukoliv), tak potom nejede žádná a PC a je jak po mrtvici.

Všechny programy/ovladače jsou stažené přímo ze stránek výrobců.
Všechno, co tam mám nainstalované je buď free nebo mám koupené, až na Windows.
Windows používám pořád stejný, už po dobu 2let se stejným KMS.

PC jsem skenoval pomocí Malwarebytes Anti-Malware a nic nenašel při úplném skenování.
Antivirus používám ten základní, co je předinstalovaný v osmičkách.

Zkus vrátit systém do bodu než si nainstaloval třetí hru. Zda-li pojede CSko a Dont starve zase dobře. Pak bych zkusil ty teploty spolehlivějším programem HWmonitor (nechat běžet při zátěži alespoň 10 minut). Pak už jedině program na kontrolu zdraví disku. Dálší věci už mě nenapadaj

HW bude v pořádku, pokud jak řikáš že si FPS měl do určité doby po reinstalaci v pořádku, něco se muselo změnit. Já ti přes rameno bohužel nevidím, takže mě už moc variant řešení nenapadá...Zkus přehodit ještě odkaz na toto vlákno do PC sekce. Třeba tam někoho něco ještě napadne. Moc rádců skrze PC se zde v herní sekci neobjevuje. Pak už jen asi servis na nějakou diagnostiku někým z IT