Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gamepad na PC

Ahoj,

nikdy v živote som nemal v ruke a ani nepoužíval gamepad, no teraz uvažujem že by som si jeden ku PC kúpim pre pohodlnejšie hranie hier a pod. ( assassin, need for speed, a pod. )
Otázka je či sa to oplatí, či sa dá na tom hrať rovnako kvalitne, Ale hlavne ako rýchlo sa na tom dá naučiť hrať keďže to bude môj hlavný problém ?
Celkovo ako rýchlo sa dá zvyknúť na to ovládanie ?

ale prd
k otázce
dá se na to naučit lehce ale na střílečky bych to nedoporučoval
spíše na RPG a závodní hry na ty je to i lepší
PS:nechápu jak někdo kdo krom stříleček nic jiného nehraje může a nemůže vědět jestli jsou na závodní hry a AC lepší gamepady sorry ale musím si rýpnout

Jojo, ve stejnym přesvědčení jsem žil skoro 10 let. Pak jsem si jen tak z hecu ke kompu koupil gamepad k Xboxu 360 + wireless receiver. Hry jako Assassin's creed, Walking Dead + další od TT, závodní hry, atd., si už jinak představit neumim, kompletně jinej (lepší) zážitek.

Celkovo to nechcem na FPS hry ale ako bolo spomenuté športove simulátory, závodne, RPG a pod.
Inak ako rychlo ste sa na tom naučili hrať ?
A inak predávajú sa v podaní podobnému Xboxu a tiež playstation ( ľavá páčka hore alebo dole ) ktoré pozerať ak to teda nieje jedno ?

no radši kup X boxovej ovladač protože u toho máš 100% jistotu že ho hry podporují...koupil jsem si gamepad s USB k PS2 a zjistil že na spoustu her nejde takže jsem si xbox gamepad musel koupit znova
jinak se na tom naučíš hrát rychle stačí hodinka dvě a už si zvykneš a na hry žánru které si vyjmenoval je gamepad ideální

Urcite zanry se na tom hraji podstatne lepe nez na k+m. Takze ano zvyknout se na to da v pohode a taky se ti bude mnohem lepe hrat.

A urcite si kup xboxovy ovladac. Nejen, ze mss u neho jistotu, ze ho budou hry podporovat, ale taky je to zrejme ten nejlepsi ovladac na jakym se da hrat.

nikdo ti nedokáže odpovědět. to je v každém z nás jinak, někdo se to naučí a padne mu to do ruky hned, někomu ne. já mám gamepad doma už několik let, chtěl jsem se s tím naučit hrát (kde to bylo možné, připojoval jsem gamepad namísto klávesnice a myši).. ale prostě není to nic pro mě.
půjč si od kamaráda, vyzkoušej a uvidíš, jestli by sis zvyknul, popřípadě pak koupil vlastní.
já si nezvykl a tak ovladač používám jen na PESko, páč má klávesnice si nerozumí s antighostingem a tudíž nemohu střílet/přihrávat atd. do diagonálních směrů