Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejnáročnější hra roku 2014

Zdravím. Název asi jasně vystihuje na co přesně se chci zeptat. No aby můj post nebyl tak strohý napíšu jak mě to napadlo. No prostě se bavím s kámošem a on povídá "Jaká je nejnáročnější hra dneška a co bych potřeboval za mašinu abych to rozjel.?" No nevěděl jsem tak jsem začal googlit a vyskakovaly na mě různé kraviny jako AC4 což asi nebude tak úplně pravda. Z mého laického pohledu bych možná tipnul Fae cry 4 nebo AC Unity, no ale vpravdě nemám se moc čeho chytit. Proto se ptám vás.
Děkuji za případné odpovědi a prosím neberte toto téma zase smrtelně vážně je to jenom pokec :)

Zbytečné. Jsou hry, které jsou dobře naprogramované a fungují na většině i méně výkonných strojů dobře (např. Mass Effect, optimalizace za 1).
No a pak jsou hry, jejichž vývojáři neumí, či nechtějí umět programovat a vytvoří prasárnu typu AC:Unity.

Řekl bych, že tuhle pomyslnou hitparádu největších programátorských herních pitomců vede tým WD a Unity. :-) Spousta lidí to ani nezapne.

Ještě bych počkal na GTA V. Pokud se vydaří jako čtyřka, už aby hráči nakoupili 295X2 aspoň na nízký detaily...

Možná bych být tebou od sebe odlišoval "nejnáročnější"(ty, co mají být proč tak nenažrané) a "nejzprasenější"(protože na optimalizaci Vám s****). Do první bych zařadil hry jako Crysis(serie), BF(serie), FC(serie), Max P. 3,... Do druhý GTA IV, Dead Rising 3, WD, Unity, SR 2 a podobný ptákoviny. Svádět poslední díla Ubi na Gameworks(tušim?) je taky pěkná ptákovina, když FC 4 jede narozdíl od Unity nádherně i na vyšší nastavení na průměrných sestavách(jedno, jestli s AMD/Nv kartou).