Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SKYRIM LEGENDARY EDITION CZ

Ahojte. Kupil som si Skyrim Legendary Edition CZ, krabicovu verziu. Hra sa nainstalovala z CD, nasledne som ju zaregistroval cez STEAM, stiahla si dalsich 6GB, ale je cela v anglictine.
Prosim, kde sa da hra zmenit na cestinu?
Preliezol osm cele menu v hre, nic. Skusal som aj klasicky co radia, prepisat v ini subor ENGLISH na CZECH ale nic.
Dakujem za radu

Zdravim, nasiel som to a nastavil na cestinu.
Ale mam dalsi problem.
Ako som spominal, nainstaloval, spustil, vsetko OK. Vypnem komp, spustim steam a vypise mi, ze:
Hru sa nepodarilo spustit. Chyba spustitelny subor.

Odkazuje ma na strankly steamu. Spravim ako kazu, zmazem adresar, restartnem a nic.... stale je tam ta ista hlaska....
Ked som dal kontorlu integrity medzipamate hry, vypisalo mi ze jeden subor sa nepodarilo overit a bude znovu stiahnuty...
ale nic sa nedeje...

Prosim o pomoc

P.s. Uz tri dni sa chystam ako si zahram, a zatial sa mi nepodarilo ani len rozbehat hru....
Sorry za koment aôe ked si za nieco zaplatim, tak by to malo fungovat... ci len ja mam taku smolu ze sa mi to hobluje....?

Zdravim.
Tak po vcerajsej nocnej seanse som identifikoval problem. Zial riesenie som nenasiel.

Hru som si zakupil udajne CZ. Nainstaloval som steam, nainstaloval hru, vypytalo si update.. pokial je vsetko v anglictine, hra bez problemov bezi, nabuchal som do nej kopu modov zo svojej "testovacej" verzie. Ziadny zadrhel, hra bezi.
Aby neprislo k nedorozumeniu, (ze je niekde v modoch chyba) samotna hra sa nerozbehne v cestine ani uplne cista.. to znamena len instalacia a update zo Steamu....

Problem nastane, ak na Steame v zalozke vlastnosti hry si vyberiem jazyk cestina. Tu prichadza problem.
Ak aj spustim hru cez SKSE_loader, nabehne uvodne logo, obrazovka preskoci na dalsiu, kde by malo nabehnut logoo skyrim a uvodne menu.
Tuto to cele spadne a vypise sa v steame obligatna hlaska, Hru se nepodařilo spustit (chybějící spustitelný soubor)
Dam kontrolu medzipamate hry, napise ze jeden subor sa nepodarilo overit, stihne nieco, a vysledok ten isty.
Akonahle prepnem do anglictiny, opat si nieco stiahne a hra v pohode ide.
Hru som si samozrejme kupoval CZ, teda tak bolo napisane na objednavke aj na stranke.
Samozrejme skusal som 2x reinstal kompletne steamu aj Skyrim s vycistenim registrov a odstranenim vsetkych suborov (aj z adresara hry aj s C:\ )
Zaujimave je to, ze ja ten TESV.exe vidim v adresari, ale ak je tam cestina, ani Nexus mod manager nevie najst ziadny spustitelny subor.
Vie mi niekto poradit kto ma tuto legendary edition verziu ci mu ide v pohode cestina?
Dakujem

Fffff, tu bude ještě zajímavé :)

Martyrium ohledně polské verze, info od Steam supportu:

[33207993552404360515.jpg]

Před několika minutami..

"Witam Serdecznie

Dziękuję za cierpliwość.

Obecnie próbujemy znaleźć rozwiązanie problemu związanego z polską wersją Skyrim Legendary. Otrzymaliśmy informację od dystrybutora, że klucze udostępniają polską wersję i teoretycznie jest to prawda (niestety nie w praktyce), stąd opis w naszej ofercie. W tym momencie niestety nie jestem w stanie dokładnie powiedzieć w jaki sposób sytuacja zostanie rozwiązana, postaramy się jednak zrekompensować wszelkie niedogodności.

Najmocniej przepraszam za problem.

Załączam serdeczne pozdrowienia.

Tomasz Wróbel"

Info přímo od Cenegy:

Skyrim LE v krabičce od nás je zcela jistě v češtině a žádné problémy s ním nejsou. Prodejci klíčů mají klíče ze zdrojů, které nám nejsou známé a nepodporujeme je. Bohužel se ale stalo, že někteří prodejci si dovezli i krabičkové verze ze zahraničí a tam potom problémy s češtinou jsou. Jediný způsob, jak identifikovat verzi Skyrimu LE od nás, je podle čárového kódu: 5908305206309 (tenhle je správný).

Je tedy třeba si při nákupu krabicovky EAN kód ověřit.

Jak je to s češtinou při nákupu Skyrim LE přímo na Steamu, jsem nezjistil. Chtělo by to nějakého pokusného dobrovolníka :-)

Tak prisiel som na koren.
Ako pise L-Core, v obehu je niekolko "verzii" SLE. Ja som narazil na anglicku verziu, (nie pre UK) bez loga CENEGY a s inym EANom.
Proste smola :-(. Idem zajtra do obchodu vyriesit reklamaciu.
Dam vediet ked sa dostanem k spravnej verzii.

L-Core ak ma neklame to co som vcera precital na forach, tak na steame je a bude len anglicka verzia hry. Za lokalizaciu su zodpovedne ine "miestne" firmy napr. Cenega. Steam ani neplanuje ponukat hru v lokalizovanom jazyku. (neviem teraz napisat zdroj, za posledne dni som preliezol "milion" for.) Prilozim aj zadnu stranu mojej krabice

Měsíc stará zpráva, ještě před vydáním SLE. Zní docela nadějně. Když samotná hra + 3xDLC, proč ne LE?

The Elder Scrolls V: Skyrim has just been updated.

This update includes the following:

- Russian language
- Czech language
- Polish language

to The Elder Scrolls V: Skyrim, The Elder Scrolls V: Skyrim - Dawnguard, The Elder Scrolls V: Skyrim - Hearthfire, and
The Elder Scrolls V: Skyrim - Dragonborn on Steam.

JA si ho dobrovolne pokusne poridil, instaloval ze steamu a nemel problem. Dokonce jsem ani netusil, ze je v cestine - nez jsem instaloval novy pocitac, na nej cesky OS a ejhle - steam byl cesky a nasledne i skyrim...nic specialniho jsem nedelal. Nicmene podle popsanych problemu s SKSE loaderem tipuju na tezky modding - je problem i bez nej? Ja, jelikoz jsem liny lenochod, beru mody vyhradne z steam workshopu...

…a potvrdili to už i Češi, kterým ze Steamu koupená Skyrim LE také běží v češtině.

Cituji vysvětlení na WF:

Speciálně hry od Bethesdy (mám to tak s Fallout: New Vegas a Dishonored) jsou ve dvou verzích.
Verze RU, která obsahuje angličtinu, ruštinu, polštinu, češtinu a maďarštinu.
Potom verze ROW (rest of world), která obsahuje ty klasický jazyky, jako angličtinu, italštinu, španělštinu a tak.

99% prodejců klíčů, jako mmoboost, kinguin, key4u, atd prodávají ROW verze. Hra nemá přímo region lock, lze hrát u nás, i když je pro "západní trh", ale prostě ti tam čeština nejde.

Prostě když si koupíš hru přímo na Steamu, případně v krabici, dostaneš verzi RU, protože Steam rozpozná, že jsi z toho regionu. Kdybys měl na Steamu nastavenou například německou adresu, tak dostaneš ROW verzi a česky si nezahraješ.

Bethesda by se měla pochlapit a ty verze sloučit, jako to udělali například s Dead Island, kde čeština ze začátku nešla, když jsi měl klíč koupenej. Pak to najednou sloučili, hra se ti updatnula a měl jsi všechny jazyky, jak západní, tak východní.

thx Bartyx

Pokud si někdo není jistý, jestli bude jeho hra na Steamu česky, případně česky i s použitím retail klíče (například z MMOBoost), existuje na to jednoduchá rada.

Když otevřete hru ve Steam obchodě, na pravé straně jsou různé informace (jako jestli to má multiplayer a tak), tak trochu níž najdete seznam jazyků hry. Pokud v tomhle seznamu NAJDETE češtinu, hra bude česky VŽDY, i když klíč koupíte třeba na MMOBoost, nebo v krabici, nebo jakkoli.

Pokud ovšem čeština v tomhle seznamu není, ale pod obrázky ze hry, někde tam, jak je cena a tlačítko přidat do košíku uvidíte takovej oranžovej obdelník (vidět to můžete například u Dishonored), ve kterém je napsáno něco jako: "Tato hra podporuje pouze jazyky: čeština, polština, atd.", tak ta hra bude česky POUZE v případě, že ji koupíte přímo na Steamu a jako adresu máte nastavenou ČR. Jakmile koupíte klíč u MMOBoost, hra česky nebude. Pokud je tam tento obdelník, češtinu můžete získat i z krabicové verze, ale pouze u verze, kterou koupíte tady v ČR a je přímo od vydavatele, který má exkluzivitu na češtinu. To znamená, že můžete třeba koupit starší hru v takových těch edicích ve slevě, co prodávají například v TESCU, nemusíte tam češtinu mít.

Pokud například otevřete Dishonored ve steamu a nevidíte tam ten obdelník, tak buď nejste přihlášeni do Steamu, nebo nemáte českou adresu (možná to bere podle IP, možná podle nastavení jazyka Steamu, nevím to jistě), takže vám hra česky taky NEPOJEDE.

Pokud vyberete hru, která nemá češtinu napsanou ani vpravo, ani v obdelníku, česky nebude nikdy (samozřejmě pokud do ní nenahrajete fanouškovskou češtinu).

Pokud jde o Skyrim (jak legendary, tak normální), česky bude pouze, když ho koupíte na Steamu, nebo v krabici přímo od Cenegy.

Zdravim.
V piatok som sa zastavil v shope, kde som kupoval Skyrim LE. Ujo pozrel do compu, a zistil, ze DVD, ktore mi predal prislo naozaj v dodavke od Cenegy, ale je anglicke. Takze mi ponukol vratit prachy, alebo CZ hru. Inak sam bol prekvapeny, ako sa mu tam moje DVD dostalo. Este ma upozornil, ze pod mojim kontom na Steame si to uz nezahram, nakolko tam uz mam registrovanu EN verziu.
Ja som si vybral CZ hru.
Otestoval som instalaciu na povodnom ucte a zistil, ze si musim zalozit novy ucet na STEAMe, nakolko pri instalacii tejto verzie nikde nepyta kluc a nejde spustit. ( klasicka hlaska chyba spustitelny subor)
Takze budem musiet zalozit novy ucet. (Alebo je aj neake ine riesenie?)
rozdiel v baleni hry:
Hra od Cenegy ma na zadnej strane nad EANom v obluciku CZ, PL, EN a najdete tam aj logo CENEGA. Na prednej strane na folii polsky popis.
Navyse vo vnutri je to 2 DVD balenie, narozdiel od EN verzie.
Cez vikend som to skusil len na povodnom ucte, takze dojmy z hry napisem neskor.

No a nemíchá se ti ta druhá (česká) instalace nějak s tou první? Pokud je to ve stejném OS, může to zlobit. Asi by to chtělo tu anglickou kompletně odinstalovat, promazat zbytky na disku, případně v registrech - a pak nainstalovat tu českou. Respektive: použít její s/n a nechat to udělat (stáhnout) Steamem.

Prikladam oficialne vyjadrenie z CENEGY:

Dobrý den,

omlouváme se, o víkendu se něco stalo a dochází ke konfliktu Dawnguardu s Dragonbornem - problém jsme nahlásili do Bethesdy a čekáme, až chybu opraví. Můžete to zkusit teď?

S přáním hezkého dne

CENEGA technická podpora (JK)
Provozní doba: Po - Pá 8:00 - 16:30
Tel: +420 270 004 366

ahoj, koupil jsem si krabicovou verzi Skyrim Legendary edition, nainstaloval jsem jí normálně přes steam, ale když jsem jí chtěl spustit, tak mi to napsalo nelze najít soubor INI, tak jsem to přeinstaloval a pořád, nevíte někdo co s tím?

Co je to "nainstaloval normálně přes Steam"? Instaloval jsi to z DVD nebo do Steamu jen zadal s/n a nechal hru stáhnout (preferovaný postup)?

Ověř ve Steamu integritu cache hry (pravý klik na hru - Vlastnosti - Místní soubory - Ověřit integritu mezipaměti hry).

Jaký *ini to nemůže najít?