Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem XP 64bit - sekání různých her

Zdravim,
mám takový problém - Ve většině starších či řekněme neprofesionálních a freeware her se hra lehce škube. Jedná se např. o Worms Armageddon New Edition, Dogfight, Peggle Nights Deluxe a další. Všechny pod Win XP 32bit fungovaly normálně. Režim kompatibility nepomáhá. Vše se děje při takřka nulovém vytížení CPU i GPU. Nainstaloval jsem nejnovější Catalysty 9.10, a stále stejné. Hry jako STALKER Shadow of Ch. i Clear Sky, Far Cry 2, Heroes of M&M 5 či třeba Crane Simulator 2009 jedou na max. detaily klidně na 50 fps. Rovněž přehrávání Full HD videa. Už mě nic nenapadá, čim by to mohlo být, takže bych byl vděčnej za radu :-) .

Sestavu mám:
Intel Core i7 920 (HT);
Sapphire ATi Radeon HD4890 XT, 1 GB GDDR5;
3 x 2 GB DDR3 @ 1,8 GHz (Triple Channel);
motherboard od Gigabyte pro Socket 1366 (nechce se mi hledat to číslo :-) - rovněž jsem updatoval ovladače pro chipset a nahrál nejnovější BIOS);
zdroj a HDD by snad neměl mít vliv :-) ;

No, to je zas rada :-/

Řešení je dát tam Visty - pak se bude sekat všechno! :-D

Vista je hnůj a Win7 je neodladěnej a v době, kdy jsem instaloval OS byla k diskpozici jen beta verze či RC nebo co to bylo ... takže beta testera Mikrošrotu dělat nehodlám. :puff:

PS: S Win XP 64bit ještě pár let vyžiju a pak už bude snad kompatibilita Linuxu s Win SW na lepší úrovni, než je dnes. ;-)

Věř, či nevěř, ale XP64bit jsou jen předělaná serverová verze Windows a ne vždy dobře fungují, což sám vidíš. Oprevdu jsou trochu nepovedený. Buď ten fakt přijmeš a dáš si tam jiný a funkční Widle, nebo se s tím budeš i nadále trápit. Nechápu, co máš proti Vistám 64bit, tvůj PC je dost výkonný na takový systém.

To, že WinXP 64bit je předělanej Win Server 2003 vim, ale doufal jsem, že mi někdo věcně poradí či navrhne nějaký řešení ... Místo toho jsem tu dostal jen pár reakcí od lidí, co uvěřili kecům Mrkvosoftu jak je Vista nejlepší OS.

Mam výkonnej komp, a právě proto si ho nehodlam degradovat nějakejma Vistama ...;-)

No nic, vidim, že mi tu nikdo nepomůže, takže to ještě zkusím vyřešit nějak sám či se pooptám jinde ...

To už mě napadlo, když jsem ty 64bity instaloval, ale nechtěl jsem se ochudit o výpočetní výkon a cca 2,5 GB RAM. A dělat nějaký harakiry se SWAPem na RAMce se mi nechtělo. :-) Navíc CAD aplikace už jsou limitovaný těma 2 GB na task. Stejně tak i Pinnacle (při střihu FullHD videa) či Corel PSP.

Ještě 1na věc:
V první řadě nejsem vůbec přesvědčenej o tom, že je to vinou Win XP64bit. To tady někteří začali plácat o samospásnej Vistě, ale asi jsem zapomněl napsat, že ty hry fungovali na Pentiu 4 HT @ 3,2 GHz. (Win XP) A jedná se o 32bit aplikace.

1. o výpočetní výkon se nestarej, s "bitovostí" opravdu nemá žádnou souvislost
2. o Vistě jsi tu začal mluvit ty ;-)
3. k čemu ti je tolik paměti, když máš stejně 32b aplikace? Tam ti žádný 64b OS nepomůže
4. IMHO je tvůj problém opravdu způsobem nedoladěným, 6 let starým, WoW64 emulátorem v XP 64b

Taky to vidím na ty XP 64bit nebo nějakej ovladač. Asi Ti nezbude než windows 7 vyzkoušet, dá se stáhnout zkušební verze na 90dnů a sehnat se dá i čeština. Nebo se smiř s tím sekáním.

Nemusíš na nás být zlej kvůli tomu že nevíme konkrétní radu, tuhle šílenost (XP 64bit+nejnovější HW) používáš asi jenom Ty. Tipuju to že je to ovladačem od atiny pro xp64.