Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Minecraft - tipy a triky

Zdarec všeckém,
tak už nás to tady hraje víc, tak zakládám pokec o této hře, potřebuju zjistit pár věcí přímo do dalších hráčů.
Pro začátek bych potřeboval zjistit, jak můžu najít uhlí, abych mohl vytvořit louče. V podzemí je tma a blbě se tam doluje, musím prorazit shora svislej tunel, abych přivedl světlo, což je dost otrava a opotřebovávám krumpáč tam, kde nepotřebuju.

ahoj prasaku,

koukam ze se tu majncraft docela rozmaha, to je dobre, je to fajna sandboxovka.

K Tvemu dotazu: uhli je surovina dosti bezna, v podstate je to vec, kterou bys mel vytezit pred prvnim zapadem slunce. Postup je cca takovy: zapnes novej svet, zrubes dva stromy, rozeberes stromy na drevo, ze dreva udelas craftbox, dreveny krumpac a zbytek pouzijes na tycky. Dreveny krumpac pouzijes na vykutani tri coblestonu. Po nakutani trech stonu zahodis dreveny krumpac, udelas kamenny. A jdes hledat uhli. Uhli je v podstate vsude, staci obejit par kopcu, kdy nemusis kopat pod zem, normalne ve vygenerovane mape, na nekterem z kopcu uvidis. Nakutas uhli, vycraftis louce. Pri sve pouti za uhlim sledujes jednim vokem jestli nepotkas ovci. Sekundarni cil mise je ziskat 3x vlnu. Najdes uhli, najdes ovci s vlnou a mas vyhrano nad prvni noc. Zacnes se zakopavat, tak abys vytvoril nekde ve skale domecek, tak akorat, dle preferenci kazdeho soudruha. Nutno podotknout, ze domecek je potreba radne nasvetlit loucema, aby se Ti tam nespawnovali mobove. Vykutany domecek, nasvetleno loucema, slunko zapada a v noci se toho ted moc delat neda. Tak vykraftis postel 3x drevo a 3x vlna. Postavis postel, pravym pouzijes postel a pokud jsi vse zvladl, melo by Te probudit az svitani dalsiho dne:)

Preju prijemne hrani, je to fakt zabavkova zalezitost, ja u toho stravil xx dni..

Kdyby neco, tak na efektivni tezeni surovin pro stavbu jsou taky zpusoby, rad poradim, pokud budes mit zajem..

Já to hraju na obtížnost peaceful, nechci se otravovat se zombíkama, takže o světlo v příbytku mi ani nejde, ale světlo v jeskyních bych ocenil.

Krumpáče, lopaty a sekyry z kamene už mám, vydrží mnohem víc, než dřevěný. Jen to uhlí jsem ještě nenašel, zatím se jen poflakuju kolem placu, na kterým jsem si postavil bejvák. Dokonce jsem si i na střechu vysadil strom a on vyrostl!

Postel už taky mám, práce v noci je opruz.

Jak udělám oheň v peci?

Trochu mě prudí osekávání větví u stromů - vytěžím dřevo a listí furt visí, někdy ho vyrubu, někdy tam zůstane viset.

Jak uložím některý suroviny? Musím je všechny poctivě vyskládat? Když je vyhodím z inventáře, tak po čase zmizí.

Peaceful je obtížnost na kterou začíná každej, taky mě furt stresovaly ty pazvuky a tak. Většinou v singlu přepínám. Celý vtip je v tom, že bez mobů nepřijdeš k řadě zajímavých surovin, namátkově střelný, hnojivo a peří, které se dá jako jediné sehnat i jinak.

Těš se až budeš mít diamantový nářadí, to je práce jedna radost.
Jo, strom vyroste klidně na čtverečku hlíny, ale potřebuje kolem sebe tuším 6 kostek volného prostoru. To je dobré vědět, při kutání jsem objevil obří jeskyni neskutečné rozlohy a ze samého kutání, diamantů a lapsisu a redstonu a železa a uhlí jsem byl tak v rauši, že jsem si nevšiml, že mi postupně došlo všechno dřevo. Nakonec jsem neměl ani louče, ani nářadí, ani jsem nemohl trefit cestu ven. Jediné co jsem měl byly shodou okolností sazeničky stromů:) Tak jsem nasvětlil plácek loučema, které jsem posbíral po okolí (značím si jimi cestu) a zasadil stromeček. Pak bylo i dřevo a už jsem se prokopal ven:)

Oheň v peci? Postavíš pec z kamenů, uděláš "rošt na dřevo", ten vyplníš nezpracovaným dřevem a mělo by to jít zapálit křesadlem. Každý matroš by měl mít jinou dobu hoření. Tuším, ale možná je to blbost, že zapálením z určité strany materiálu se dá dosáhnout jeho nekonečného hoření.

Stromy, když je vykácíš, prď na ničení větví. Ono to opadá samo, pod stromem pak najdeš sazeničky, které vypadnou automaticky. Je fakt, že po čase zmizí, ale než takhle vykácíš dvacet stromů, první už jsou opadané.

Suroviny si ukládej do beden, bednu postavíš stejně jako pec, ale ze dřeva. Dvě bedny postavené vedle sebe se spojí a udělají větší prostor na uložení materiálu. Ze začátku je to fuk, ale postupem času je dobré si třeba bedny označit cedulkou s tím, co má za obsah.

dou nakreativu dělat lektvary? mě ze všeho vznikne ňáký světský lektvar. no a jak dostanu semínka z cukrovy řepy ? abych jí mohl pěstovat a jak nanormálnim módu najdu netherskou bradavici nebo něco z čeho jí vyrobim? nebo eště poslední jakto že dyš už sem narazil na lapis lazuli tak sem ještě nenarazil na diamant?

Uhlí se dělá tak, že jako horní matroš dáš "sprosté" natěžené dřevo bez úpravy.
Dole už můžeš pálit cokoliv, jak "sprosté" dřevo, tak upravené dřevo, tak klacky. Tuším to má vše stejnou dobu hoření. Nicméně uhlí budeš mít za chvíli tolik, že fakt nebude potřeba ho řešit přes dřevo..

Tak brána do nebe taky nevim co je, znám jen bránu do pekla (ta je i v singlu - btw?)
Ten prach myslí glowdust (snad jsem to napsal dobře) taky by mě zajímalo, kde ho v singlu sehnat. Stejně tak Neterhack (ten jsem už určitě dobře nenapsal - zkrátka tmavě červená kostka co hoří a neshasne :D ) a taky kámen STONE, protože když stone vykopu krumpáčem, stane se z něj automaticky cobblestone. Tak jak ho můžu težit aby zůstal v původním stavu? :/
Mám toho víc, ale až si zas na něco vzpomenu. Ještě jedna věc - v jdenom dungu jsem našel "sedlo", copak jsou ve hře koně? :O bo si snad osedlám krávu? Kčemu pak to je? Díky děcka (-:

brána do pekla podle mě jde i v singlu. Imho. Stačí natěžit dost dia, udělat dia krump, vytěžit pár kostek obsidianu a udělat bránu, otvor pak zapálit křesadlem. Tuším rozměry jsou 4 kostky obsidianu na výšku a 3 kostky na šířku. Glowdust i Netherrack jsou v pekle,takže skrzevá bránu,jinak nemáš šanci.
Kámen, neboli Stone získáš tak, že cobble přepálíš v peci.
A sedlo? V podstatě joke, praktické využití jsem nenašel, no můžeš jezdit na praseti, ale nedá se ovládat..Stačí přijít se sedlem k praseti a kliknout.
A nejsem děcko,už nějaký patek.

mužeš sitaky udělat dřevěný uhlí když máš pec.pravým tlačítkem klikni na pec uvidíš tam tři políčka do políčka nahoře dej normální dřevo do políčka dole dej wooden plank chvíli pockej a v pravo klikni máš dřevěný uhlí to v inventáři(v malím) dej uhlí nahoru a jeden stick dolu a máš pochoden.stick uděláš tak že dáš jedno prkínko nahoru a druhý dolu. nevím jestli ale jde udělat pochoden z dřevěnýho uhlí nebojestli ti pujde udělat vubec dřevěný uhlí protože nužeš mít starou verzi

dlouho jsem nehrál, tak si některé mechanismy nepamatuju.Udělal jsem si XP farmu na pavouky, ale nemám zatím zabíjecí mechanismus a mlátit je mečem je opruz. Chtěl jsem udělat lávové břity, ale ty mi spálí jak babouka, tak itemy i expy. V čem je problém? Mám tam dopravu vodním proudem, lávové břity jsou stejně vysoko jak voda.Mají být níž?

udělal jsem si jadernou elektrárnu, už štěpím uran, mám tam vodní chlazení a tak, vše funguje. Do MFE přivedu 4x izolovaným kabelem z přepáleného železa první dávku energie, ale pak, cokoliv napojím na MFE mi vybuchne. Co s tím?
Edit: a nemyslím si, že to je chyba té jaderné energie, spíš něco dělám blbě s MFE. protože když jsem ho použil jako sběrník pro energii ze sluneční elektrárny, taky mi vybuchovaly přístroje na něj připojené..

Když pominu tu tragickou češtinu a to, že reaguješ na kdoví jak starý a neaktuální příspěvek, tak bych si dovolil podotknout, že jsem svého času byl moderátor a eventer na jednom minecraft serveru. Z důvodu stavení epických budov, pořádání eventů atd jsme měli zapnutý creative. Můžu říct, že v ten moment, kdy člověk měl všechny suroviny na jedno kliknutí, mě hra přestala bavit. Není nad to, vážit si diamantů i obyčejných surovin..
Dnes už i chápu, proč někde na serverech není plugin na těžení stromů a podobně..

Zdravím :) industrial craft znám, skvělý mód a teď k věci... Na MFE si musíš postavit batbox, který zmírní ,,sílu'' proudu a nebude ti nic vybuchovat, musíš ho dát k tomu MFE a od batboxu pak kabely k pecím atd... (3 otvory směrem k MFE). a kabel minimálně železný, už nevím, jak se jmenuje, ale vždy ho udělej izolovaný, za 1. ti nedá elektrický šok a za 2. máš MENŠÍ ztráty ;) Klíč, kterým přeřídíš ,,dírky'' v batboxu se vyrábí z bronzu ;)
Tip na závěr:šikovný mód crafting guide, stačí otevřít a vidíš všechny věci, jak se z čeho vyrábí atd... ;)))
A PRO LIDI CO SE FURT STRÁCEJÍ :D REI'S MINIMAP !!!!!

Přeji krásný zbytek dne:lukas007

Lednička vyrobit nejde, ledatak v módu (nevim, na co by byla) kdyštak si dej block 2 bílých vln na sebe, taky docela pěkné provedení a krb... Takže, vyrob si flint and steel, vytvoř si bránu do netheru, seber si netherrack (červený kámen, je VŠUDE). jdi zpět do tvého světa, netherrack polož na zem a ze zhora zapal (hoří nekonečně dlouho) Na okrasu si kolem něj dej cihlový blocky (lepší atmoška) ;)

Přeji příjemný zbytek dne:lukas007

Hamachi rad nemam, to si radeji minecraft zaplatim, problem je, ze se nemuzu prihlasit, ani znovu registrovat na Minecraft.net . Pokazde mi to pise invalid username or password, a to i kdyz se cerstve registruju, prijde mi potvrzovaci email, napise se succesful, a pri logovani to stejne pise invalid.... Maji to tam nejaky pokazeny asi.

Zdarec,nezná někdo nějaký pořádný způsob,jak najít spawner?Úplně jakýkoliv,už jsem fakt zoufalý :-(:.(
Zkoušel jsem kopat bezmyšlenkovitě dolů,to aspoň milionkrát,prozkoumával jsem rokle,jeskyně kolem mě moc nejsou,když už tak krátký, zaměřuji se hlavně na Coblestone (nebo jak se to píše to co vytěžíte z kamene).

Nevěděl by někdo?

Fakt?to já zorvna s tímhle problémy nemám :-D zlata mám dost,diamanty teda docházej tj,redstone mám asi 10 stacků :-) .Ale Cobblestone těžíš normálně z kamene,myslel jsem to tak,že takovýhle cobblestone přírodní se vyskytuje jen u spawneru,proto se jakoby zaměřuju na něj,když vidíš cobblestone tak by měl být blízko spawner.

Dobry den, nastal mi problem, hraji s kamosi minecraft, mam doma zalozeny minecraft server, ale odvcerejska se nikomu krome me z PC kde bezi server neda pripojit. Nic jsem nemenil. Cim to muze byt?
Firewall vypnuty, antivir vypnuty. Port povoleny v routeru je. Neda se pripojit ani z jineho PC v siti (z PC na stejnem routeru), ale na PC kde bezi server se pripojit da.

Musel by jsi mít placený hosting aby se jim podařilo připojit.
Nejjednoduší je stáhnout Hamachi, připojit se na se na stejnou síť a následně jim nadiktuješ svou IP+4-číselnou koncovku, kterou ti vypíše konzole (bílé okénko, ve kterém beží server) a je to.

Zdar lidi. Mám problém. V technick packu jsem si natěžil surky. Dia td.. Měl jsem suprový věci, ale spadl jsem do lávy. Nechci o ty věci přijít nevíte jak se z toho dostat pryč? Uložilo se mi to nějak v lávě a respawn dát nechci. Pokaždý když po vypnutí zapnu hru tak se objevím v lávě a jsem mrtvej.. Nejde nějak vypnout poškození? nebo se objevit jinde? jestli byste mi mohly poradit pošlete mi prossím email na proamartin@seznam.cz předem díky

Kdyby byl admin, muze rovnou zapnout gamemode 1 nebo si udelat veci nove :-) S temi vecmi bych se rozloucil. Lava je sv*ne.

Mam taky dotaz.
I kdyz mam plugin na xray a jine cheaty ( Anticheat ), nekdo se mi logl na server, ptal se jestli mam plugin mastera nebo buildera, ze mu pry oba dva jdou a menil si nejaky master level, mohl litat atd. Nevite o co jde?

Ahoj :) Koukám máš dost otázek. Odpovedi se ti dostávají :) Ale chtel bych ti nabídnout, kdybys chtěl jsem zkušeným hráčem Minecraftu, nahráno tak kolem 3 000 Hodin :P Opravdu nevymýšlim si :)... tedy mohu ti kdykoliv pomoci. Jsem u PC pořád :) Napiš mi kdyžtak na skype. Moje přezdívka : hrajunapc ...Můžete i kdokoliv jjiný!!!! velmi rád pomohu !! :) Zatim ahoj Kubajs :)

ahoj, chtel bych se zeptat ohledne minecraftu.. po prve jsem narazil na velice hluboke podzemi a snim na modre a cervene kameny ktere nemuzu spracovat normalnim, kamenyn krumpacem, prosim poradte mi cim to spracuju, dekuju ;)

jj, dekuju moc! zelezo, to najdu kde? je to ten pozlaceny kamen? neni treba ho prve nejak zpracovat treba v pecku? a posledni otazka, je mozne zmenit svuj spawn place? rad bych si ho vymenil na jiny misto.. trebas do opustene cesnice kterou jsem nedavno nasel.. mc hraju teprve treti den, vubec nevim co od te hry muzu cekat :) ps: hraju single..

Čau všichni
mám dotaz, jak jsem zjistil, od novýho updatu roste na soul sandu nether wart i v normal světě, ale jak na serveru, tak v singlu mě doroste jen do 2. fáze a dál nic, osvětlení na to prý také nemá vliv, tak co ? Poraďtě prosim, na serveru, na kterym hraju je jeden nether wart za 100 a peníze tam jdou strašně pomalu... Takže co dělám špatně ?

Lidi mám tu super tip proti lagum hraju tekkit mam tam 50 modu a diky tomu tipu mito vuuubec nelaguje atobyste se divily cotam mam vsechno za stroje co priserne lagujou
první co udělejte stáhněte si mod Optfine (na váši verzi hry)
pak si stáhněte mod loader vložte do mc mod loader a pak optfine
a pak schlédněte tajten link : http://www.youtube.com/watch?v=Kw1w-B1j0Rs&NR=1&fe ature=endscreen
a vše si podle toho nastavte vážne to pomůže jasem si stima lagama ani nezahral a mrkl sem se po google a nasel sem tajto bezva videjko. pomohlo mito na 60 %

Hele víšco udělej ?
stáhni si toto
warez, ban.... (L-Core)
napis do mena nakej spam treba dfgfdg
zaškrtni u toho force update pak se přihlaš a dej play offine
a máš warez :)
a kdyš se budeš prihlaššovat po 2 tak uš to force nemusiš zakrtavat....
a kdyš chceš najist tu velkou travu tak si udělej kostní prach a klikej na trávu(blok hlíny s travou) ..

prosim vas ja ked si stiahnem minecraft tak sa my tam ukaze okno a vnom je USERNAME a PASSWORD ale registroval som sa ale nebolo tam ziadne USERNAME iba password tak som dal login zlyhalo to a dal som PLAY OFFLINE poradte my pls co mam spravit ?????

Pokud to opravdu hodně hraješ, tak proč ne? Já už to přestal hrát, jelikož ta hra je nejlepší v multiplayeru a na to nemám čas :-( Synovec si to přál na Vánoce, chtěl mít legální verzi, ale těsně před svátkama ho chytnul World of tanks a MC šel na druhou kolej, takže z koupě sešlo. Ale hrál to snad rok. To za pětikilo stojí, nebo ne?

Mě to rok bavilo. Od bety 1.4 až po nevim co, ale pak najednou přišla "plná" verze 1.0.0 spolu s expama, hungry barem a sprintem. No prostě oproti té předchozí verzi strašná změna (pro mě totální zklamání, co se to s MC stalo). Takže když tahle nová superverze vyšla, tak jsem to ochotně aktualizoval, vygeneroval nový svět a co to vidim?? Nějakej zelenej bar s expama a nějakej další hladoukazatel se sprintem?? Od té doby jsem se k MC nevrátil...

V menu, kdyz si vytvaris novy svet, vyberes si. Pokud jiz svet mas, pouzij konzolovy prikaz /gametype # (misto krizku 0, 1, 2 atd.) Pokud si pamatuju, 0 je survival, 1 creative. Jestli nemas povolene "cheaty", hru otevri pro lan a povol je.

Priste si prosim zaloz vlastni tema, at je to prehledne.