Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Steam, jak obnovit hru ze zálohy ?

Věděl by někdo poradit, pokud to tedy takto vůbec jde, jak obnovit hru ze zálohy ? Původně jsem si takto chtěl usnadnit práci s aktualizací her po přeinstalování PC, ale nevím jak spustit obnovu těch her ? Taky se možná pletu a podle mých představ to tak ve skutečnosti ani nefunguje, ovšem proč by tam potom byla možnost zálohovat soubory hry ? Když si ve Steamu kliknu na danou hru/vlastnosti/místní soubory, je tam položka zálohovat soubory hry. To mi následně například u CD MW2 vytvořilo složku s 27 datadisky o celkové velikosti 16.5 GB. Není tam už ale nikde spouštěcí soubor pro obnovu, ani jsem nevyštudoval někde v nastavení Steamu, jak tu hru teď obnovit ? A abych nemusel hru instalovat z DVD a následně zase aktualizovat , tak taková možnost by mi ušetřila spoustu času, protože při mém pomalém připojení trvájí aktualizace moc dlouho. A tak jsem měl za to, že by to takto mohlo fungovat, ale jak jsem psal, nevím, jak tu obnovu teď spustit ? Děkuji případně předem za nápovědu.

Snad bych ještě doplnil poznatek, že se k tomu zřejmě používá steambackup, ale když ho spustím ať ve Windows anebo ve složce se zálohou, naběhne možnost volby, spustím backup ale neděje se mi na PC nic.

Cosi se mi vybavuje, že na vině by mohla být cesta k zálohám (už si fakt nepamatuju, ale někdy to někde, někdo řešil...)

Já mám odzkoušeno
F:\HRY\Steam\Backups
a bez problémů.

Údajně ale stačí někam zkopírovat adresář SteamApps a po přeinstalaci OS, přesunout zpět (nezkoušeno, nevím)

To byla možná chyba pokud to má na to vliv. Měl jsem složku určenou pro obnovu označenou česky. Právě že jsem byl i překvapenej, že tam není žádný spouštěcí soubor. A ten co doporučují na Steamu ke stažení, jež jsem uvedl výše nefunguje. Můžu ho nakopírovat kam chci, i soubor se zálohou jsem zkoušel spustit z různých umístění a neděje se nic. Jen se spustí tabulka, kde je možnost volby Restore Steam backup anebo odkaz na Technickou podporu, ale jak to potvrdim, neudělá to nic. To sem pěkně naštvanej.

Děkuji za spolupráci, je už ale bohužel pozdě. Já vytvořil zálohy všech her co na Steamu mám na externí hardisk a pak se pustil rovnou do přeinstalování Windows. A když už jsem byl tak daleko, že jsem chtěl obnovit hry ze zálohy, tak jsem zjistil, že tam není žádný spouštěcí soubor. Nevytvořilo mi to u žádný ze čtyř her, co jsem zálohoval. Proč tak to fakt nevím. Jestli proto, že ta složka se zálohou byla označena česky nebo proč nevim ? Zkoušel jsem to jak jsem již psal i přes ten BACKUP co se nechá stáhnout na Steamu spustit, ale to nefunguje. Teď jsem si už nainstaloval jinou hru z CD a cvičně opět na ten samý externí hardisk vytvořil novou zálohu a u té už mám spouštěcí soubor. Nejde ale aplikovat na jiný hry, než pro kterou je vytvořenej :-(. Takže jsem to prokaučoval a musim to zas všechno 20 hodin aktualizovat. To sem si naběh. Každopádně díky za podporu. Fakt nechápu, proč to předtim nevytvořilo ten spoštěcí soubor.

A abych to teda už uzavřel a kdo nebude věřit, nechť si to odzkouší. Potom co sem vyhořel s tou původní zálohou, kde to nevytvořilo spouštěcí soubor a bylo mi zde v diskuzi řečeno, že by to mohlo být tím, že složka se zálohou je pojmenována po česku /tj. s háčky či čárkami nad písmeny/, je to tak-neuvěřitelné. Zkusil jsem si teď ze zvědavosti vytvořit dvě zálohy stejné hry, ovšem do růžných složek, jedna s názvem záloha hér a druhou zaloha her /bez čárek nad písmeny/ a v té české složce to nevytvořilo spouštěcí soubor. Tak z toho jsem v pasti. Kvůli čárce nad písmenem mi to nevytvoří spouštěcí soubor. To by mě nikdy nenapadlo.:-[

Hele, tohle jsem už absolvoval a zdá se že to mají nějaké posrané... měl jsem ten samý problém. Ale zdá se, že když ti hra vytvoří složku v steam složce (C:/Program Files/Steam/SteamApps/Common) třeba Metro 2033 tak si celou složku zálohuj (na externí HDD, flashka, dvd jak chceš) a po reinstalaci naisntaluje normálně hru z disku který jsi si koupil jako originál a PO instalaci zkopíruj zálohovanou složky do Common a nahraď původními soubory (nebude jich tolik) pak restartuj steam a klikni na hrát u té hry a hra se buď hned spustí nebo začne ověřovat soubory (cca minuta) a pak spustí hru.

U Garry'S Mod se mi to nepovedlo.. jen mi to rozhodilo jádro programu tak nevím jak u téhle hry.

Jinak četl jsem všechny komenty a zkousil všechny rady, ale nic nepomohlo jen sem viděl rádoby obnovovací menu a pak nic.