Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Znáte hru 2048?

Není to sice úplná novinka, ale třeba jste na to ještě nenarazili.

Já tohle objevil víceméně náhodou, když na principu 2048 byla jedna z her nějakého bundle balíku, který jsem pořizoval kvůli něčemu úplně jinému.

Nicméně hodnoty 2048 jsem nedosáhl..

[2260-2048-png]

Vaše rekordy? ;-)

Jelikoz je to open-source hra, tak hraju tuhle hru na Androidu, kde je to od ruznych lidi v ruzne modifikovanych verzich. Predevsim teda v originalni hre nejsou zadne kroky zpet a kdyz clovek udela chybu, tak konci. Na Androidu mam dve hry (odpoledne muzu pastnout odkazy), u jedne je celkem 5 kroku zpet za celou hru, u druhe je 1 krok zpet na kazdy tah.

Existuji dve verze, prvni ktera konci 2048, to jsem udelal v pohode bez chyby. Druha verze je tzv. nekonecny mod, ktery je omezenen pouze moznym poctem tahu hry. Nejvice je mozne udelat asi 3.900.000 bodu. Dokoncil jsem tento mod do konce, ale pouze v te hre, kdy jsem po kazdem tahu mohl udelat jeden krok zpet.

Ve verzi bez kroku zpet jsem cetl, ze nejaky clovek na to udelal pocitacovy program, kterym se to snazi hrat jakoby umela inteligence, kdy se mu v prubehu hry uci program jak delat dalsi tahy a dostal se nekom nad 1.000.000 bodu, ale dal ne. Nejlepsi clovek jsem slysel, ze udelal 900.000 bodu.

Jestli chces, napisu ti i princip jakym to hrat, ono je to v podstate jednoduche?

Přesný postup (existuje-li?) asi zatím nechci, stačí mi k dosažení 512/1024 metoda, že se nepoužívá jeden směr (ze čtyř), já nepoužívám šipku doleva. K 2048 jsem se ale ještě nikdy nedostal.

Na mobilu/Androidu to mám taky. Hraju pouze hry, bez možnosti kroku zpět. Ten odkaz nahoře, to je pravděpodobně ten nejpůvodnější originál. Viděl jsem screenshoty i s herním polem větším než 4*4, zatím jsem to nezkoušel ani nenašel/nehledal.

Na Steamu mám http://store.steampowered.com/app/654570/History20 48__3D_puzzle_number_game/
Tímto jsem 2048 objevil :-)

Jak presne jsi zjistil, ze nejlepsi je horni roh (jde o ctverec a ve vsech smerech plati stejna pravidla, cili vsechny rohy jsou naprosto rovnocenne)?
Mimoto, jeden roh nestaci, kdyz prijde blbe kostka, musis vyuzit i sousedni roh a kdyz se ti nasype vic kostek blbe, tak "top" kostku stejne presunes do toho druheho. Akorat celou hru musis pouzivat dva stejne rohy (neboli soupat po jedne strane, aby se pod "top" cislo nedostala mala kostka).

niekomu viac vyhovuje ukladat kocky hore hore a niekomu zase dole. Dolezite na tom je iba to ako som spomenul aby sa kazdy sustredil iba na ten jeden roh kde bude umiestnovat tu najväcsie...Ci ze aby bolo cely jeden rad ci uz na vrchu alebo na spodu ( zalezi kde je umiestnena top kocka) pokryty kockami a tym padom sa nestane ze do toho pola vklzne kocka ktora nema...Ostatne rady sa uz iba umiestnuju podla prvej rady kde ta top kocka je umiestnena!

https://play.google.com/store/apps/details?id=com. tpcstld.twozerogame&hl=cs

Mozny neomezene vzdy jeden krok zpet, dohrano do konce: 3.884.482 (ale chapejte ze jsem jednu hru hral prubezne cca. 9 mesicu :-)).

https://play.google.com/store/apps/details?id=com. digiplex.game&rdid=com.digiplex.game

Moznost za hru vratit 5x, ale hraju to tak, ze tuto moznost nevyuzivam a teda bezchybne mam nejvyssi skore 157.080, jenze tak moc se povedlo jen jednou. Obvykle koncim nekde okolo 30.000 bodu, cimz me ta jedna hra odradila a uz to nehraju.

Princip samozrejme spociva v tom, ze si zvolite tu stranu na kterou budete "davat" a posouvate teda jen ze trech smeru. Takze si samozrejme musite zvolit, kde v jakem rohu bude nejvetsi cislo a teda pridavat tam postupne.

Napriklad ja hral tak, ze jsem cisla radil na leve strane a vlevo dole mam nejvetsi cislo, nad nim je mensi, nad nim zase mensi a vlevo nahore uplne nejmensi. Samozrejme jak uz tu bylo zmineno, tak jeste mensi cislo je vlevo ve druhem sloupci nahore a smerem dolu se to snizuje, atakdale.

Jakmile tyto dve pravidla porusite (zvolit smer a tim hrat; pridavat v rade nebo spis v hadovi postupne), tak temer jiste koncite.

Kdyz tak sem hodte odkaz na nejakou androidi appku, aby byla uplne bez moznosti delat chyby, kterou hrajete a ja zkusim kolik dam a hodim sem pak printscreen.

Jak řešíš situaci, když tam máš 3 plné sloupce (zaplněných 12 polí) a prostě musíš pohnout tím čtvrtým směrem? Hned ti skočí dvojka tak, kam nemá :)

Já se snažím mít ten sloupec s největšími čísly plný a seřazený podle velikosti. Ale štve mě, když tam mám třeba 512 256 128 128, spojím 128>256 a na volné místo mi skočí dvojka.

Snažíš se mít seřazenou podle velikosti (obráceně) i druhý sloupec, ten vedle toho s největším číslem?
(sloupec nebo řada, to je jedno, rozumíme si..)

Jak řešíš situaci, když tam máš 3 plné sloupce (zaplněných 12 polí) a prostě musíš pohnout tím čtvrtým směrem?

To neni resitelne. Tu situaci bys mel predvidat, aby k ni nikdy nedoslo, jenze nekdy dojde, mne se to v te sem pastnute hre stalo jednou, ale nastesti sla dvojka na misto nejnizsiho cisla prvni rady, coz je resitelne a vyhrabal jsem se z toho.

Ale štve mě, když tam mám třeba 512 256 128 128, spojím 128>256 a na volné místo mi skočí dvojka.

V teto zakladni fazi hry se nic nedeje, zacnes tu dvojku navysovat a v druhem sloupci mas obvykle cisla, ktera ti s tim pomohou. Pak je to cim dal slozitejsi.

Snažíš se mít seřazenou podle velikosti (obráceně) i druhý sloupec, ten vedle toho s největším číslem?

Trochu se snazim, ale pokud mas napriklad 2048, 512, 128, 8, tak i v druhem sloupci se pomerne jednoduse da na druhou pozici docilit 128 a pak je spojis. Nakonec jde i 256, vic uz je o nahode, je lepsi se tomu vyhnout.

Tak konec.

Presne jak psal L-Core, jsem rano hral cestou do prace, poradne se nesoustredil a stalo se mi to, ze teda ty 3 sloupce a 12 bunek k a musel jsem tahnout 4. smerem a pak uz to byla jen otazka casu.

Jinak ale ta hra s tema peti chybama, jak jsem tu psal mi prijde mnohem tezsi. Tady u te mi prijde, ze opravdu skaci 2ky nahodne, ale tam to skakalo vzdy do toho nejhorsiho pole, takze jsem obvykle skoncil mnohem driv nez u teto hry.

Mam za sebou dalsi dve hry, ale ani jednou jsem se k te prvni nepriblizil a zustal nekde okolo 35K bodu.

Mimochodem 3. pravidlo hry:

Hraj to v kuse jen tak dlouho, dokud se dokazes soustredit.

---

Asi to bude mit kazdy jiny, ale pro me je maximum 30 minut, takze si hlidam pro jistotu, abych nepresahl cca. 20-25 minut. Pak totiz zacnu delat chyby, coz se stalo jak ve druhe, tak ve treti hre, kdy jsem proste z nepozornosti tahnul, jak jsem nemel a pak uz to neslo zachranit.