Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tvorba hier

Dobrý deň prajem hľadal som trochu na internete ako sa vytvára nejaká drahá hra ako napr mafia3. A zistil som že sa to robí po častiach otázka znie :: Ta celá hra sa robí v nejakych programoch po častiach že?? a tie programy sa dajú stiahnuť aj na internete?

Některé programy jsou na tvorbu grafiky a animace, jiná věc je "motor" hry, engine. Třeba Unity, CryEngine, Source. Občas si vývojáři udělají svoje nástroje.

Začni nějakou jednoduchou modifikací do něčeho, případně vytvoř nějakou jednoduchou mapu/level do nějaké střílečky, to ti "ukáže" co je potřeba :)

Z toho pohledu, chci vytvorit hru, je engine nepodstatnej. Jiste je tu pro zjednoduseni stejne jako tu jsou DirectX zase pro jina zjednoduseni, treba PhysX pro fyziku atp.

V zasade:
-nejaky programovaci jazyk typu C++ pro naprogramovani hry
-nejaky bitmapovy editor pro tvorbu textur
-nejake 3D nastroje pro tvorbu 3D objektu
-nejaky animacni program