Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Dvoufázové ověřování v herních službách

Zdar, řikal jsem si, že bychom mohli pokecat a zajímá mě, jestli to používáte a případně jestli to opravdu má nějaký smysl směrem k lepší bezpečnosti herních účtů.

Já to mám aktivované na Steamu a je to dobře vymyšlené a bezproblémově použitelné.

Dneska jsem dostal nápad, že to aktivuju i na UPlay. Jenže Ubisoft to nemá jako Steam po vlastní ose, ale spolehl se na Googlovskou službu Autentifikator. Mělo mě to trknout hned, že když to je od Google bude to stát tradičně za pendrek. No netrklo, takže co vám budu vyprávět, docela mi spadl kámen ze srdce, že jsem se nakonec přeci jen k účtu ještě dokázal přihlásit a hned jsem to zase vypnul.

Dobrý bylo, že jsem měl dostat od Google nějaký offline kódy aspoň dle nápovědy Ubisoftu, ale žádné jsem nedostal. Hned jsem to také napsal na podporu Ubisoftu, tak jsem zvědav, co odepíšou.

Takže na UPlay už to po druhé zkoušet nebudu a snad se mi nikdo nenabourá do účtu ani bez dvoufázového ověřování.

Napadá mě, že používám i GOG Galaxy a EA Origin, ale tam nevím, že by šlo nějaké dvoufázové ověřování vůbec nastavit.

Jak to máte vy?

Já už moc hry nehraju, ale používám na Battle.net SMS ochranu i jejich Android authenticator. Na jednu stranu se cítím bezpečněji, na druhou, je to takové divné. Jakmile totiž na svém PC někdo získá alespoň jednou kód z authenticatoru, tak ho to na účet pouští už bez něj.

Jinak na steamu mám připojeno telefonní číslo a také android authenticator.

Na všechny ostatní internetové služby jsem se naučil používat Password manager www.lastpass.com takže na vše mám jiné, bezpečné, generované heslo (taktéž to používám i na Androidu). To mi přijde jako fajn věc.

Google Authenticator = android authenticator

Ale Steam pouziva svoji aplikaci na autentizaci (Steam Guard), nepouziva tu od Google. No, kdyz na svym pocitaci ziskam autentifikaci, tak proc bych ji mel ziskavat znovu? Mne se prave pristup od Steamu libi.

Naopak UPlay pouzil Googlovsky autentifikator, ktery funguje asi jako vsechno od Google. :-/

Kde sa dá tak tam to mám nastavené. Či už aplikácia od Steamu alebo onen Autentifikátor. Zrovna s Uplay som mal problém, nejaký dobrák mi zapol dvojfázové overenie a tým pádom som sa nedostal do účtu. Našťastie kým som to vyriešil s podporou nenarobil veľkú šarapatu a následne mi dali všetko do pôvodného stavu. Ubisoft mal viackrát problém s nabúraním do ich serverov, ja by som sa už nespoliehal iba na meno a heslo.

Jestli prorazej na server, tak je snad jedno, jestli mas jmeno a heslo nebo dvoufazovy overeni.

JNa vetsinu sluzeb to povazuju za zbytecne, u her, ktere si kupuju a litaji v tom finance, jsem to chtel zkusit radeji dat. Steam dobry, UPlay jsem to zase zrusil, protoze blby. GOG nevim, jestli to ma nebo ne.

Ak si dobre pamätám, tak mali viac krát problém s únikom informácií o detailoch účtov (vrátane mien a hesiel), tak v tomto prípade by aspoň mne v tom čase pomohlo dvojfázové overenie. Šťastie bolo, že nedokázal zmeniť e-mail tak som to potom s podporou dopracoval k šťastnému koncu. Majú to trošku blbo spravené, pokiaľ by mi zmenil e-mail, tak by som si musel založiť nový účet, inak by bola nemožná komunikácia s podporou.

GOG má tiež, ale len vo forme posielania kódu na e-mail. Vyžaduje to, keď sa chceš prihlásiť z iného PC.