Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Frustrace z počítačových her

Chtel bych si tu postezovat.

Kdysi jsem nedohral Half Life 2 a po letech jsem si rekl, ze zkusim uhrat Half Life 1 alias predelavku Black Mesa, jsem totiz HL1 nehral, ve sve dobe me to minulo.

Pustil jsem se teda do Black Mesa a je to utrpeni, hra je dlouha, jednotlive sekce jsou stale dokola a je tam spousta prekazek, ktere jsou skutecnou vyzvou, mnohdy bych bez game playe na youtube vubec nevedel co se po mne chce, abych mohl pokracovat.

Vcera me treba dostalo, ze jsem spadl do vody a byly potreba premistit sudy (boje), ktere nadnesly schody, diky cemuz se podarilo preskocit dal. Nebo jsem se potom dostal do nejake cisticky, kde se zpracovava odpad a bylo potreba preskocit z terasy na tocici se hnetac a z nej na dalsi terasu a ovladani skakani je tak tezke, ze jsem to delal snad stokrat nez se to podarilo. Navic teda ta cisticka, ve ktere jsem nebo co to je, je uplne silena lokace, furt tam musim skakat do vody a plavat nekam, je to nekonecne. Kdybych tohle tusil, tak jsem tu hru vubec nezacinal hrat.

Frustruji vas podobne nejake PC hry a jake?

loading...

Hele ja te neznam atd a nechci nejak urazit ale stezovat si na "narocnost" u Half Life mi prijde trochu usmevny. Jasne to ze te neco nenapadne zvlast kdyz si to vubec nikdy nehral to se mi taky obcas stane...ale spis se kouknu na net a reknu tyyyy voleee to se dela takhle husty a ne ze si pujdu stezovat sem :D

Jak pise touchwood asi jsi zvyklej na hry typu nove CoD kde vlastne busenim do par tlacitek probehnes celou hru a nikde se nic neresi...skoro jako rail shooter no :D

Mne spis "frustruje" jaky hry vychazej a hlavne v jaky stavu v pomeru vykon/kvalita.

Ted co jsem hral tenhle rok, tak

Rise of Argonauts - mel jsem zakys v arene s Aristotelem a musel jsem na youtube a potom teda finalni boss na konci hry to jsem u toho tek nez jsem ho zdolal, ale jinak bezproblemova a pro me vhodna hra bez nervu.

Bad Company 2 - tam jsem ne youtube nemusel vubec, pohodova hra

No a ted ten Black Mesa, to se mi aspon ulevilo, ze si muzu postezovat tady. Diky vsem kdo to cetli, jeste do konce zbyva, takze urcite jeste napisu. :-)

...jsem si vzpomněl, že vlastně ještě pořád nevyšla na BM oficiální čeština... :-/

Přitom je x let kompletně hotova (ale nevím, jak pasuje na hru ze Steamu, já mám tu původní BM zdarma a na to naroubované další addony jako Hazard Course, Uplink, několik uncut misí, vše česky). Vývojáři či kdo to z mého hlediska naprosto nepochopitelně blokují, asi/prý čekají na Xen.

hoši, kdo jste hráli Descent, víte, že nějaké 2D bludiště je hadra proti Descentu, který je reálně komplet 3D (nikde není "nahoře" a "dole") a navíc po zdolání levelového bosse je třeba v časovém limitu rychle zmizet jediným (!!!) východem z dolu, který bývá často pečlivě ukryt a/nebo ještě daleko od bosse. :-)

Je to neco jineho pro nas, kdo jsme tu hru tehdy dohrali aspon 3x a pro tebe, kdyz ji vidis ted prvne. Jestli te az tak moc nechyta a hrajes ji jen pro to, abys ji dohral, radsi se na ni vyprdni uplne.
Protoze jak uz rekli ostatni, dokazal jsem ji tehdy dohrat jako decko, neni nijak moc narocna a jiz zmineny crouch jump mi vubec divny nikdy neprisel, naopak vyuzival jsem ho i v mnoha jinych hrach na stejnem enginu.
Pred lety holt vychazely uplne jine hry. Hardcore zabava, hadanky, zes je lustil u nekterych her trebas i tyden atd. V dnesnich hrach je to o tom nekam dojit, pricemz mas na ovrazovce ukazatel, minimapu, kdyz tam dojdes, zmacknes cudlik a hotovo (nadsazka).
Proto me nove hry frustruji. Ano, existuji vyjimky, ale zpravidla hraju hry do cca roku 2011 - Skyrimem konce.
Coz se asi nikdy nezmeni, protoze zadny vydavatel si netroufne vydat hru v podobnem duchu, jako byly nektere tituly z prelomu stoleti. Preci jen, hry se delaji hlavne pro mladsi generace a ti se dnes hned pri nejake tezkosti "rozbuli" (tim nijak nemirim na tebe).

No chtel jsem s tim seknout, ale ted kdyz tu pisete, ze je to lehka hra, tak uz nemuzu. ;-)

Ne, zase jsou tam i zabavny momenty a navic mam takovou frustraci z minulosti, kdy jsem hral vic her a zadnou nedohral, pak jsem na cas prestal hry hrat uplne, protoze jsem v podstate nevedel cim pokracovat a radeji jsem nehral nic. Diky tomu mam taky urcitej skluz, ze mi nektery hry utekly a ted to tak trochu dohanim, ale abych se nedostal do stejny situace, tak vzdycky mam jen jednu hru, kterou hraju, nainstalovanou, respektive ty co jsem dohral tak vetsinou nechavam na disku, ale nehrana a rozehrana hra je tam jen jedna, maximalne dve. A teprve az ji dohraju, tak si muzu nainstalovat dalsi. Ja vim je to divny, takova nejaka psychoza, ale potrebuju jasnej system, kteryho se budu drzet, jsem takovej typ cloveka. :-)

---

Letní slevy na Steamu zatim neoficialne maji zacit 22. cervna, znamejte do kalendaru.

Zkus Far Cry jedničku,jak já tam peetchoval :-D
Jinak taky nesnáším jakékoliv skákání v FPS hrách...
Dnes bych už Tomb Raider 1 nedohrál,jak před dvaceti lety,asi bych rozbil kompl.
A rád bych zahrál Dark Soulsy,ale na to nemám fakt nervy..

No, ty některé levely FC1 i na nejjednodušší obtížnost jsou peklo. Já to bez cheatů, myslím ten level Volcano, opravdu nedal. A i mapy někde z prostředka hry, jak se tam začnou objevovat neviditelní cosi a všelicí mutanti, to je také na mnohonásobné loadování..

S tím skákáním, TR je fakt na rozbití klávesnice, hrál jsem kdysi Angel of Darkness (zadarmo k nějakému HW) a brzy jsem s tím seknul. A podobné pocity mám i u AC, myslím III, hned zkraje je šplhání v jakémsi divadle, z toho také teču... (respektive už ne, odinstaloval jsem to).

Ja nevim jestli uplne nekecam ale mam pocit ze ve FC1 je bug kdy te nepratele vidi i pres "prekazky" jako jsou platene budovy a proste te zastreli skrz zed jak kdyby meli wallhack.

Vim ze si na to nekdo stezoval a hodne lidi mu odpovidalo ze je to bug ktery ale ubisoft neodstranil.
Jinak tak i tak je FC docela Hardcore a dohrat ho na nejtezsi obtiznost snad ani nejde.

Ale je to pro mne zasadni 4 her co ve sve dobe byly TOP (Doom 3, Far Cry, Half Life 2 a F.E.A.R. )

To mi povidej, ja rozehral FC1 nedavno, zase steamovku, rikam si verze 1.4, ta bude po letech opatchovana.. a peklo.. nepratele strili skrz steny a dalsich par zakysu. Hlavne level, kdy s tou zenskou ukradnete obrnene vozidlo a projizdite krajinou, pronasleduje vas helikoptera, to jsem delal snad tisickrat.
Ale podarilo se, taky super hra. Akorat bych si mel prestat davat za cil dohrat vse na nejtezsi obtiznost, obcas je toho i na me uz dost.

Celkove mi ale pripada, ze mame velke stesti, jsme generace, ktera mohla hrat velke herni pecky, ty uz dnes mlade nezajima, dnes frci leda tak filmova grafika.

Já takto zakončil Two worlds II. Finální boss (drak), úkolem bylo ho upižlat balistama z vrcholku věže. Vzhledem k vcelku nízké obtížnosti celé hry to byl neskutečnej opruz, dva zásahy od draka a tradá, load od začátku konce, ukládat tam nešlo, takže pokaždé odznova. Zapnul jsem nesmrtelnost a dokončil. Chci si zahrát, ne se uzuřit do infarktu, nebo nechat hru nedokončenou.

No jo, Boss figthy byly kořením WoWka. Tréning na jednoho bosse ve finálním dungeonu byl několik herních večerů, celý dungeon několik týdnů, než se prošlo k závěrečnému bossovi. Žádné save, každou session jsme si museli projít zase od začátku, tak po třech měsících se to dalo dostat se k závěrečnému bossovi za dvě hodiny, aby se na něm dalo hoďku a půl trénovat. To byla pak euforie, když po několika měsících (od prvního vstupu do lokace) padnul. Jedna pitomá chyba znamenala wipe celé desetičlené skupiny a hurá znovu. Nic pro nedočkavce ;-)

Ne.

Sportovci jsou chodici zive reklamni panely, zabava lidi je nezivi, ale lide jsou pro sportovce potreba, aby je (tu reklamu) sledovali.

Herci ano, ale tovrbu divadla nebo filmu od scenaristy, pres rezisera az po herce bych spis prirovnal k tvorbe pocitacovych her, ne k jejich hrani.

No nemuzu si pomoct, ale ten Black Mesa alias Half Life 1 me desne vytaci, urcite jeste vic nez 2ka. Pritom uz jsem nekde ke konci, ted jsem se dostal pres nejaky nastrazeny vybusniny, takovy modry linky jsem musel preskakat, ale zase bez youtube bych to nedal.
Kdyz si vzpomenu na stary hry typu Max Payne nebo Freedom Fighters anebo ceskou Mafia, to byly dokonaly hry, ale tohle je fakt totalne nasiraci. :-/

Ja mam problem, se vsim. :-) Ale nejvic mi vadi to skakani, furt jenom nekam skacu a vetsinou nedoskocim, takze znovu a znovu a znovu. Ted me uplne dostalo, jak v ty mistnosti s optickyma paprskama, ktere jsem nesmel pretnout, takze primo bilion skoku a jeste zadny naznak kudy jit. Bez youtube bych si ani jedne rampy, se kterou se muselo jet nahoru a dolu nevsiml, hra cloveka nijak nevede. Extremne mi vadi obtiznost hry, pritom hraju na nejnizsi obtiznost a jedinne co mozna se zmenilo, ze vojaci nejsou tak presni v mireni. Jo a hudba mi vadi taky.

Asi ti ta hra (nebo ten styl her) prostě nesedí, nic s tím nenaděláš :)
Já třeba nesnesu Fallout 1+2 a velmi mám rád Fallout 3, případně NV, přitom většina lidí to má opačně. Nedokážu hrát věci jako CS, Batlfíldy, TF, prakticky jakékoliv akční multi. Moje životnost jsou jednotky vteřin, to mě opravdu neba.

Hraju všechny hry na nejnižší obtížnost a právě Black Mesa se mi zdá docela jednoduchá, určitě lehčí než originál HL1.

Nesedi mi, to urcite ne. A nechapu, jak muze byt tak obdivovana, level design zadna slava, ted tam na me nabihalo nekolik set vojaku, cely to tam bylo pokryty mrtvolama, ja byl taky skoro mrtvola a samozrejme lekarnicky nikde, nakonec jsem to asi na po 50ty dal a samozrejme v nasledujici casti vsude spousta lekarnicek, asi proto ze nejsou potreba.
Me proste ta hra prijde delana s cilem hrace poradne vytocit. Nechapu ji.

Jednoduche mi to neprijde, kdyz se neustale loaduju do jednoho mista znovu a znovu nez ho prekonam, jednoduchou hru si predstavuju, ze na treti, paty pokus musim dat vsechno, tohle je na padesatej pokus pri nejlepsim. Takze mi to prave pripomina multiplayer hry, par jsem jich zkousel, ale presne me taky nebavi zivotnost nekolik vterin a zase znova.

Pri tyhle hre jsem si opravdu zavzpominal na Max Payne, kde jsem se od toho nemohl odtrhnout, musel jsem furt hrat, tady toho po dvou hodinach mam plny kecky.

Edit: Zacal jsem to hrat na zaklade toho, ze to mela byt skvela hra, ted uz to hraju jen proto, abych to dohral a az mi zase nekdo bude vypravet pohadky, abych se tomu mohl vysmat. :-)

Jestli to nebude tim, ze to, co dela tu hru dobrou ty nesnasis a na svou dobu byla brilantni, z velke casti i diky level designu (ktery nesnasis), kde se muselo i trochu rozhlizet (coz ty nesnasis) a premyslet (coz ty nesnasis). Doporucuji kupovat jen nove hry, kde staci kliknou na ukol, natocit se celem k ukazateli a drzet sipku dopredu.

Dobre, koukal jsem, ze original Half Life je z 1998, vubec prvni pocitacovou hru kterou jsem hral, byl Unreal, stejny rok vydani, nepamatuju si, ze by to bylo takovyhle peklo. Je teda Unreal oproti Half-Lifu klikacka nebo jsem si proste navykl na jednodussi a pro me zabavnejsi hry?

Jak rikam z minulosti moje nejoblibenejsi hry: Max Payne, Freedom Fighters, MOHAA, Call of Duty, Vietcong, Mafia.

Taky často hraju na nejlehčí. Ono už toho času co u těch her můžu sedět není tolik a kolikrát si jen užívám, že hrou projíždím jak nůž máslem a prostě to odsýpá. Poslední dobou mi taky vyhovují kratší hry, nemám rád hry, kde je natahovaný obsah a přitom by to šlo odehrát za pár hodin.

Nicméně faktem je, že jsem si koupil herní grafiku a od té doby jsem ten počítač prakticky nezapl. Nic moc z vycházejících her mě poslední dobou nějak nebere.

Presne tak, nevadi mi nejaky zdrhel, treba v Rise of Argonauts byl orizek souboj s Achillem a zaverecny souboj s finalnim bossem, u toho tekly nervy, jenze to je to zabavne. :-) U Black Mesa stale nabihaji vojaci se stejnem stylu, stale nevim kudy dopredu a naopak jsem se v prubehu hry naucil, ze kdyz jsou vsude okolo lekarnicky, tak je to pohoda. Jak lekarnicky zmizi, tak jde do tuheho. Prijde mi to hloupe.

Mně to přijde spíše obráceně. U Maxe jsem problémy prakticky neměl, většinu věcí vyřešil bullet-time naprosto dokonale, mapa mi problémy nedělala, za celou hru (počítám MP1+MP2) jsem zakysl snad jednou. (Jo, a Mona, to byla kočka!) :-)

Oproti tomu u HL2 (+ Epizody) jsem pár nechutných zákysů našel (různě skryté dvířka/uličky nutné pro postup dále), HL1 (spíše BM, protože původní HL1 jsem celý nehrál, jen kousky u kamaráda) byl specifický sám o sobě..

Mám (teď jsem se koukal na disk) nějaké skrýnšoty z blackmesáckého Xenu, co jsem hrál, ale nijak mě to nenadchlo. Vždy jsem měl dojem, že tahle část HL světa je zbytečná, nepodařená a prostě mi tam nesedí.

Zkus tu Minervu, na Steamu je zadara, pokud bys chtěl kompletní CZ, ozvi se.

MINERVA

Je to modifikace/addon od Adama Fostera, "fanouškovské levely" (úmyslně to dávám do uvozovek). Podle mě plnohodnotná epizoda na úrovni ep1 či ep2, akorát bez Alyx (dějově samozřejmě na ep2 NEnavazuje). Na základě Minervy A.F. získal místo přímo ve Valve (snad si to nepletu…), a nevěřím, že Gaben si do firmy nasadí nichtsmachry.

Prostě vyzkoušej (češtinu dodám, pokud neseženeš..)

Minerva_(video_game)

To nemuzu:

This game requires that you own Half-Life 2: Episode One

Pocitam, ze do piratsky verze by to nainstalovat neslo, kdyz je to na Steamu, ale ja ji stejne nemam, mel jsem jen warez verzi Half Life 2. (Byl jsem i vlastnikem originalu, ale o ten jsem prisel, proto warez a po druhe to porizovat urcite nebudu.)

I na Hard je to celkem jednoduchy...

Ja bych rekl ze momentalne je mensi "frustrace" i kdyz spis ani to z Prey.

Je to vazne pecka a prijde mi ze neco podobnyho nebo spis stejnyho tady jeste nebylo.
Kombinuje to hodne her a vazne se to povedlo.
Jedine co se nepovedlo je obtiznost. Hraju to na Easy pac i na Normal uz je to "divne" tezke.
Stealth se to moc hrat neda pac vsichni enemaci vas vidi na kilometry daleko a i tak se nedaj nejak uspat/omracit na porad takze jedina sance je bud je zabit nebo je nejak obejit a uz se moc nerozhlidnete po mistnosti kde chodi.

Takze sice postupuju potichu ale kdyz neco vidim tak to hned zabiju abych mel klid. Na Easy to jde celkem snadno ale na Normal uz ne. Navic kdyz je to uz silnejsi emzak nebo jsou dva tak to konci dost spatne.

Nejak si nedokazu predstavit hrat to na Hard :D

Tak jestli jsem byl frustrovanej s Black Mesa, tak ted je to asi tak 100x horsi!!!

Tomb Raider Legend - ovladani na klavesnici v podstate vyloucene, prijde mi, ze hru vyvijel nejakej debil, to snad ani neni mozny neco takovyho. Narozdil od Black Mesa, kde jsem nevedel jak pokracovat, tak tady na to kam dal, prijdu sam, ale dostat se tam kam chci je proste silene. Dostal jsem se az do Ghany, ale tady budu muset hru ukoncit, protoze dal to nejde. Jsem na chodbe, prede mnou prekazy a za mnou leti koule. Ve zlomku sekundy me dozene a zabije. KONEC.

Game Play

cas 14:23

V tom videu to vypada, ze se to da prekonat, ale asi to bude od konfigurace pocitace nebo neco takoveho, protoze on tam ma dobry dve tri sekundy na preskoceni te prvni prekazky, kdezto ja mam jednu sekundu a pokud ji nahodu (v jednom z triceti pokusu) dokazu preskocit, tak nasledne me stejne zastavi animace, kde me ta koule zabila. Proste bez sance se dostat dal.

Leda nekde sehnat ulozenou pozici za, ale hra ma naprosto idiotske checkpointy, tak pocitam, ze to asi taky nepujde. :-/

Nechapu jak to zvladl udelat, fakt to u me probehne mnohem rychleji nez na tom videu. Podarilo se mi to tak, ze jsem bezel rovne a pod prvni i druhou prekazkou udelal hvezdu a bylo to, ale delat to tak, jak na tom videu, tak na tom stravim zbytek zivota a nedostal bych se pres to. V podstate to byla nahoda, protoze jak jsem se snazil o maximalni rychlost, tak jsem spatne macknul na klavesu a tim prisel na to, jak to jde prekonat rychleji.

Tak to je gol!!
Já to u přesně tohohle vypnul a odinstaloval fialovej vzteky.Hrál jsem to na gamepadu.Hra byla bud z Levelu nebo Score.Přijde mi,že to může být nějakej bug v určité verzi.
Tři díly ze serie Tomb Raider jsem dohrál,jedničku dokonce 4x,ale tohle prostě nešlo,nešlo a nešlo udělat.

U hry Advent Rising byl taky problém-finale,bojujete s Khalemem v takovým sále a mě se ho nepodařilo nikdy zabít,tesal jsem se s nim x krat i tři hodiny tahem :-D,abych to dohrál a nešlo to.Ten souboj byl po závěrečných titulcích a už nic neřešil,po letech jsem to viděl na you tube,že jde zabít...

Tak každý neumí hrát všechno :)

Jeden je hvězda jako skákající opice v nějaké multi střílečce, někdo zase zvládá těžké logické kousky. Moje zkušenosti s jakýmikoliv Tomb Raidery je také tristní. Buď se kamera staví tak, jak nechci, nebo se mi prostě nedaří přeskakovat a ručkovat v těžkých pasážích, aniž bych to musel x krát opakovat. Tak jsem se už dávno na sérii TR vykašlal. A hodně podobně to vidím u asasínů. Včera jsem nainstaloval jedničku (abych ověřil, jak půjde česká verze na UPlay) a také je to pro mě těžce zvladatelné, to nepřirozené ovládání postavy. Po chvíli to šlo zase z disku. Podobnou zkušenost jsem měl i s AC III, jakž takž zvládám jen Unity a Syndicate - ty jsem pořídil jen kvůli prostředí Paříže a Londýna, jinak bych se na to také vykašlal.

Takže ano, také nejsem schopen hrát některé hry, respektive je hraju na "čtyři mínus".

A ten AC1 teda ok na UPlay?

No me obecne tenhle zanr co hraju (Black Mesa, Tomb Raider, AC) bavi nejvic, akorat holt nektera hra je intuitivnejsi a ma lepsi ovladani a nektera zase horsi, jenze dopredu clovek nikdy nevi a kolikrat se to nepozna ani z game playe. Naopak lamentovat nad strategiema me neuslysite nikdy, ty nehraju vubec a take adventury a klasicka RPG minimalne.

Jo to je super, ja mam AC2 koupenej a AC3 bundle a akorat bych chtel koupit AC1, abych to mel komplet. Momentalne mam AC1 akorat na starym notasu warez, jsem to rozehral kdysi ale nedokoncil, tak prave ze bych to poridil a zacal znovu, nicmene cekam kdyby byla nejaka akce, aby to bylo levne. :-)

No ja proste nejsem hadankar, byla blbost chtit vubec hrat Tomb Raidera. Sice jsem uz v Anglii, ale tam je to pekne husty, uz jsem vzdal hadanky a koukam na youtube a pak to podle toho hraju. Nejde to jinak.

Dostal jsem se az k jesterce, nikdy jsem to nechtel ridit, ale stalo se, nakonec jsem tam nahoru do toho vokynka ty bedny naskladal a mohl tam vylezt, nicmene nasledne jsem byl trop, pul hodiny jsem tam pobihal, mackal vsechny mozny a nemozny klavesy a nakonec jsem sel na to youtube, abych se dozvedel, ze musim s jesterkou sjet po schodech dolu, vrazit do rakve, rozbit ji, potom to otocit a vrazit do steny, tu tou jesterkou rozbit a pokracovat dal, no to bych sam nikdy nevymyslel.

No a za 5 minut jsem byl na youtube znovu, protoze jsem preskakal jeden ohen, preskakal druhej a nasledne jako co? Mel jsem prvni ohen preskakat pomoci bedny, pak si ji dotahnout k druhemu, zase preskakat pomoci bedny a potom si ji dotahnout ke zdi a skocit na bednu a z ni nasledne preskocit zed. To je proste pro zkusene hadankare, nevim proc krome obtiznosti "Easy" neudelaji obtiznost "EasyEasy", kde by byly na ceste znacky co delat. :-/

koukam na youtube a pak to podle toho hraju.

nevim proc krome obtiznosti "Easy" neudelaji obtiznost "EasyEasy", kde by byly na ceste znacky co delat.

spíše "for NOOBS", ne? :-D

Zdá se, že to trochu přeháníš. Nějak se mi nedaří pochopit ten princip, co z toho pak po dohrání máš. Řekneš si, jaký si borec, že si dokázal ve stejném pořadí zmáčknout klávesy a splnit tak daný úkol? Podle mě pak takové hraní postrádá jakýkoliv smysl. Osobně si nepamatuji, že bych kdykoliv a při čemkoliv potřeboval jakýkoliv gameplay návod. To neznamená, že jsem nějaký herní guru, ale i kdybych se o to měl pokoušet třeba týden a nebo 100x, už jen pro svůj vlastní dobrý pocit bych na to raději přišel sám. Hra podle mě není od toho, aby jí člověk prokráčel jak rajskou zahradou a tyhle "záseky" jsou podle mě nedílnou součástí každé hry.

Nevím, ale stát se mi co tobě, asi bych danou hru odinstaloval a řekl si, že na to prostě nemám. Sice existují gameplaye a návody, ale zdá se mi to trochu loserské :-)

Klidne obtiznost Noob beru, jen kdyby byla.

Jenze s takovym pristupem bych jen koupil, nainstaloval, odehral 10 minut a odinstaloval. Navic me proste zaseky nebavi. Treba z toho mas pocit, zes to zvladl sam, ale ja z toho mam akorat tu frustraci, ze to stalo tolik casu. Tudiz se game playum nebranim. Jiste jsou hry, ve kterych clovek nepotrebuje zadnej a jsou hry, ve kterych to bez nich (mne) nejde, ale zase lepsi nez to vzdat a odinstalovat.

"Ano, Modern Warfare 2 se dá hrát jednou rukou - myší. Navolte si to takto - levé tlačítko střelba, pravé tlačítko zoom, klik kolečkem chůze vpřed, kolečko nahoru nabíjení, kolečko dolů pokleknutí / postavení. Následně stačí dojít na připravené místo s krytem a začít masturbovat volnou rukou. Opravdu, nedělám si legraci - zkoušel jsem to v každé misi a funguje to."

http://www.hernisnob.cz/2010/01/modern-warfare-2.h tml?m=1

Dalsi priklad debilnosti Tomb Raider Legend:

Jsem v Anglii, dostanu se do chramu a je tam za zrcadlem mec, mam kus hrobu se kterym mohu pohybovat, je tam pahyl sloupu, mohl bych k nemu ten kus hrobu prisunout a hle je tu zavazi zvonu, ze bych na nej skocil? Skocim a zvon jde nahoru, hm hezky a co dal? Beham tam jak silenec, nechci zase cucet na youtube. No jo, tady je lustr, se kterym mohu lanem pohybovat a mohlo by to byt mysleno, ze musim do neceho bouchnout, ale sakra do ceho? Aha do zvonu, jdu na to. Sakra ja nevim do ceho tim lustrem bouchnout, do zvonu to nejde, tady doprdele nic neni. Seru na to jdu na youtube.

Takze koukam, aha takze tohle jsem udelal spravne, tohle, tohle, tohle a sakra, malilinko jsem to cele spatne nacasoval, takze jsem do zvonu nebouchnul, ale ono to jde, to je v prdeli, jdu udelat tisic pokusu a snad se jednou trefim.

A o tom presne ten Tomb Raider Legend je, clovek hadanku co delat vyresi, ale i na nejlehci obtiznost musi reseni provest nesmirne rychle a precisne, jinak podminka neni splnena a nic se dal nedeje. Tohle neni o vodeni za rucicku, jak se mi tu nekteri snazi naznacit, ja tu hadanku vyresit dokazal, to je o priblbosti hry, ktera zada naprosto precisni provedeni a vzhledem k tomu, ze vy dopredu nevite, ze jste hadanku vyresili a jen nebyli precisni, tak to jdete zkouset jinak, coz prirozene nejde. Je to opravdu tristni, jak je ta hra udelana.

Vedet jak neco udelat a umet to udelat jsou rozdilne veci a ve hre jde vetsinou o oboji. To je jak hrat strilecku, vzit si sniperku a chtit nekomu ustrelit hlavu, ale jelikoz jsem nemehlo, strelim o pul metru vedle a hned nato sem pribehnu vykrikovat, ze se to neda, protoze je nepritel nesmrtelnej. Dej se na turn-based hry.

To mluvis uplne o necem jinym, viz muj posledni post. Ja to vim, jak na to a umim to udelat, jenze hra je tak nechutne rychla, ze mi to nedovoli a je vyslovene o nahode, kdybych se na po ste nahodou trefil do klaves tak extremne rychle. Naucit se mirit sniperkou a neni o nahode, proste to treba trva nez se to clovek nauci, ale pak uz to zvlada. Tady v ty hre opakovane stale stejne frustrujici situace, ktere se nijak naucit nedaji je to jen blba nahoda.

Tak a neubehlo ani 5 minut a uz me hra vytocila tak ze odinstalovavam, kretenska debilni hra.

A opet presne vim co mam delat, prisera ve vode, potrebuju postupne rozeznit takovy ctyri sochy tim, ze do nich strilim, potom nahodit lano, cimz sjede klec, ktera priseru prasti do hlavy. Predni dve klece se daji, ale zadni dve klece, ten zmetek je tak rychlej, ze at se snazim sebevic, tak proste nikdy nestihnu, kdyz je u klece spustit ji driv nez se zase natoci ke mne a parkrat do me prasti a konec a vsechny ctyri od posledniho checkpointu zase znovu. Nemam nervy to delat celou noc a mozna k ranu uz budu do klaves mlatit tak rychle po zpameti, ze to dam.

Tohle neni vodeni za rucicku, tohle je debilnost cele hry, na obtiznost Easy si opravdu predstavuju, ze mi hra da chvili casu na provedeni ukolu.

Neexistuje tam v ty hre aspon nejakej cheat na nesmrtelnost, aby me prisera nemohla zabit a dalo se ji zdolat?

Jenze proc bych si nekdy kupoval hru, ktera sebe sama definuje jako velmi obtizna? To je prave ten rozdil, pokud je to mottem hry, vubec se o ni nezajimam. Me stvou hry, ktere delaji ze ne a pritom silene. Napriklad uz volba obtiznosti Easy, Normal a Hard, to je proste smesne a hloupe, pokud Easy je ve skutecnosti Hard. Tam melo byt Hard, Very Hard a Extreme Hard a hned bych tomu rozumel jinak.

Tak to bych doporucil pár her:
WipeOut projet na nejtěžší obtížnost (k té se musíš dopracovat postupně). Ovládání závodní rakety jsem měl na joysticku + dvě tlačítka na ovládací páce a další čtyři klávesy na klávesnici (přední a zadní brzdy na každé straně tuším to byly), člověk při té rychlosti musel vždy ve správný čas zmáčknout tu správnou klávesu, jinak to nebylo možné vyhrát - náraz do mantinelu a propad.
Kdysi dávno jsem hrál Tony Hawk's Pro Skater. To ovládat k dozažení co nejvyššího score bylo jak hrát na klavír. Kláves hodně, a když stiskneš ve špatný čas špatnou, je to hned sakra poznat.
No a do třetice, v době našich největších úspěchů (už dávno nehraju) WOW. Hrál jsem od začátku jen za healera, tedy za postavu, jijímž hlavním úkolem je, aby nikdo v souboji pokud možno neumřel. Na end game (nejvyšší dosažitelná) úrovni jsem měl bratru dvacet různých akcí, která jsem nad jednotlivými hráči dokázal používat. Používal jsem k tomu addon, jinak by to ani nešlo - proklikávací tabulku se všemi hráči ve skupině. Tam jsem mohl použít všech 20 kouzel. To jest plná pětitlačítková myš ve všech kombinacích - BEZ, +ALT, +CTRL, +SHIFT. 5x4.

Takže trénuj, to se poddá. Jde to.

U toho skejting simulátoru jsem zjistil velmi zajímavou věc. Hráli jsme to s bráchou a i bratránek. A můj brácha nikdy nebyl schopen dosáhnout ani zdaleka takových výsledků, jako já a bratránek. Po čase jsem přišel na to, co jsme měli odlišné - já s bratránkem jsme hráli na hudební nástroj, konkrétně kytaru, takže jsme měli výrazně trénovanější motoriku v prstech. Samozřejmě ověřeno pouze na vzorku tří lidí. Ale souvistlost tu může být.

já s bratránkem jsme hráli na hudební nástroj

Stoprocentne, tohle presne vidim u kamose, konkretne jsem hrali PES a on proste dokaze mnohem lepe nez ja synchronizovat pohyb a mackat tlacitka v pravou chvili a taky prave trubka, klavir, kytara, ma proste rychly a presny pohyb v prstech.

Jenze prave proto tam v tech hrach ma byt volba obtiznosti, aby to dokazali zahrat i lidi se slabsi motorikou na Easy a ti ostatni at si klidne hraji na Normal nebo Hard. Idiotske je, kdyz to pro nadane lidi je vyzva na Easy a zbytek ma smolika, to fakt nastve.

V 95% pripadu je obtiznost vpodstate jen o dmg a "inteligenci" AI. Cim vyssi obtiznost, tim vetsi damage ti prisery davaji, ty jim davas min a nepritel je "inteligentnejsi". Kombinace a "sila" techto tri faktoru je ve vetsine pripadu hlavnim tahounem obtiznosti, pak jsou specialitky skdy si vyvojari daji praci se "super hard" obtiznosti jako treba survival-permadeath ve Farcry Primal. Asi jsem se nikdy nesetkal s tim, ze v obtiznosti by se nejak zjednodusovaly ukoly nad kterymi tu vyvadis, v novejsich hrach je to reseno napriklad pres QTE (coz je zase pro me naprosto zbytecna zoufalost).

Mačkat přesně čudlíky ve správný čas a ve správým pořadí už deklasuje hru z pozice zábavy. Souhlasím s Redmarxem, taky nestojím ve hře o to, abych strávil týden nad jednou situací a snažil se jak blb kolem dokola vykonat tu správnou sekvenci ve velmi krátkým časovým úseku.

Mam za to, ze lidi kteri konzumuji hry jako jakysi filmy kdy obcas zmacknou cudlik aby jel film dal je prevazna mensina. Vetsinou jde prave o to, neco dokazat/prekonat vyzvu. Pak to jde jeste dal az do e-sportu, kdy uz nejde ani o to prekonat hru, ale prokonavat jine lidi a pak na to nezasveceni koukaji z patra, ze je to jen snadne mackani cudliku.

Konzumace her? Ano, mám to jako relax, nervovat se budu v práci, ne doma u PC.
Výzva ve hře by měla být přiměřená a jak píše Redmarx, obtížnost hry by měla být adekvátní nastavení, takže když ji dám na easy, tak čekám, že to projedu s prstem v nose. A především - výzva by měla být překonatelná, tedy s každým pokusem by měl hráč poznat, co dělá špatně a viděl prostor pro zlepšení pro další pokus. Zaseknout se na dva dny na jednom fleku už není zábava.

Presne tak, jeste jsem Tomb Raider Legend neodinstaloval, nakonec se mi to podarilo prekonat a dostal jsem se do Nepalu:

Skocit na rimsu, lezt po ni, zacne se klepat obraz, zledovatela rimsa se utrhne a nasleduje pad, podruhe, potreti, aha takze to musi jit nejak rychleji, aha takze je treba mackat soucasne dve tlacitka, pak se po rimse pohybuju rychleji, ok, prekonano. Skok, skok, rimsa nahoru, skok, dalsi rimsa se utrhe a load zase od zacatku. Opet na to same misto, nevim nejde to, znovu, znovu, znovu. Doprdele co mam delat jinak, aha, zkusim na tu druhou rimsu vyskocit a prebehnout, sakra nejde to, znovu, znovu, cele znovu, nakonec mackam spravnou kombinaci klaves a jsem nahore. Skok do patra, dalsi skok, skara kde je checkpoint. Bezim nahoru, skok a rukama se zhoupnout na takove latce a preskocit na dalsi rimsu, jenze to nestiham, latka se utrhne, load zase od zacatku, nekolikrat to cele opakuji nez se mi opet podari dostat k latce, tentokrat uz vim, ze musim byt rychlejsi, proste se zhoupnu a skocim na tu rimsu, snad tam bude checkpoint konecne. Ne nepovedlo se, radeji se divam na youtube, ano delam vsechno spravne a tomu youtuberovi se to povedlo, mne musi teda taky, jdu to zkusit znovu, tak ne, nedal jsem to, znovu, znovu, cele znovu, znovu, znovu, znovu, mam toho plny zuby, jdu spat.

No rekni, jsem normalni, kdyz se to vubec pokousim hrat? ;-)

Jako největší opruz mi přijde ten systém checkpointů, kdy prostě problémovou lokaci musíš dát najednou. S možností průběžnýho ukládání se dá hrou obvykle nějak po kouskách propižlat systémem save/load, ale konzolový checkpointy dělají některé lokace téměř nepřekonatelný.
Zkus prohledat net, zda není nějakej patch, kterej by upravoval ukládání.

Tohle také nemám moc rád :)
Respektive beru to u 2D skákaček.

Sem raději, když mám k dispozici quicksave. Ale zjistil jsem, že přestože v pasážích akčních her, které QS mají, jej využívám relativně často, naopak prakticky vůbec nepotřebuji opak, quickload. Hraju totiž vždy hodně opatrně a tak většinou hrou projíždím bez úmrtí (i když třeba za trojnásobek "běžné" herní doby).

V řadě her savy/checkpointy nejsou v rámci mísí vůbec a také mi to problém nedělá (obvykle městské akce). Pravda, čas od času narazím na problémové úkoly, které se mi nedaří jaksi globálně, např.
- letecké checkpointové závody a base jumpy v JC2
- přepadení konvoje v Watch Dogs
- obecně přehnané finální souboje s bossy, kdy místo 20 kulek potřebuje obdržet 1000 kulek, pak následuje ingame animace a game over

Je mozne ze mi to nesedlo nebo je doprasenej port na PC, ale chyba ve smyslu mezi zidli a klavesnici jako ze vubec neumim hrat PC hry, to bych si dovolil vyloucit. Nerikam, ze jsem kovanej hrac a nikdy jsem obtizne veci nemusel, ale je to par tydnu co jsem dohral checkpointovy Rise of Argonauts a u finalniho bosse jsem take chytal nerva, ale nakonec jsem ho zdolal a nestezoval si tu. Tema jsem zalozil nasledne u Black Mesa ale zpetne se hre a vyvojarum omlouvam, hra mi uplne nesedla, nicmene ted u Tomb Raider Legend teprve vidim, co to je opravdu spatne navrzena hra. Black Mesa byla v podstate prochazka ruzovou zahradou proti tomuhle tomu. :))

Este takovej jeden dotaz na Tomb Raider Legend, hral to nekdo na PC?

Me by zajimalo, pokud to nekdo hral konkretne klavesnici a mysi, tak jak se urcuje smer?

Ono je to treba divny, ze se ptam az ve dvou tretinach hry, ale je ten Nepal hrozne narocnej na presny a rychly stisky klaves a na pohyb jsou klavesy WSAD, jenomze, kdy treba nekde jdu po rimse, tak jednou je to pres W, jednou pres A a jindy pres D, nejak porad nemuzu pochopit, kdy je jakou klavesou jakej pohyb, ono to je proste takovy divny, ze to nema jasne urceny klavesy na co jsou. :-/

Ovladani klaves je mi stale zahadou, ale uz jsem v Bolivii, tak uvidime, jestli to nakonec dam. :-)

---

Jinak ten youtube, co na nej pritom koukam, tak on ma v nekterych responzivnich in-game videich zelenej trojuhelnicek, cervenej ctverecek a modry kolecko, co jsem vypozoroval, pocitam, ze to nehral na PC nebo se to zobrazuje s pripojenym gamepadem, nevim, ale ja mam jen sipky, podle kterych musim vdycke nejak a vzdycky jinak stiskat klavesy WSAD, tak je to fakt pokus-omyl, ovladani je teda dalsi slabina hry pro me, ale gamepad nemam a ani bych to s nim nehral, neni to muj sen, hrat na gamepadu.

Tak me nasrala dalsi hra. ]:(

Overlord

Cela hra hratelna, ovsem zaver hry naprosto silenej.

Pro ty kdo to hral, dostal jsem se az k ukolu chytit zlodejku v pousti. Nejdriv zabijete par broucku, potom nejaky ninzy a dostanete se na piskove pole, kde je monstrum, ktere se vyhrabe z pisku jakmile na nej nekdo slapne a dotycneho sezere. Je treba rychle prebehnout a na druhe strane jsou bouchaci brouci. Nejprve jsem nevedel, jak to resit, takze jsem poprve v teto hre musel na youtube a jde o to, ze jeden z vasich minionu vezme broukum vajicko a pelasi s nim na pisek. Jakmile tam je, tak ho upusti a vyleze prisera, ktera ovsem sezere bouchaci brouky, kteri vejce chranili a miniona pronasledovali. Na youtube to vypadalo naramne jednoduse a pohodove. V realu je to neco naprosto nemozneho. Miniona totiz musite navigovat mysi, aby s vejcem do pisku vbehl a vejce tam odhodil. To se mi povedlo zhruba po hodine, kdy jsem timto zpusobem odpalil nejblizsi priseru. Ovsem tech priser je tam asi 10 a na kazdou jsou potreba dva brouci, prizemz ostatni prisery jsou svym umistenim na navigaci mnohem slozitejsi nez ta prvni.

V podstate to je nejakejch mozna 15 hodin herniho casu, pokud by se mi to vubec podarilo a pozor, dokud se neudela cela lokace, tak se hra neulozi, takze dohrat to je zhola nemozne.

Netusim teda jak se to povedlo tomu youtuberovi, navic v jeho podani to bylo uplne jine nez, co jsem tam predvadel ja. Napada me jedinne, ze hra neni optimalizovana pro klavesnici a mys a ze to udelal pres nejakej gamepad, kterej ja nemam a kupovat ho ani nechci. Jinak si to vysvetlit nedokazu, protoze on normalne sel za minionem a navigoval ho, zatimco ja se tam motam minionem ze strany na stranu a kdyz chci pohnout overlordem, tak se zacne tocit kamera tim zpusobem, ze z toho dostavam zavrat, zhruba tak asi do vyvrtky. ]:)

watch

cca. 4:30

Tak jsem od nedohraneho a nedohratelneho Overlorda presel na dalsi hru, tentokrat Crysis a opet hra dokaze poradne vytocit. Chtel bych to dohrat, ale je to opravdu jeble.
Musim rict, ze nemam rad tanky, takze kdyz jsem dostal v misi na starost tank, tak jsem nebyl ani trochu nadseny, ale on se zase tak moc pouzivat nemusel a hodne se toho dalo i pesmo. Tanky jsem prezil a doufal, ze zadny dalsi podraz uz neprijde, mylil jsem se. Nesnasim pilotovani letadel nebo vrtulniku. Navic v provedeni Crysis je to teda neco krizoveho.

Navic evidentne tenhle nesmysl od Cryteku nepobralo vic lidi:

crysis.html

Recenzent to taky pekne zdrbnul. No ja to zkusim uhrat aspon jak pise bez vedlejsich ukolu, ale nevim teda. Zatim jsem v tom vrtulniku stravil asi 20 minut a u tornada uz jsem nevedel jak dal, tak jsem to dneska zabalil a uvidim, kdy se k tomu zase dostanu.

Mě u prvního Crysisu a jeho datadisku bavily hlavně ty pralesní mise. Tank si nepamatuji, ale jednou se muselo někam letět (byla to samostatná mise) a to mi (ač jsem to snad nějakou náhodou dal napoprvé) připadalo také dost neuchopitelné. Mám dojem, že mě snad i zasáhli, ale buď jsem přistál, nebo vyskočil s padákem (..fakt, si to nepamatuji, je to už spousta let), prostě mise byla úspěšná, nemusel jsem jí opakovat.

Vyzkoušej - nebaví-li tě herní mise - přídavné mapy (addony), řada z nich je opravdu vynikajících. A bez tanků, letadýlek a podobných věcí :) Kdybys chtěl, mám stažen opravdu solidní výběr toho nejlepšího.

Jo, a VŮBEC se mi ve hře nelíbí ty mimozemské modré cosi.

Tak chci dohrat pribeh a potom se spis vrhnu na dalsi hru, pridavne mapy asi ne, uvidim treba casem.

Mimozemske cosi me nevadi, akorat ten vrtulnik nebo letadylko nebo co to je.

Jinak co mi vadi, ze mluvi korejci anglicky, je to neprijemne, ale korejsky psali, ze jen na nejvyssi obtiznost, uplny nesmysl.

Co se tyka obtiznosti, tak jsem zvolil nejlehci a navic si nasel cheat na nekonecne munice, bez toho bych to hral rok. Ale nevim, na to jak je ta hra vyhlasena, tak se korejci chovaji jako uplny blbove, kdyz je clovek obejde, tak porad koukaji treba, jestli uz jdu a ja jim zatim za zady likviduju kamose a pak strelim i toho nestastnika, co proste nemuze prijit na to kde jsem. :-D
Takhle hloupy nebyli ani ti vojaci v Black Mesa teda starsi hre, ale zase teda tam to bylo cele obtizne se spoustou zakysu, coz tady neni.

Tak to nehraj na nejlehci obtiznost a s cheatama, kdyz si pak stezujes ze hra stoji za prd... Samozrejme ze to je banda kretenu, kdyz tam prdnes nejlehci obtiznost. A cheat na naboje je hovadina kdyz 99% nepratel das jednou ranou do hlavy (staci tlumic, optika a semi auto mod). Sam sis hru do*ebal vlastni volbou, tak to nehazej (opet) na hru. Jestli ti vadi blbost nepratel, kup prvni F.E.A.R. a dej si nejtezsi obtiznost bez cheatu a prijd poreferovat.

Cheat na munici v Crysisech opravdu potřeba není - pokud alespoň trochu umíš mířit a hraješ myší. I na poslední potforu ve hře budeš mít k dispozici plné pásy do rotačáku, pokud je zbytečně nevystřílíš na vrabce :)

Zbraňový cheat (sám jsem si jej udělal v souborech hry) mám jen v Dying Light: snížil jsem degradaci zbraní, která je ve hře IMHO nastavena naprosto nesmyslně (stejně jako v Dead Islandech).

Dwane Dibbley, L-Core:

No nevim, prave vubec nechapu, jak jste je strileli na jednu ranu, to mi prave prijde taky nesmysl v te hre, ze na jednu ranu nikoho nesudnam, maximalne odstrelovackou. Naopak Korejci maji neuveritlen tuhy korinek, kdyz do kazdeho vyprazdnim zasobnik nez se mi ho podari sejmout.

Mozna mate pravdu, ze jsem to nemel hrat na nejlehci obtiznost, ale co jsem koukal na gameplaye, tak se jim ty Korejci chovali stejne hloupe jako u me a pochybuju, ze to meli ty youtuberi na nejlehci obtiznost.

Vsak je musis strelit do hlavy. Staci to jejich zakladni AKcko ci co to maji, prdnes tlumic, optiku a zapnes to na jednu ranu a i opice se zlamanyma rukama tu hlavu trefi (kdyz jsi velky nemehlo, tak namiris na hlavu a strelis treba 3-5x rychle za sebou) a o naboje mas postarano. Navic mas nejvetsi cheat primo ve hre - neviditelnost, jak se ji naucis trochu rozumne pouzivat, tak je hra easy i na nejtezsi obtiznost.
A jak jsem psal, jestli si chces uzit chytrejsi nepratele, vem ten fear. I po tech letech tu jejich inteligenci prekona maloktera strilecka.

A uz jsem to tu zminoval drive, 99% youtrubek jsou nemehla.

Je pravda ze pokud mas Crysis 1 bez modu v originale tak tam je "chyba" u tlumice kdy nepratele vydrzi hrozne moc.
Melo to byt schvalne pac tlumic vzdycky meni staty zbrani jenze tady to trochu prepalili...
Bez tlumice je zabijes na par ran a s nim ti obcas nestaci ani zasobnik.

Mel jsi si stahnou tactical expansion mod. Ten prave "maze" ten malej damage u tlumice a pridava par zbrani a spoustu druhu munice.

Zasrany Crysis, tusit, ze ta hra bude tak neuveritelne debilni, tak jsem to nikdy nekupoval. A to mam doprdele koupenej i datadisk a dvojku, ta debilni helikoktera nejde uhrat, uz jsem to zkusil snad padesatkrat a kdyz me nedostane ten uragan, tak me dostanou ty letadla mimozemstanu. Ach jo, koncim, ale nevim co hrat, aby to zase nebylo tak debilni.

Omlouvam se.

Povedlo se, na nejaky vedlejsi ukoly jsem se vykaslal a nakonec jsem to proletl, ale asi 100 pokusu nez jsem to dal.

Ted jsem na palube ty lodi a musim rict, ze jak byla zatim cela hra zajimava, tak tohle totalne nezvladli, nejdriv idiotska helikoktera, at si to nechaji pro lidi, kteri maji litani radi a neotravujou s tim ve strilecich hrach. Nechapu, proc musi splacat vsechno dohromady do jedne hry. No a na ty lodi taky nic moc, teda este mi nekdo rekne, ze byl zaver Mass Effectu 3 blbej a co je jako tohle? To se vyvojari schlastali nebo co?

Vidis a ja to delal hodinu, ono kazdy neni prebornik v PC hrach, proste to bylo prilis slozite a to hraju na nejednodussi obtiznost. Proste nezvladnute od vyvojaru respektive jasny i pro preborniky se daji delat hry, otazka je kolik je takovych a kolik beznych uzivatelu, pro ktere je to moc tezke a takova hra je pak odradi od kupovani dalsich od stejneho studia.

To nema cenu, nakonec jsem tu daval odkaz na navod a clovek co to psal, tam take mel problem a prislo mu to extremne obtizne.

Tve srovnani ale kulha i po obsahove strance: Need for speed = auta, ocekava se zvladnuti rizeni. Sturmovik = letacka hra, ocekava se zvladnuti pilotovani. Crysis = strilecka, neocekava se zvladnuti pilotovani. :-)

Ten uragan byl hrozne rychlej, mnohem rychlejsi nez to moje letadylko a bylo tezke mu uniknout, snazil jsem se podle navodu tesne u skal a nakonec se to povedlo. Take ty mimozemstani me obklopili ze vsech stran a palili do me a popravde nakonec jsem se nejak dostal do toho zelenyho bodu, vubec nevim co to bylo, jak to bylo, ale proste jsem tam byl a spustila se animace a vedel jsem ze je to dobry, ze je to za mnou. :-)

Já v té poslední misi registroval chybu hry, prostě jsem nemohl odstřelit toho cosi, co lezlo z vody. Neodklopily se mu jakési štíty, podobný problém mělo více lidí, někde uvnitř hdy se nespustil nějaký trigger/script. Pomohlo by (prý) načtení hry buď ze začátku mise nebo z nějaké předchozí - a to se mi nechtělo opakovat, mise s těmi lítajícími modrými chobotnicemi jsem nemusel…

Hru jsem tedy nedohrál (dle YT mi chybělo asi půl minuty + ingame animace).

Až budeš mít odehraný i Warhead a půjdeš na C2, budeš překvapen, o kolik je grafika C2 i na nejlepší nastavení horší(!) než v jedničkách… :-|

Stejne je to divny, jak tu Dwane Dibbley ruzne pise, ze hrozne jednoduchy a tak, tak proste nebylo, jsem mel nastavenou obtiznost Lehka a bylo to tezky. :-) Ted jsem v Crysis Warhead a musel jsem zmenit obtiznost z Lehka na Normalni a i na te Normalni je to docela brnkacka.

Tak nevim, bud jim ty obtiznosti nefungujou a maji to zabugovany nebo je Crysis Warhead o dost jednodussi nez Crysis.

Taky je pro me nepochopitelny, ze u Crysis jel procesor naplno, nekde okolo 90%, tak u Crysis Warhead jede na 30%. Pritom grafika vsechno nastaveny stejne a zadny nejaky zaseky, problemy ve hre nic, vsechno je OK.

Já nedávno dohrál první Crysis na Deltu a až na pár míst mi to tak těžký nepřišlo, nepřátelé jsou celkem tupí a když správně využíváš nanosuit, tak získáváš obrovskou výhodu. U lítací mise s tornádem si vybavuji akorát tak špatnou optimalizaci (propady k 20 FPS).

Právě s tou neviditelností je hra nejpříjemnější. C1+Warhead + spoustu misí, C2, mám dohráno. Neviditelnost průchodem hry pomáhá.

Až půjdeš do C3, zjistíš, že neviditelnost je (IMHO, protože také nejsem nějaký extra hráč) prakticky nutná. Jsem kousek před koncem a bez neviditelnosti bych si (dělám i nepovinné úkoly) ani neťuknul. Na rozdíl od těch modrých cosi z jedničky jsou cé-trojkové potfory opravdu potfory.

Ten Kraken či jak se to jmenovalo (konec C1), to byla jen "kvantitativní otrava na závěr"…

Jinak, tvůrce myslí, hráč si hraje podle sebe.

Já například snad 20 let nepoužíval ve hrách strafe. Nikdy, nepotřeboval jsem to. Mé nabindování bylo docela známé a pro 99,9% lidí naprosto šílené :-D
No a jednou jsem se zakousl do Minecraftu, který mě naučil chodit WSADem. Zpočátku jsem MC hrál mnoho hodin denně (když člověk nemusí do fachy, není to problém ;-)) a když jsem přešel na nějakou jinou střílečku, zjistil jsem, že se mi bez WSADu chodí špatně (::)) a i ostatní hry jsem (tedy chůzi) přenastavil na default. Jezdit WSADem ale pořád nedokážu…

Hele, nenadavej tu. :-D

Co to je "strafe"?

Ja jsem hral hry sipkama + klavesama okolo, ale pak jsem zjistil, ze je to blbost a hraju klasicky WSAD. Auto hry jezdim ale sipkama.

Auto hry:
UP, LEFT, RIGHT - neni co resit.
DOWN - pohled dozadu.
Brzda - mezernik.
Rucka - B.
Pripadne razeni - N, M.

Crysis:

WSAD, QE, R - default.
Mezernik - skok.
C - prikrcit.
X - lehnout.
Levy ALT - pouzit.

Asi tak nejdulezitejsi predelavky.

OK, tak pro pořádek (a na internetu už určitě minimálně po stopadesátéosmé uvedu své bindy, člověk pěšky):

vpřed = pravé tlačítko myši
vzad = mezerník
otáčení, pohled pohybem myší
skok = X
dřep = C
primární zbraň = levé tlačítko myši
sekundární zbraň = levý Ctrl
akce = E
atd.

strafe a náklon jsem nikdy nepoužíval

----
Jízda je pro mě horší, jelikož nejsem fyzicky schopen levou rukou ovládat pohyb/brzdu (WS) a zatáčení (AD). Musím to mít rozděleno na dvě ruky, což představuje AY (levá) + <> nebo šipky (pravá). Ruční brzdu dávám levým palcem (mezerník). Problém nastává, pokud mám při jízdě koukat jinam a střílet, to je pro mě peklo. Proto jsem nikdy nedohrál (jsem tak v 5%) GTA4, kde je IMHO(!) ovládání aut s přehledem nejhorší ze všech her.

Tak mam za sebou i Warhead, dneska jsem mel volno, tak jsem to dal. Opravdu dobre, akorat je mi zahadou, proc u Crysis jel procak naplno a u Warhead se flakal. Nemuzou mit obe hry PhysX? Ze by to z nejakyho duvodu u Crysis jelo pres procesor a u Warhead pres grafiku?

No nic jdu ted ven, dokud je jeste slunicko. Stejne ted musim popremyslet kterou hru dal. :-)

Ještě reakce na OP (original post, prvotní dotaz):

Nezkoušel jsi, když u akčňáren máš problémy, čistě logické hry, bez stresu z načasování či hbitostí prstů? Za sebe musím říci, že jim je v posledních letech věnuji stále častěji a raději.

Me akcni hry bavi, mam problemy, nadavam, ale nic jinyho bych nehral :-)

Co jsou logicky hry? Myslim nejakou hodne znamou, ktera by zastoupila zanr. Ale asi ne, bych nevyresil hadanku a utlokl bych monitor celem. ;-)

Adventury vyjimecne se super spica pribehem, tam vetsinou byva spousta hadanek, pokud myslis to. Jsem tu uz zminoval Posel smrti. Mam na Steamu dvojku i trojku, ale jeste jsem nehral. Treba etalon techto her Broken Sword, ruzne dily jsem zkousel a nedal, hrozna nuda.

Taky jsem zkousel strategie, ale treba Rome Total War, bez sance nastavit vojaky a vsechno vymyslet tak, abych dobil nejake mesto, jsem po dvou hodinach umiral nudou, tak jsem je vypustil predcasne a dostal na prdel, uninstall. Chvilku jsem hral Blitzkrieg, ale taky zadnej vodvaz.

Logických her je mnoho typů, baví mě jich spousta. Zkus se třeba podívat na (youtube?) Hexcells Infinite, Linelight nebo Quantum Conundrum.

Občas se objeví něco za pár kaček. Není to nic na mnoho dní, ale dokončení takové hry člověka dokáže uspokojit. Mrkni třeba na Zenge, Strata, Hook.

Vše Steam. A jasně, zpravidla to nepořizuji za plné ceny, ale využívám různé akce (isthereanydeal.com)

Aha, tak to Quantum Conundrum je jak Portal a ten jsem teda hral a premyslel jsem i o Portal 2, ale nakonec jsem si rekl, ze mozna az jednou nebudu mit co hrat. Proste zajimavy, ale nic co bych nutne musel.

Ten zbytek vlastne ano, logicky hry asi i jednodussiho typu nez ty cos vypsal, hraju na Androidu, tam me to bavi, ono je to dobry na zabiti casu, kdyz jinak neni co nekde pri cestovani apodobne. Na PC bych to ale nehral.

Moon Chaser

infeCCt FREE

Cloudy

One touch Drawing

Blendoku

Entangled Game

Blendoku a Blendoku 2 jsou docela výzvou. A ty pozdější levely občas hodně šílené. Součástí jednoho je i test očí; občas se barvy liší snad jen o jednotku v jednom kanále (na RGB stupnici 0-255).

Mně to zase nebaví na pidiobrazovce mobilu. Blendoku na PC bohužel není.

A jestli chceš opravdu! PC "logickou výzvu", podívej se na FEZ. U mě je to v nedávno revidovaném pořadníku třetí nejlepší hra všech dob (The Witness, System Shock 2, FEZ). Asi neznám inovativnější hru, která má tak vypečené puzzly. Jestli se tím chceš opravdu vážně a hluboce zabývat, přeskoč zbytek textu (nemáme tady funkci "spoiler", bude v příští verzi enginu).
.
Jeden vyžaduje znalost anglických frází; nevěřím ale, že jej dá bez nápovědy více než 1% Britů. Pokud by existovala česká verze hry - a musela by se tedy překreslovat scéna - byla by na obrázku asi (v nepříliš výrazné pixelartové grafice) podivně vyjící kanárkově žlutá kobyla u stojanu s nějakou knihou, na jejímž obale by bylo číslo 666. Kolem spousta klínového písma/hieroglyfů. A aniž bys to tušil, tohle je základ k rozluštění FEZácké "abecedy"… ]:)

Tak vam nevim, nechapu proc to hraju, ale rozjel jsem Half-Life 2. Zpocatku dobry, ale dostal jsem se k misi, kde musim jet po vode na vznasedle a hrozny. Nakonec mi padnul pres cestu komin a konecna, cesta dal neni. Tudiz mi po veskerem snazeni nezbylo nez hru opustit a jit do navodu. Tak pry je tam nekde cesta okolo kominu, no nevim proste zadna neni, to bude zase zasek na nekolik hodin rikam si, snad hlavne uz po komine bude teto otravne nekolikahodinove mise na vznasedle konec. Bohuzel chyba lavky, jak jsem vycetl z navodu, jsem priblizne nekde v polovine. Bozeeee! To je fakt strasna hra. Jako nadaval jsem na Crysis, ale kazda mise i ta letadlova tam mela svuj zacatek a take svuj konec v primerenem case, aby to nebylo tak desne otravne. Tady? Otravneji uz to fakt neslo. :-/

Asi jsme v případě H2 hráli různé hry. Nijaké problémy se vznášedlem (pokud je to ta kraksna, posvařovaná z trubek) si nevybavuji. Není mi jasné, kde se tam dá zabloudit. Co si vybavuji, že mě moc nebavila část v Ravenholmu, kromě práce s kotouči do cirkulárek.

Za chvíli narazíš snad na nejkrásnější most, který kdy ve hrách byl…

Sú to čierne jedovaté headcraby,najlepšie je pred nimi zdrhať(Lshift).Asi pred rokom som si Ravenholm zopakoval celý iba s použitím gravidity gun(je za to aj achievement),potom sú najlepší kamaráti kotúčové píly a rýchle nohy.Preto pred všetkými potvorami-rychlý úprk.Ale treba sa zoznámiť s mapou,potom presne vieš kadiaľ.Na prvé hranie sa mapa zdá hrozne neprehľadná,ale je to v podstate skvele vytvorený a nadizajnovaný koridor.

Zdar,

jsem tu opet a tentokrat s dotazem. Mozna bych si mel udelat nove vlakno, ale asi nema smysl zakladat pro kazdou hru uplne nove, nevim.

Kazdopadne teda, protoze hrat Half-Life 2 v kuse delsi dobu nedavam, rozhodl jsem se paralelne rozehrat Zaklinace.

Mam takovy problem uz brzy na zacatku, dorazil jsem do hostince a je tam tlustej Fred, kterej mi dal pres drzku. Navic me to stalo vsechny penize. Vubec jsem to nepobral, udatny Gerald se promenil v poskakujiciho saska a fakt nevim, jak vyhrat pestni souboj, at klikam levou nebo pravou mysi, dostavam jednu ranu za druhou a nejsem schopen ani jednu ranu oplatit. Jak na to?

Druha vec, ze jsem hostinskymu zaplatil 5 orenu za nocleh, vyspal jsem se a je furt tma a jeste chcije. Dalsich 5 uz nemam, takze blby. Dotaz zni jak to udelat, abych v noci spal a probudil se az rano za rozbresku? Ty planety a to co to ma posunout v case je tak neprehledny, ze nevim, co tam nastavit.

Vubec jsem to nepobral, udatny Gerald se promenil v poskakujiciho saska a fakt nevim, jak vyhrat pestni souboj, at klikam levou nebo pravou mysi, dostavam jednu ranu za druhou a nejsem schopen ani jednu ranu oplatit. Jak na to?

Tohle je důvod, proč mě hraní Zaklínače nijak neláká (mám koupenou komplet jedničku a dvojku). Já prostě ten náhodně generovaný způsob boje nesnáším, nějak někam postavíš svého pajduláka a on má(!?) bojovat nějak sám. Proto nejsem schopen hrát Fallout 1+2, proto mám rád F3+Nev Vegas - ovšem boj mám nastaven ne na náhodu ("VSAT" nebo jak se to jmenuje), ale hraju to jako prachobyčejnou střílečku, jako gétéáčko.

Se Zaklínačem určitě neporadím, já se snad k žádnému pořádnému boji ještě nedostal ;-)

Zrovna vcera jsem premyslel o Falloutu, a koukam ze Steam mi zmenil New Vegas na New Vegas RU. Bez jakehokoli upozorneni (natoz kompenzace za zmenu na lacinou ruskou verzi). Stejnou svinarnu mi udelali pred lety s Dishonored...

Jinak v Witcher 2 ma krute nudnej a jednoduchej pestni souboj. misto mlaceni a bloku je tam jen QTE, takze jen obcas zmacknes cudlik, ktery ti to ukaze a vyhra.

Problem je, ze jsem kupoval normalni verzi za plnou cenu a oni mi to jentak nekdy zmenili na tu ruskou. Na cestinu prdim, jen aby tam sla anglina. Nedavno na me vybafla cestina kdyz jsem prehravalu prvniho witchera (vcetne "genialniho" dabingu ktery uz tak pochybny preklad totalne zabil) a na dlouhou dobu mi to zase stacilo.

Tak jsem uplne vytocenej prisel na poradnu a ted jsem z toho patlamatla designu primo na infarkt. No ale detaily stranou, co ze me to tak neskutecne nasralo? Medal of Honor Airborne.

Hraju na notasu, pac jsem mimo domov a takhle debilni umele udelanou tezkou hru jsem jeste nehral, je to dokonce tak podelana hra, ze jsem se rozhodl ji odinstalovat pred dohranim, protoze to proste nejde a musim rict, ze od ted si budu davat hodne velky pozor na to, jaka hra je nez ji zacnu hrat.

Medal of Honor Airborne totiz nema s puvodnim Medalem nic spolecneho a hra je pojata jako vyzva pro fanaticke hrace, kterym nevadi hru prochazet treba tisickrat nez ji projdou stale dokola. Hra je i na nejmensi obtiznost extremne tezka, nackove maji superschopnosti jako napriklad dohodit granatem presne kam chteji treba na 200m. Jestli jste nekdo hazeli granatem, tak vite, ze je to uplna ptakovina. Tudiz zivotnost hrace ve hre je zhruba tak 10 minut, pokud vas nerozmasiruji primo v bezpecne pristavaci zone jeste nez vezmete do ruky zbran. Aby to autori zpestrili, tak pro jistotu neudelali zadne save body, hra obsahuje asi 8 lokaci a kazdou musite projit celou, pokud vas nahodou zastreli tak zacinate od znova celou lokaci. Jsou tam jakesi checkpointy ve forme plnenych ukolu, to co splnite jednou, zustava splneno, ale to je vsechno. Pokazde se objevite znovu na zacatku a vsichni nepratele jsou tady znovu take a je jich moc, hooodne moc.

Aby toho nebylo malo, tak ma hra pomerne dlouhe nacitani a ono cekat tri minuty po padesate, neni to ani trochu prijemne. Zpocatku se mi hrou darilo prokousavat, ale obtiznost se navic s kazdou dalsi lokaci stupnuje a nakonec kdyz jsem mel znicit 4 dela a zastrelili me pred znicenim ctvrteho a ja to padesatkrat hral znovu, pritom tri dela uz znicena, ale nackove jsou na tech samych mistech a brani je stejne zurive, takze se mi uz nepodarilo ani k tomu ctvrtemu dostat. Ono by to mozna slo, kdybych to hral "sam". Mam ale spoustu pomocniku, jejichz ukolem je, plest se mi do cesty a chranit vlastnim telem nacky nez je ti zastreli i se mnou.

Jeste jedna vec, ve hre se nezobrazuje ani stav vasi zbrane, takze strilite a najednou jste bez naboju a smolik, obvykle to znamena velmi rychlu smrt a nezobrazuje se ani zadny udaj o zdravi, takze nikdy nevite, kdy vas skolej.

Proste neco strasneho a jednoznacne varovani pred touto zkriplenou hrou.

Hraju Stalker Clear Sky.Dohrál jsem 2x Shadow a 1xPrypjat,už je to pár let.... Ty mě přišly ok,ale toto mě poněkud sere.To se člověk ustřílí než někoho sejme a to se snažím trefit budku.Zbraň mám vytunenou a stejně je to bída.Sebrat artefakty je porod a když už jich pár mám,tak je moc neužiju protože nemám takovej co snižuje radiaci.Ani nevím kde ho pobrat.Opravy drahý,lékárniček málo,v obchodě jsou drahý jak všechno.V noci tma jak v prdeli,teď zrovna v te tmě honím střelce,utíká asi do nějakého tunelu a ten hlídají.Vidim jen svetilka v dálce a jsem hned Kožak.Takže budu stepovat opodál,než se rozedni .Popravdě ta hra není moc zábavná,ale dohraju to....:-)

Stalkera jsem zkouknul gameplaye a rozhodl se ze nic pro me, ale na slevu me utahli na Metro, prej je to podobny, asi to bude vopruz.

Ted jsem nejak prerusil Zaklinace a presel na Lara Croft And The Guardian Of Light, to je hodne zabavny, ale jsou tam teda tuhy zaseky, casto nepovinny, ale chtel jsem to dat a bylo to drsny (pokus, mrtvej, load, pokus, mrtvej, load, ...) asi 50x. Nicmene je to teda hratelny s gameplayema po ruce, snazim se to nevyuzivat, ale obcas opravdu nevim, tak mi nic jineho nezbyva.

CS je celkem pohoda, do tmy jako ve vsech dilech jednoduse nocni vize. Problem je s tim strilenim, paradoxne cim nizsi obtiznost, tim je to horsi ale trochu solidni zbran sezenes snadno (dokonce je hned na prvni mape sniperka a nejlepsi detektor na artefakty) a hlavne ji musis udrzovat v dobrem stavu, nekterym staci treba jen 15% opotrebeni s trili jak vzduchovka na pouti. S prachama problem neni ani v jednom dile (snad jen zpocatku v CoP s misery modem).

Tak ta Lara Croft And The Guardian Of Light je taky obcas pekne debilni, na nejnizsi obtiznost a nektere useky az 50x nez se to povede.

Jiste nektere veci mi nesedi nemam rad zavod na cas, coz je tady kazda treti ctvrta mise, ale to beru, ze treba nekoho to bavi.

Ovsem prekonat nektere prisery je opravdovy orisek a casto se stava, ze treba musim bojiste pripravit odkrytim uren se zdravim a naboji, potom skocim do mista, kde se objevi prisery a zacne boj, ktery po chvili konci a load a znovu, stve me, ze tam jsou jen checkpointy a teda musim bojiste znovu pripravit a zacit a takhle treba 50x nez se to povede, je to otravne.

Co me vadi uplne nejvic, ze tam jsou nepovinne ukoly jako treba sbirani lebek, ale nektere ty ukoly nesplnite, protoze proste neseberete treba 1 lebku s 10 a konec ukolu. A nektere lebky jsou umistene tak, ze sebrat nejdou, takze dal uz nema cenu ten ukol plnit, protoze vite, ze stejne uz je to pase. Pak samozrejme nasledny postup levelem ztraci urcitou atraktivnost, kdyz vite, ze stejne uz se o nepovinny ukol nemusite snazit, protoze uz ho splnit nelze. Naschval koukam na videa na youtube a nic, ty ukoly, ktere jsem nesplnil, tak youtuberi na ne kaslou taky, takze je zrejme, ze chyba neni u me. :-/

Jo to je ta izometricka.

Ona samotna hra je pomerne super, ale opet jako u jinych her, je to udelane prilis obtizne. Pokud mi napisou "obtiznost snadna - nepratele nebudou vyzvou", tak si predstavuju, ze je budu drtit nejhur na podruhy, ale ne ze to pojedu treba 50x. Zajimala by me obtiznost stredni a tezka, jestli je to hratelne nebo brutalni anebo jestli autori kecali a neni prilis rozdil mezi obtiznostma. Nechapu, proc to delaji tak tezke.

Jinak co se tyka hry, tak je to vyslovene na gamepad. Uz jsme to tu probirali u hry Overlord, kterou jsem dohral pred finalniho bose a pak vzdal, protoze to proste bez gamepadu neslo, ovladani na klavesnici bylo prilis tezkopadne.

Take jsem byl pravoverny mys+klavesar :-), ale nakonec jsem to vzdal a poridil i gamepad (Logitech F710), nektere hry jsou uplne jiny zazitek. Bohuzel tohle asi nezmizi - konzole. :-/

Ke konci to je uz opravdu drsny, ten gamepad bych na tyhle typy her opravdu doporucil, bez nej je to jeste o hodne slozitejsi. Mozna i proto si nekdy nerozumime tady s nekteryma, ze kdyz neco hrajou s gamepadem, tak jim to prijde jednodussi nez tem co pouzivaji mys+klavesnici.

Tak mam dalsi hru, ktera me totalne zklamala.

Black Mirror 2 (Posel smrti 2)

S jednickou naprosto nesrovnatelny, sem tam to ma nejake bugy, takze to same klikani treba na po desate nez se to povede a skutecne treba spinac sepne a pribeh pokracuje. Dalsi vec je teda nic moc pribeh a naprosto jete hadanky, kdy ty lehke se daji preskocit a ty tezke nikoliv. Pritom nektere hadanky, pokud clovek neni znalej Anglie a anglictiny, tak nevyresi ani pres kompletni lokalizaci hry do cestiny a musim na net do navodu.

Nejak me ty hry cim dal vic stvou, Zaklinac me nebavil vubec, Assassins Creed se furt opakuje dokola, takze to je zraly na to hrat u toho jeste neco jinyho a ten Black Mirror 2 zklamal. Ale zase ta Lara Croft and the Gurdian of Light to bylo celkem dobry. No popremyslim co hrat dal.

Co se týče frustrace u her. Kdo ji chce prožít opravdu hordy nemohu doporučit nic jiného než dvě hloupé plošinovky Mekazoo a Hollow Knight. Neberu zodpovědnost za nikoho kdo je bude hrát a roztříská svůj drahý PC i s příslušenstvím :). Jinak zmíněný Far Cry jsem dohrál před mnoha lety na střední, nebo těžkou obtížnost (na easy nehraju nikdy žádnou hru) a na nějakou extra obtížnost znemožňující dohrání si nevzpomínám. Že tu jsou bugy jako nepřátelé likvidující hráče skrz zdi, tomu samože nelze nevěřit, takových her je víc

Dalsi hra a opet rozporuplne pocity. Nekdo tu docela chvalil hru Rage, libil se mi gameplay, tak jsem to poridil a graficky fakt pekne, docela zajimava hra az na jedno, hra se uplne priserne ovlada, dela si to co chce a postava me vubec neposloucha, opravdu hrozne a frustrujici. :-/

Postava ma zpozdeni oproti memu ovladani a docela blbe se zameruje na protivniky. Hraju paralelne Rage a Assassins Creeda a to ovladani je prave jeste horsi nez u AC, kde me zase vytaci, ze se postava priblizi k zebriku, vubec na zebrik splhat nechci, jenom projit okolo, ale mam smulu a uz splham. Jeste otravnejsi je, kdyz misto skoku vzhuru pres prekazku neustale skacu zpet, desny.

Frustrace..prakticky každé zapnutí BF2 a mapa Wake Island 2007 :D

Tu hru miluju, nejsem nijak super hráč, nemám žádnej SKILL, ale baví mě to a hraju rád teamate, pro četu bych se roztrhal...

Ale když mě z deseti killů trefí 8 x stíhačka a 2 x arrtyna, to bych to rozjebal nakaši :D Pokud mě několikrát zabije protihráč, v souboji face to face, neřeknu ani popel, to je fér, můžu si za to sám, ale od dob, kdy to EA pohřbila, je to samej vyjebanej cheather a to je pak po zábavě :(

Jo a ještě někde zapikanej sniper a jeho claymorky...paráda, to mě vytáčí doběla :D

Ahoj,
jsem tu zpet se svym oblibenym tematem. Pomalu asi abych zalozil dotaz 2 vzhledem k poctu komentu. :-)

Jsem na chalupe, venku snezi, doma u kamen teplo, tak jsem si rikal, ze nez chodit ven, radeji si neco zahraju. To byla chyba. Rozhodl jsem se totiz pokracovat v kdysi zapocate hre Splinter Cell Double Agent, ovsem jiz po hodine jsem totalne vytocenej, nastvanej a to pisu stale jeste slusne proti skutecnemu stavu mysli.
Jsem v kapitole Ochotske more, kde mam obsadit supertanker, pomoci navodu se mi podarilo dostat na supertanker, bez navodu bych to, ze mam podplavat pod ledem nedal. Zde jsem postrilel hlidky a nepratele na mustku a tim jsem skoncil.
V navodu dale pisou, ze mam volitelne vyradit komunikaci tim, ze zlikviduju antenu, ale jak to teda netusim, rozstrilet nejde, nevim co s timto ukolem, ale podle navodu je nepovinny, takze dal v navodu pisou, ze mam jit na pravobok a vlezt do podpalubi a to potom take vycistit od nepratel. Beham tu jak nejakej trotl uz hodinu a nic proste cestu nemuzu najit. Navod o podrobnostech mlci a na youtube na video vzhledem k FUP mobilnich dat nemuzu, takze jsem z teto hry uplne totalne vytocenej na nejvyssi miru. Mam teda na notasu jeste Zaklinace 1, ale to je dalsi hra, ktera me pravidelne vytaci, nicmene jeste zlata oproti Splinter Cell Double Agent.

Ale to je přece jeho věc, kolik her a jak často hraje, ne?
Třeba si jen vybírá ty nevhodné, třeba jednou najde ty, kde bude excelovat ;-)

Já hraju najednou také spousty her (i když většinou logické), tam je to asi jedno. Ale i velkých her mám otevřeno dost a dost; což mi připomíná, že si dnes dám nějakou tu hodinku s ELEX :)

Každý to má jinak. Někoho baví vdolky, jiného holky :)
Já bych zase třeba nevydržel u CoD.

V ELEXu víš naprosto přesně, co máš dělat, veškeré "úkoly" máš v záznamníku při sobě. Navíc je to provázané s ingame mapou. Ale je to po mnoho prvních hodin hodně těžká hra, jsi prostě slabý a pomalu každá přerostlá žába tě porazí.

No prave proto, abych mohl hrat, tu mam toto sve tema. Vzdy se mi ulevi, ze to mohu takto sdelit a hraju dal. :-) Takze uz mam nektere dohrane a jine jsem zabalil.

Ano, take to mam tak, ze radeji mene her najednou. Nejde to ale uplne dodrzet a hrat jen jednu. Nekdy mam problem a nez ho vyresim, tak hraju neco jineho. A nekdy zase je hra se spoustou repetetivniho obsahu a proste se to hrat na jeden zatah neda.

Napriklad doma ted mam rozehrane 3 hry:

Zaklinac 1 - nevedel jsem jak pokracovat.

Assassins Creed 1 - furt dokola stejne ukoly, udelam jedno mesto a jdu hrat neco jineho a pak se k tomu zase vratim.

Rage - docela dobre na prolinani s AC1, nektere ukoly jsou take, ze uplne nebavi.

-

Ted jsem jen na starem notasu na chalupe, ze zminenych her jde jen

Zaklinac 1 - tudiz v nem pokracuju

nicmene puvodni plan nebyl hrat na notasu Zaklinace, ten jsem instalnul jen pro pripad, ze bych uz nemel co hrat, ale konecne jsem chtel dohrat

Splinter Cell Double Agent - to se bohuzel nepodari, bez gameplayu to nedam.

Ja byt na tvem miste, prodam komp a zacnu cist. Ne vazne, hry by te mely bavit, ne frustrovat.

Par poznatku, kterymi bych se byt Tebou ridil:

1) Nehraj hru jen proto, ze jde o oblibeny AAA titul. Projed si fora a vyber lepe, co je ve tvem stylu. Ja napr. po 10 letech na stileckach a gtackach narazil na M&B Warband, ktery ted hraju desitky hodin a na ostatni pomalu prdim.

2) Obtiznost je ve strileckach vylozene jen o tvem HP a poskozeni, ktere pusobis neratelum a oni tobe.

3) Hry urcene na gamepad hraj na gamepadu.

4) Vidim mozny problem v tvem stroji. Crysis, Lara atd. atd. ruzne si tu psal ze mas vzdy neco bud nejak zpomalene/zrychlene oproti ostatnim, ze ti to dlouho nacita a po loadingu smrt, dana lokace se pro tebe stava nehratelnou, i kdyz to ostatni (i ja ve vetsine pripadu) prosli bez problemu.

5) Hraj mene, delej i neco jineho a pak se k hre vracej. bude te vic tesit. 50x stale neco opakovat.. by mi solidne jeblo.

6) Chces poznat masakr? Getting over it, Bandicoot nebo jak se to pise, CoD1 na veterana, Far Cry 1 na hard, serie Dark Souls.

1. Moje nejoblibenejsi hry jsou Mass Effect a Dragon Age, ale u obojiho nove Inquisition a Andromeda nemohu protoze zamerne ignoruju Origin, leda az jednou nebudu mit co, tak si sezenu piratske verze.

2. Vetsinou vse davam na nejnizsi.

3. Ano, to jsem take jiz vypozoroval a gamepad uz mam koupeny a prekvapive me to a nem zacalo i hodne bavit.

4. Ne, to je mezi zidli a klavesnici, na PC bych to nesvadel.

5. Ja se k hrani zase tak casto nedostanu. Ale kdyz uz jo, tak zase hraju nekolik hodin. :-)

Logitech F710

Slevy si nevsimej, ja kupoval bez slevy za 1090Kc

---

Koupil jsem tento, protoze podporuje (je tam manualni prepinac), jak starsi rozhrani Direct Input pro stare PC hry, tak i nove rozhrani Xinput pro Xbox a nove hry na PC. Neni to spatny gamepad, zvazoval jsem jak steamacky, tak microsofti xboxacky, ale pres diskuzi hlavne s XoXo mi v nekolika ruznych prispevcich v ruznych diskuzich na PC poradne nikdo nikdy neodpovedel, jak to ostatni gamepady maji, jestli umi prepinani automaticky (manulani prepinac tam ani u Steam ani Xbox gamepadu podle vseho neni) nebo jestli proste stare hry mimo Steam nefunguji (u me se tyka her z GOGu a UPlay).

Já zase nechápu, jak může být Half Life jedna z nejlepších her všech dob. Co mě dostalo je naprosto tragická detekce zásahů - střelím vojáka brokovnicí do hlavy z 1 metru a co se stane? Nic. Nebo abych musel vystřílet téměř celý zásobník z MP5, abych zastřelil vojáka, mě taky dost zarazilo. Jako nepopírám její kvality v oblasti leveldesignu apod, ale střílení je v HL fakt tragédie.

Docela jsem prisel na chut Zaklinacovi, ovsem vadi mi dve veci, za prve hra pada, nic casteho, ale proste uplne stabilni to neni a furt musim myslet na ukladani, aby to nekraplo.

Co me na hre opravdu frustruje jsou Utopenci a dalsi havet. Treba jsem ve stokach, pobiju skupinu utopencu, pak tam vidim ohniste, zahajim meditaci, pripravim lektvary a za 1hod vstanu a utopenci jsou opet na miste a opet vyrazi do utoku. Zpocatku jsem s nima bojoval, ale ted uz jen utikam, je to desne otravne. Zajimalo by me, co za cloveka delal level design te hry, tohle by snad kazdy normalni clovek okamzite pochopil, ze to bude otravne a nejak to minimalizoval, ze treba kdyz uz se nestvury stale dokola obnovuji, coz samo o sobe je otravne, tak aspon mohli dat podminku, ze pokud je hradina zabije, neobnovi se drive nez druhy den.

jednicku, doufam ze v novejsich dilech uz to automaticke ozivovani nestvur nebude. trochu mi to pripomina myslim Medal of Honor AA, kde jsem strilel nacky a oni furt chodili novy a novy, nakonec jsem musel chte nechte vylezt z ukrytu a prostrilet si mezi nima cestu. :-)

Nechci na to zakladat dotaz, neni to tak dulezity, ale jak se v zaklinacovi orientujete co do casu?

Osetrovatelka je tam jen v poledne, dustojnik straze zase jen o pulnoci, uz se mi stalo, ze jsem to prosvihnul. Citelne mi chybi nekde v rohu hodiny dle kterych bych se orientoval kolik je.

Easy- and it took me awhile to figure it out. At the top of the page, there is an icon that usually shows a moon or a sun shining- you have to put you cursor on it and it wll show you the time, which is in military time so when it says 13:00, that means it is 1 pm in the afternoon. It is kinda tricky but you really need to know the time and how much to meditate because some events lke being at the warehouse you need to know be there at midnight for anything to happen and be able to get in there. Otherwise, just seeing a moon doesn't really tell you the exact time.

Uz mi zase tekly nervy. :-)

Celou noc jedu Zaklinace a uplne vynervovanej z te Kikimori kralovny, jsem se dival i na youtube, jak na ni, no sam bych na to neprisel. Jenze ten clovek mel nejakej mod nebo hack neco co a mohl tam skakat, coz teda nevim, ja tam zadny skakani neobjevil. Neslo teda ani tak o tu kralovnu, ikdyz na to, ze ji mam podrazit podperu stropu bych sam neprisel, ale nejprve bylo treba se dostat pres kikimori delnice a to teda bylo hrozny, snad az na po tricaty se to podarilo, ze jsem je obehl.

Nejprve jsem k ni pribehl a dostal jedinou ranou KO. Pak jsem zkousel uskakovat, ale vzdy po jedne rane KO. Tak jsem sel na youtube. Jenze pak prislo to drama s tema malejma smejdama, jednou asi treti pokus jsem chodbou dokazal projit, ale schytal to od bojovnice, pak uz jsem neprosel. Nakonec jsem zjistil, ze predtim jsem byl moc pomaly a pak moc rychly, chtelo to opravdu presne nacasovat okamzik probehnuti. Pak uz to bylo jednoduche.

Cetl jsem (ikdyz lidi toho hrozne nakecaj), ze se da zlikvidovat nejakyma petardama, ale musi jich mit clovek hodne a potom dodelat znamenima. Muj problem je, ze nejsem fanousek neskutecnych vychytavek, da-li se to tak rict, takze treba v Crysis jsem vubec nepouzival neviditelnost. U Zaklinace zase pouzivam znameni jen velmi omezene a stejne tak lektvary, z tech hlavne vlastovku na obnovu zdravi a zenske slzy na "vyleceni" opilosti. Ja jsem proste hlavne pres ty mece. :-)

Znamení nepodceňuj. Já jsem používal jen první dvě, Aard a Igni, ostatní jsou IMHO k ničemu, ale Igni budeš potřebovat později, takže rozhodně do něj něco investuj.
V soubojích se dost hodí, pokud protivníky přes Aard omráčíš, máš usnadněnou práci, utopence spálíš přes Igni a nemusíš se s nima furt trápit.
Lektvary - záleží na nastavené obtížnosti hry, na jednoduché lektvary moc nepotřebuješ. Na střední už potřeba jsou. Stejně tak se hodí jedy na meč.

Ja jel zaklinace jen na znameni. Zezacatku sice musis trochu pizlat mecikem, ale to jsou jeste potvory lehky. Nekde od pulky hry pak i na nejvyssi obtiznost je hra leharo a vse pada na Igni. Druhej witcher je za "maga" jeste lehci (az na jedno misto kde se MUSI mlatit mecem a je to nehoraznej opruz kdyz v meci nemas jediny bod dovednosti).