Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Risen 3: Totální kravina

Stárnu a vadí mi blábolení ve hrách, nebo je tato hra poseta miliony stránkami nesmyslných hovorů s kdejakým debilem co se ve hře nachází? Krom toho obchodníci prodávají stejny ubohosti jaky melou, pořád nemám pořádnou zbroj ani meč a kdejaká lasička v divočině mě ihned odkrouhne. Jsem divnej já a už nemůžu pařit RPG, nebo je divná tato hra??

Tak jako ani mě jakožto milovníka RPG nebaví dlouhosáhlé rozhovory. Ani ne tak z toho důvodu, že by mě nebavilo je číst, ale když se z 10 řádků nedozvíš nic, tak je to otrava. Jediná hra, která tohle zvládla byl starej Planetscape.

Risen 3 jsem nehrál, nicméně věřím, že série krom 1. dílu nemá moc co nabídnout a autorovi věřím, že ty texty mohou být na nic. Ovšem, o obchodníkovi s ním plně nesouhlasím a dávám za pravdu tobě.

Ony ale ty "rozhovory" jsou zakladem RPG (role-playing) zanru. Snad kazdy, kdo hraval D&D (u nas spise "dracak" DrD), Shadowrun ci jine klasicke tabletop RPG ti rekne, ze prave ty rozhovory byly nejzabavnejsi casti hry. Dnes je to na pocitaci pro mnoho lidi jen o rychlem odklikani dialogu, hura za questmarkerem na mape a dej sem loot a XP abych byl silnejsi. Misto roleplayingu jim jde jen o character progress/development.
Ne ze by mel ten risen nejak brilantni dialogy, ale rikat tomu totalni kravina je mimo misu.

Já to chápu a to mě na tom bavilo. Nicméně, jsem fanouškem fantasy a vždy když hraju RPG z "minulosti" (prostě fantasy s meči a magií),tak doufám v románový příběh alá Dragon Age. A někdy jsou ty dialogy opravdu utrpení, kdy se vlastně na 20 řádcích dozvíš, že máš jít zabít 10 medvědů.

Ale dozvis se, proc mas tech 10 medvedu zabit :). Navic za spoustu "nudnych" rozhovoru muze mechanicky preklad z originalu ze ktereho casto uplne vymizi vtip/humor (puns), ruzne naznaky i to, co je "mezi radky" (coz casto plati i napriklad u dabovanych filmu). Je to jako dat Cimmermana do google prekladace, nechat to hodit do anglictiny a dat to nejakemu anglicanovi precist, taky mu to bude pripadat jako nudna blbost.

Proč nedpovědět. Než jsem pařil Zaklínače jsem RPG žral a měl dopařeno As. Creed, Risen, Morrowind, Gothic 1-3, ... a jistě pár dalších. A přesně Risen 3 na který si zde stěžuji mi připomíná Zaklínače: hoordy, hordy a hordy tupých dialogů nekonečnějších než vesmír. Teď si můžete myslet co chcete a nesouhlasit, prostě jen píšu jak to cítím. A znovu upozorním že v poslední době upřednostňuji akčňárny typu Seri. Sam (viz jeden z mých dotazů) :) a jistě nejsem zde na poradně jediný u koho tento typ her vítězí. Takže stížnost na Risen 3 nemusí být oprávněná (prostě milovních akčňákú si chtěl zapařit RPG), ale právě stížnost na Zaklínače pochází z dob kdy jsem RPG žral a pečlivě četl každou větu

Tak proč hraješ RPG, když tě to vlastně nebaví. Serious Sam, Assassins Creed a ani cokoliv ze série Elder Scrolls nemá dialogy v podstatě žádné. Nechápu jak jsi mohl přežít Gothicy. A, že by zrovna první Zaklínač oplýval hordami textů? Asi jiná verze.

Moje rada: Nehraj RPG, když tě nebaví základ žánru RPG.

Když se mi Skyrim omrzel (opakující se questy), začal jsem sbírat všechny knihy a poté je četl (je třeba posbírat vždy celou "sérii" a tu celou přečíst naráz, jinak se vám jednotlivé děje budou plést). Docela dobře jsem se občas pobavil, plno knížek bylo více než zajímavých (až na poezii). Každopádně jsem to četl v originále, jak je to s českým překladem (a s citem pro zachování humoru v nich), netuším.