Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hry zasazené v 1. a 2. světové válce

Zdravím. Rád bych si zahrál hru odehrávající se v 1. nebo 2. světové válce. Her z první světové války moc není, takže hádám, že krom Battlefield 1, Verdun a Valiant Hearts: The Great War už jich tolik není, i tak bych ocenil nějaký tip. Z druhé světové války už nějakou tu hru znám, ale určitě ne všechny. Rád bych doporučení na nějakou, ve které je Vylodění v Normandii, jak na hru novou (vím jen o Day of Infamy), tak nějakou starší klasiku. Nejvíc ocením FPS, ale mám rád i strategie ve stylu Company of Heroes nebo Hearts of Iron. Díky.

Správně, z WW1 mě napadl čerstvý BF1 nebo už nějaký ten pátek kolující Verdun. Pak tu máme ještě Battle of Empires : 1914-1918.

Z WW2 je toho podstatně více, pro mě je třeba etalonem Medal of Honor: Allied Assault (z roku 2002), kde je právě tebou zmiňované vylodění na pláži Omaha, navíc silně inspirované filmem Zachraňte vojína Ryana (1998, Spielberg). Dále se mi vybaví starší (ale i novější) Call of Duty, Battlefieldy, Wolfensteiny, Red Orchestry, Day of Defeat apod., z TPS třeba série Sniper Elite. A strategií těch je určitě taky mraky, ale to ti musí doporučit někdo jiný.

Z nadcházejících titulů by tě mohl zaujmout Battalion 1944.

EDIT: Ještě jsem si vzpomněl na Enemy Front, ale není to moc dobře optimalizovaná hra, sám jsem ji na Steamu v rámci refundu vrátil...

Battle of Empires : 1914-1918

# Tez ji hraji (ale spis skrimish jak MP), super, tak jako zbrane, vozidla ve dychu 1.svetové.
Tusim ze jde o stejnou licneni jako Men Of War ? (nechcavam radeji na overeni), kde jejich hry jsou mimi 1. svetova a 2. svetové a né jen, dokonce i valka ve VIETNAMU , kterou hledas viz nize..

TiP ~ MEN OF WAR : Vietnam, momentalne za 1.5$ ve sleve !! 63940

[img=http://4.bp.blogspot.com/-K5nFkfyptxE/Va3QlRT96FI/AAAAAAAAENk/7OPUSx5Qx0E/s1600/men-of-war-vietnam-special-edition-pc-screenshot-www.ovagames.com-3.jpg]men-of-war-vietnam-special-edition-pc-screenshot-w ww.ovagames.com-3.jpg[/img]

1. světová, můj obor :D

Battle of Empires : 1914-1918
Commander: The Great War
To End All Wars
OFP: WW 1 MOD + Expansion(Hodně národů, dobrý mod)
World War 1 Centennial Edition
The Darkest Hour(Hearts of Iron 2, upgradovaný - je zde scénář 1914)
Mount and Blade Warband: Parabellum Mod.
Hry od Johna Tillera a HPS simulations. (France '14, The Great War...)

Ano, neco tak bych chtel. Kdyz by nebylo, tak staci neco jako prvni Call of Duty a United Offensive nebo neco jako Vietcong. :-)

---

No nic, obaval jsem se toho, teziste valecnych her se preneslo do moderni doby a jeste hodne do multiplayeru, ale tyhle singlovky z 2. svetovy jsou nezapomenutelne.