Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Modovaný Minecraft 179 modů (FTB Infinity Evolved)

Dobrý den, potřeboval bych pomoc ... Hraji modovaný Minecraft s 179 modama modpack FTB Infinity Evolved .. Mám pro ten modpack nastavené aby si bral 4,8Gb RAM, ale nejsem si jistý jestli bych tomu měl dát více RAM protože někdy mám FPS dropy jako např. mám 60,55,45,60,56,59,60 FPS (Používám VSYNCH pro hladší hru abych to prostě neměl sekané .. Monitor mám klasicky 60Hz a 1920x1080). A nevím jistě jestli by bylo dobré dokoupit ramku a dát tomu více RAM aby to bylo lepší nebo spíš to CPU pořídit ? Samozřejmě vím že to CPU co mám není nijak super ale mělo by přece stačit ne ?

PC:
CPU: AMD FX-6300 3,5Ghz
GPU: Asus STRIX RX470 4Gb Gaming
RAM: 8Gb RAM

Mám přikoupit ramky (pokud by to teda pomohlo ty ramky .. pokud ne tak to nemá smysl) nebo raději nové CPU ?

Klasický MC problém, slabý počítač :-)
Neznalým se zdá nesmysl, že tohle (Minecraft) může být náročné. Bohužel, zdání klame.

Nevím, zda používáš nějaký texturepack (resourcepack) a shadery (třeba SEUS).

Já mám svůj opravdu náročný 128px texture pack s animacemi, shadery mám vypnuté, protože i3570, nV770 a 8GB RAM prostě nestačí. Tvoje dropy bych bral :) Minecraft je jediná hra, kde mám vypnutý vsync, max. fps ve hře nastaveno na 120, ale když se pohybuji mezi farmami se spoustou domácích zvířátek a redstoneových obvodů, umí mi fps padnout i pod 20. Dohlednost v Optifine mám na 28 chunků. Momentálně MC 1.10.2, Forge+Liteloader + řada modifikací (včetně svých). Nejstrašnější je to na blaze farmě - tam když nechám napadat blejzy na popraviště - a nechám jich napadat opravdu moc - klesne mi fps k nule (1, 2...). Oni ti skřeti mají složité modely a když jich tam mám třeba 200+, je zle..

Moje nastavení paměti ve hře je také striktní, momentálně -Xmx4596m -Xms4596m (4,5GB). Měl jsem 4, zkoušel jsem 5GB (bylo to spíše horší, protože mám jen 8GB). S defaultním nastavením MC ani nespustím, spadne.

Těším se na nový PC, s 32GB RAM, tak Minecraftu přiřadím 24GB a snad bude klid…
Nedokážu ale posoudit, zda více RAM (16GB) pomůže i tobě. Zda dostačuje CPU (netuším to ani u sebe, ale nový PC budu pořizovat tak za rok a půl a nebudu pořizovat žádnou plečku).

Zkus jen pro test nastavit Minecraftu třeba 6GB RAMky (samozřejmě povypínej ve Windowsech různé "brzdy": antivir, další věci na pozadí), a sleduj fps (F3) ve stejných úsecích hry.

Závěr: více RAMky by asi pomohlo, ale kolik, to netuším. MC vyžaduje NASA_like stroj, výrazně silnější než třeba pro GTA5.

Tak jako texture pack používám faithful 32x32 protože se mně to s ním líbí ... jako víš co .. já budu pořizovat nové CPU od intelu .. už ty stré AMD nechci a za ty nové ryzeny dát 9K nechci .. takže vlastně budu pořizovat CPU+MB+RAM ale až spíš ke konci roku .. tak proto se ptám jestli by tomu ta ramka nějak pomohla abych to zbytečně nekupoval