Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Svět tanků- osobní hodnocení?

Dámy a pánové, na profilu hráče je osobní hodnocení. Číslo, které má udávat "skill" hráče.. vypočítavané z win ratu, průměrných xp, dmg, asist dmg a přežitých bitev. Takže věřím, že jistou výpovědní hodnotu to má.
Moje otázka zní: Kolik je tak zhruba průměr. Kde je střed? Kolik má asi průměrný hráč a co už je nadprůměr, nějaká pomyslná hranice? Co tak odhadem vidím, bych tipnul ~4000? Kamarád říkal, že ti opravdu nejlepší hráči mají myslím +9000 jestli si dobře pamatuji.

Čistě matematicky z dostupných statistik je průměr cca 6350. Jestli je to ale vypovídající, to si nemyslím. Mimo jiné se do toho počítá i počet odehraných bitev a také průměr uděleného DMG za všechny bitvy. Hráč, který si dlouhodobě užívá tanky na tieru 3-4, bude mít zcela určitě nastříleno míň DMG, než jiný, kdo jezdí výhradně tanky 10 tieru. Logicky bude mít ten první dlouhodobně nižší rating. Takže má být automaticky horším hráčem?

Každý tu hru hraje po svém. Prostě tak, jak ho to baví. Jeden si užívá rychlost lehkých tanků, jiný zase rád kempí a uděluje poškození cílům, které mu spoluhráči naspotují. Ten kdo hraje výhradně za dělostřelectvo zase nebude mít hodně nacapováno, nebo naspotováno, atd. A posuzovat všechny tyto rozdílné hráče podle stejné metriky prostě nikdy nemůže být objektivní.