Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Direct X 12

Koupil jsem herní sestavu: https://www.czc.cz/hal3000-mega-gamer-cerna_2/2035 00/produkt
S nenainstalovaným DX, nevím možná ho neinstalují nikde. PC přímo z obchodu jsem koupil poprvé, minulej jsem nechal i se základním SW poskládat.
Zatím jsem nainst. DX 9.0c kterej jsem měl uloženej na ex. disku a používal ho na win xp. Jen bych chtěl poradit kde stáhnout nějakou spolehlivou verzi DX 12. Vím že ten starej u nových her nepovolí užít si všechny grafické detaily novějších her

loading...

Ano v příkazu "dxdiag" bylo a stále je uvedeno DX12 a to i po instalaci dávno staženého dx o kterém jsem psal. Ale než jsem to nainst. nešla žádná hra jako např. S. Sam 3, Trine 3, Rayman Leg. Takže na dx 12 který tam je nefungovalo nic, protože pod ním nic nešlo spustit. Byl to herní PC na kterém bych nerozjel jedinou hru!

To je ale ohromný seznam těch exkluzivit ;-) Z nich mě zajímá přesně nula kusů. Z těch neexkluzivních dám šanci jen novému DeusEx, až bude za hubičku a v CZ.

Jasně, časem budou DX12 hry přibývat, občas MS protlačí i něco only_DX12. Těch pár let na starém HW, než pořídím něco nového, bez DX12 ale klidně vydržím.

A co až někdy vyjde v DX12 třeba Tetris nebo Pong!

Já vím, že to není jen o vizuální stránce, ale i o optimalizaci, ale vezmi si třeba obyčejnou DX9 hru, Crysis 1. Nemám potřebu, aby jakákoliv hra musela vypadat lépe. Ve skutečnosti jich pořád dost a dost vypadá hůře.

Z pohledu laika vidím v dalším a dalším DX jen nástroj Microsoftu, jak dohodou s vývojáři (nebo koupením vývojářů?) donutit hráče, aby si pořizovali čím dál tím lepší OS. DX10, Vista, Just Cause 2. DX12, W10.

Ono, nevim odkud je informace ze DX12 má vypadat líp, nejde o rozdíl jako DX9 a 11, kde pribily nejaké moznosti ve hrách jako ambient occlusion SSAO nebo HDAO, DX12 prinásí hlavne i moznost vyuzití více Cores u CPU, ci DX12.shaders, zkrátka lepsí vykon, ci více FPS (s kompatibilním HW) kde jde spíse o technické UP provedení jako prímé Grafické vylepsení..