Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PlayStation 4 nebo Xbox One

Ahoj,

Vím, že je tu tento dotaz nejméně tisíckrát ale stejně se Vás zeptám. Chceme si s přítelkyní pořídit jednu z těchto konzolí a nevím, která bude lepší. Všude čtu, že co se týče výkonu, tak je lepší PS4 (i když ne o tolik).

Chtěli by jsme si také zahrát něco společně (ve dvou). U kamaráda jsme hráli tuším na Xboxu 360ce olympijské hry nebo nějaká auta.
Přítelkyni baví hry jako je GTA, Call of Duty nebo Need for speed. Já hraji převážně střílečky a nebo RPG.

V tomto oboru se nevyznám a proto ocením každou radu popřípadě i důvod

Díky moc ;)

No nedávno jsem zjišťoval pro kamaráda, co se v elektronice vůbec nevyzná, co by obnášelo pořízení PS 4 Pro spolu s jejích brýlemi pro VR. Není to tak drahé jako pořízení výkonného PC pro VR spolu s sadou pro VR, ale jakmile to nezapojuješ obraz i zvuk jen přes HDMI, tak velký problém.

Podpora rozlišení jen 16:9, takže jak nemáš 1080p nebo 2160p, ale třeba 1920x1200 (jeho případ), tak jsi nahranej.
A i když máš 4K rozlišení, tak ještě neznamená, že to taky pojede skutečně na 4K, ale spíše počítej s tím, že se to bude upscalovat z 1080p.
Pokud nemá monitor HDMI konektor, tak možno připojit přes DVI redukci, ale pak to nepřenese více jak 1080p.
Připojení audia jedině přes optický audio port... běžné reproduktory s 3,5 mm jackem lze připojit jedině do ovladače. :-D Takže bezdrátový Dualshock a k tomu se táhne kabel od repráků...

Opravdu záleží na preferencích.
# Jestli jen na hraní tak proč ne PS4, XBOX ONE (alespoň v mém případě) ma dle mne lepší prostředí a jde opravdu komfortně použít i na Multy-Média.
* Info : Na XB1 bude možné s klavesnicí a myší.

# U XBOX ONE, mám s predplatnym každý měsíce některé hry zadarmo, z toho 2x na XBOX ONE a tuším jedna nebo také 2 na XBOX 360 (některé hry XBOX 360 máš možnost spustit i pod XBOX ONE), zda-li jeste hravala na XBOX 360, tak se muze prihlasit s tim samym uctem pod XBOX ONE, body, ulozené pozice, profil.

# Co se týká ovladače, preferuji XBOX ONE, opet věc prefernece.

# Závodní hry také preferuji na XBOX ONE, kde hry jako FORZA (exkluzivně jen na XBOX) patří mezi nejlepší na TRHU.
* Info : Diky nové funkci AnyWhere a podporovaných her, zda-li jsi vlastníkem OS Windows 10, zakoupiš jen JEDNU hru a můžeš ji hrát jak na PC tak i na XBOX (+ uložené pozice), zkrátka nakoupíš jen jednu hru a máš vlastně i vzerzi PC nebo naopak ZDARMA.

PS4 je o chlup výkonnější (né tolik, nebo není to takový rozdíl u VS XBOX S, i u klasickém XBOX ONE MS desaktivoval KINECT který přidal to nějaké FPS, nebo některé hry jsou v 1080p jako Diablo 3), ale aby jsi viděl rozdil, by jsi musel opravdu obe dvě konsole dát vedle sebe, hry stopnou a hledat rozdily.
Po nové aktualizaci přišli i nové aplikace, které můžeš pod ONE stahnou, jako třeba VLC na prehravani videa, Netflix etc.
Zajímavý koncept je i ten, ze hráči PC budou mit možnost hrát s hráči na PC, coz je ve světě možností a politiky konzolí opravdu novinka.
* I tak, jestli byla přítelkyně zvyklá na XBOX tak XBOX S bude pravděpodobně dobrá volba, Microsoft XBOX S prodává i za slušnou cenu + Battlefield 1, Gears Of War v 2T verzi..
Za mě XBOX S /s novým BT ovladačem