Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno oolite - FPS - kolik mate, cim vylepsit?

Posledni dobou dost hraju Oolite (oolite.org) a prijde mi, ze mam dost nizke FPS (bezne do 30, ale obcas to pada i k jednomistnym cislum). Mam nainstalovano spoustu OXP (ano, urcite to zere vykon) a hraju to na NB s Nvidia Optimus (coz taky muze zrat framerate, jak si to ty karty preposilaji - Nvidia nema primy vystup, takze i kdyz se to posila na ni, tak ona vyrendrovane preposila Intelu, ktery ma pristup ke konektoru :( ).
Pamet to asi neovlivni - mel jsem 2GB a neswapovalo, rozsiril jsem (z jinych duvodu) na 16GB a kdyz se podivam, tak pouzita RAM porad kolem 1.2GB). Pravdepodobne je vytizeno jen jedno jadro CPU.

NB je https://www.czc.cz/acer-aspire-e1-772g-54204g1tmns k-stribrna/148710/produkt

Takze mam par otazek:
- kolik mate FPS vy a na jake sestave? (kdesi jsem snad videl, ze by to melo mit umele omezeni nad 200, ale urcite u toho nebyl popis, na cem by to tuto hodnotu dosahlo)
- premyslim nad tim, venovat tomu samostatny pocitac (jen pro tuto jednu hru, zadne dalsi narocnejsi v dohledne dobe par let neplanuju a az prijde jejich cas, tak bude technologie zase jinde a soucasne stroje zastarale a na praci mi dotycny NB bohate staci), co byste doporucili (ci spis nad cim ma cenu spekulovat, co optimalizovat a co se naopak nevyplati).
- kde se pripadne ptat, pokud toto neni to spravne misto.

Predem dekuji za odpovedi a namety.

Tak jsem udelal par dalsich mereni a pokusu a vychazi mi toto:
- FPS kolem 30 se vsemi doplnky, bez doplnku klidne prez 130 - takze optimalizovat se vyrazne da volbou doplnku - zbavit se tech vypocetne narocnych, ale moc nepouzivanych :(
- i pri 30 FPS:
-- vytizeni GP kolem 15% - GPU stiha levou zadni
-- obsazeno 235 MB ze 2GB GPU - ma pameti dost
-- obsazeno kolem 1.2GB z 16 GB hlavni RAM - ma pameti dost
-- vytizeni CP - jedno core asi 100%, ostatni mene nez 1% - bezi to hlavne v jednom threadu (ale pri startu vytizi kratkodobe vsechna 4, pri nacitani pozice a inicializaci, dale uz se to neopakuje, az znovu pri novem nacteni - tedy po zabiti, nebo ukonceni hry a prechodu jine ulozene pozici) - vice jader nepomuz (nijak vyrazne), je nutno optimalizovat na hruby vykon jednoho jadra

pri glxgear testu vytizeni GPU 99% - problem v Optimusu asi nebude, zjevne si to stihaji ty karty nejak rozumne predat

---

dale se asi presunu do PC poradny, protoze to uz je celkem dobre definovany HW problem

Ti řeknu kde je problém:

1) moc to řešíš :puff:
2) sám sis odpověděl - ta hra je shit a neumí optimálně spolupracovat s vícejádrovejma procesorama.
3) jestli to chceš řešit dále, napiš vývojářům hry
4) můžeš si pořídit nějakej procesor s vysokým taktem na single core resp. přetaktovat (což bys musel pořizovat novej PC/notebook)

Na základě tvého dotazu jsem se nejprve podíval a oolite a pak i na elite:dengerous a myslím, že k oolite už se nevrátím :-) Jen mi doma chybí ten Joystick. Přítelkyni jsem říkal, že ho opravdu nutně potřebuju k vánocům, ale neměla pro to moc pochopení.