Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunkční grafická karta?

Ahoj buď mám nefunkční grafickou kartu a nebo nevím mám tam ovladače, poslední aktualizace,ale když zapnu GTA 4 tak mi to píše že je použitelných jen 240 nebo nějak tak MB a to mám gigovku. Ale když jsem jsem tam měl ještě win 7 tak mi to normálně šlo ale teď mi to nejde. Nepřepíná se to nějak? A to mi tu grafiku nic nežere a píše to že zařízení pracuje správně. Zkoušel jsem dát i odinstalovat graf kartu a zase nainstalovat ale nepomohlo, co s tím?

Najdi si na netu návod, jak vrátit ntb do továrního nastavení, a budeš mít zase vše funkční (jak jen u Aceru jde ;-)), nicméně tam budou zase sedmičky, a zakaž aktualizace, ať nemusíš řešit podobné kktiny microsoftu. Tedy za předpokladu, že jsi neformátoval disk a zlikvidoval tím recovery partišnu :-/.

Já už to jednou dával do továrního nastavení a pak se to zničeho nic zaseklo když se to dávalo do továrního nastavení a to jsem ho měl zapnutý 20 hodin aby se to dalo do továrního nastavení, a pak jsem to musel vypnout ručně protože to ni nedělalo a musel jsem to přeinstalovat.

Asi je na mě moc brzy ráno, ale tuhle větu jsem trošku nepobral ;-). Nicméně pokud tam byly původně sedmičky, tak zkus napsat na podporu Aceru, že po aktualizaci na win10 se ti sesypal systém tak, že najde ani obnovit do továrního nastavení, tak jestli by ti neposlali záchranné (instalační) médium (ale bude to za poplatek :-/). Ale je podmínkou, že máš na ntb štítek s verzí a kódem - ta verze je důležitá, protože tu musíš chtít, jiná s tím kódem fungovat nebude. Pokud nemáš ani štítek, tak asi jediná legální cesta je poslat do servisu Aceru, ostatní rozebírat nebudu ;-).

Zkoušel jsem DXDiag a tohle mi to našlo o grafice

Card name: NVIDIA GeForce GT 540M
Manufacturer: NVIDIA
Chip type: GeForce GT 540M
DAC type: Integrated RAMDAC
Device Type: Full Device
Device Key: Enum\PCI\VEN_10DE&DEV_0DF4&SUBSYS_05051025&REV_A1
Device Status: 0180200A [DN_DRIVER_LOADED|DN_STARTED|DN_DISABLEABLE|DN_NT_ ENUMERATOR|DN_NT_DRIVER]
Device Problem Code: No Problem
Driver Problem Code: Unknown
Display Memory: 2952 MB
Dedicated Memory: 978 MB
Shared Memory: 1973 MB
Current Mode: Unknown
Driver Name: C:\Windows\System32\DriverStore\FileRepository\nva ci.inf_amd64_5077b041c905a8af\nvd3dumx.dll,C:\Wind ows\System32\DriverStore\FileRepository\nvaci.inf_ amd64_5077b041c905a8af\nvwgf2umx.dll,C:\Windows\Sy stem32\DriverStore\FileRepository\nvaci.inf_amd64_ 5077b041c905a8af\nvwgf2umx.dll,C:\Windows\System32 \DriverStore\FileRepository\nvaci.inf_amd64_5077b0 41c905a8af\nvwgf2umx.dll
Driver File Version: 21.21.0013.7254 (English)
Driver Version: 21.21.13.7254
DDI Version: 11.4
Feature Levels: 11_0,10_1,10_0,9_3,9_2,9_1
Driver Model: WDDM 2.1
Graphics Preemption: DMA
Compute Preemption: DMA
Miracast: Not Supported by Graphics driver
Hybrid Graphics GPU: Not Supported
Power P-states: Not Supported
Driver Attributes: Final Retail
Driver Date/Size: 11.08.2016 2:00:00, 17619464 bytes
WHQL Logo'd: Yes
WHQL Date Stamp: Unknown
Device Identifier: Unknown
Vendor ID: 0x10DE
Device ID: 0x0DF4
SubSys ID: 0x05051025
Revision ID: 0x00A1
Driver Strong Name: oem9.inf:0f066de3117e6c53:Section002:21.21.13.7254 :pci\ven_10de&dev_0df4&subsys_05051025
Rank Of Driver: 00D10001
Video Accel: Unknown
DXVA2 Modes: DXVA2_ModeMPEG2_IDCT DXVA2_ModeMPEG2_VLD DXVA2_ModeVC1_D2010 DXVA2_ModeVC1_VLD DXVA2_ModeVC1_IDCT DXVA2_ModeWMV9_IDCT DXVA2_ModeH264_VLD_Stereo_Progressive_NoFGT DXVA2_ModeH264_VLD_Stereo_NoFGT DXVA2_ModeH264_VLD_NoFGT DXVA2_ModeMPEG4pt2_VLD_Simple DXVA2_ModeMPEG4pt2_VLD_AdvSimple_NoGMC
Deinterlace Caps: n/a
D3D9 Overlay: Unknown
DXVA-HD: Unknown
DDraw Status: Enabled
D3D Status: Enabled
AGP Status: Enabled
MPO Caps: Not Supported
MPO Stretch: Not Supported
MPO Media Hints: Not Supported
MPO Formats: Not Supported

Šikulka, nicméně to zkusím znovu - máš, nebo nemáš recovery oddíl na disku, nebo jsi ho zrušil při reinstalu? Pokud ho máš, tak ho použij - návod za tebe ale hledat nebudu (zadej si do google recovery a název toho střepu). Pokud jsi ten oddíl zlikvidoval, tak máš smolíka, a viz můj post výše. Tohle je hezký výpis, ale je ti celkem ku ničemu (ntb to asi fakt neopravilo, viď?). A ovladače stahuj jen určené pro systém, který máš nainstalovaný, a JEN ZE STRÁNEK VÝROBCE NTB (snad je to dost výrazné a srozumitelné).

Promiň, že se teď zeptám úplně trapně, ale věř mi, že se nám pak bude mnohem lépe komunikovat - kolik ti je let?
Jinak v nějakém internetovém prohlížeči napiš do vyhledávacího okénka (takový řádek) slovo "recovery" (akorát bez uvozovek), pak stiskni jednou mezerník, a napiš "Acer Aspire 5755G" opět bez uvozovek,potom enter, a pak čti. Nicméně, pokud jsi opravdu formátoval hdd při přeinstalaci, tak asi nepomůže ani návod, a nezbude ti, než napsat na podporu ACERu o to instalační médium (a znovu opakuji, že POUZE ten typ systému, ke kterému máš zespodu ntb nalepený ten štítek).
Varianta b: odnes to do servisu :-(

Jejich odpověď:
To bude nejspíše hlavní problém - na Váš produkt není podpora na w10, tím pádem nejsou ani potřebné ovladače pro grafickou kartu. Potíže, které máte mohou být způsobeny právě tímto, doporučení je vrátit se na původní systém w8 s použitím obnovy do továrního nastavení