Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Fallout 1 a 2 modifikace a online playing?.)

Zdravim, jsem zastancem a fanatickym hracem Falloutske klasiky, tedy dilu 1 a 2. Tactics byl uz uplne o necem jinem a o Falloutu 3 uz tu bylo nakydano dost, tak neni potreba slapat po mrtvole...
muj dotaz je nasledujici: Znate nekdo nejake mody, tedy nove pribehy, questy atd pro Fallouta 1 ci 2? idealne lokalizovane do CJ? na silene brahmine jsem zahledl nejaky projekt, ktery vypadal podobne jako fallout 1 ale v podobe online hry. Nema tu s tim nekdo zkusenosti?Diky
http://www.madbrahmin.cz/index.php?id=home&news=81 8

Jo, Arcanum! To jsem hrál jeden a půlkrát. To podruhý mám furt rozehraný a uložený na disku, asi tak dva roky. Je to pěkný, ale podruhý už to tak nějak není ono, nevím proč. Dost mě štvalo, že je tam max. level 50, pak je sice postava superřezník, ale už tam není ta motivace, kdy se snažím vylepšit postavu a dosáhnout všech možných vylepšení. Takže poslední více jak čtvrtina hry už je jen o tom to projít a dohrát, chybí tam důvod expit postavu.

Jj, 100% Arcanum - nejvyšší úroveň v dovednosti tě naučili vždycky za quest, ne za prachy...já jako Firearms expert jsem musel pobít bandu vyděračů, než mě týpek vyškolil na mastera. A vím, že u dodge a melee se to křížilo, ikdyž ne přesně jak, jelikož jsem ani v jedné z dovedností netoužil být mistrem...

Tip na dobrou hru ti dám: Baldur´s Gate. Hrál jsem ji před mnoha lety nedávno jsem ji zase nainstalil. Zas pár dlouhých večerů mám co dělat. K tomu mám i datadisk. Je to rozhodně jiné, než Fallout, ale neméně skvělé. Pokud mohu doporučit, jako svoji postavu si zvol mága. Bojovníky, zloděje a klerika ve hře najdeš povícero, ale dobrýho mága pouze se zlým přesvědčením, což pro ty, co hrají za kladné postavy, není příliš vhodné do party. Je to z počátku trošku těžší, ale později to oceníš.
Podobná hra je Icewind Dale, ale ta mě tak nechytla. Už nevím, kterej díl jsem to hrál, ale poměrně brzo na začátku hry bylo dlouhé procházení dungeony a já nemám rád, když nemůžu pobrat spoustu věcí a jít je prodat do města, nakoupit nové věci a okrást pár postaviček. Poměrně brzy jsem toho nechal.

A určitě znáš i Planescape: Torment. Taky klasika, navíc velmi originální svět a velmi neotřelý příběh.

A co se mi stalo - taková perlička - hru vlastním originál, leč jsem ji nemohl najít, tak jsem to sosnul z torrentů. No a co čert nechtěl, asi o týden později, když jsem přebíral krámy, co mi zůstaly po stěhování u rodičů, jsem všech 5CD originál našel.

Ani jedna z těch her není náročná, všechny poběží i na Pentiu III 500MHz.

A k mým oblíbeným hrám patří série Might&Magic, zvláště 6. díl. 7 a 8 taky dobrý, ale šestku mám nejraději :-)

ale šestku mám nejraději

Tak v tom se shodnem:-) Když na to tehdy v Levelu vyšla asi šestistránková recenze, četl jsem ji furt dokola a šetřil a na Vánoce si dopřál origošku - luxusní:-)
Jinak doporučuju k výše jmenovaným ještě mnou zmińované Arcanum - hra radost pohledět...

K hře M&M VI jsem se dostal tak nějak náhodou - mamina tehdá koupila mladšímu bráchovi Level s touto hrou a já jsem to zkusil a už od toho neodlezl.
Mám otázečku - jede ti to na nových PC? Já jsem si na to dlouho sháněl řešení, proč mi to nejede na mým PC a na starým PC to jelo v pohodě. Nakonec jsem zjistil, že to nejede na procesorech rychlejších jak 2,4GHz, ale naštěstí na to existuje neoficiální patch. Kdyby byl zájem, mohu zaslat.

Kdybys měl zájem, ozvi se kdykoliv, ten patch asi jen tak nesmažu, nechám si ho na věky :-)
Ale sedmička mi jela normálně. No, mám pocit, že taky to nebylo jen tak, taky to chtělo nějakej patch, protože tomu vadila vyšší verze DirectX. Takže nakonec mi to jede, ale bez akcelerace, zato i s videem (což některé patche neumožňovaly). Opět mohu poslat, v případě zájmu.

V tom případě ti dám link na jednu stránku, kterou jsem vygooglil:
bg1
Varování - jsou tam odkryté mapy a popisky toho, co na nich potkáš. Pokud jsi hru ještě nikdy nehrál, připravíš se o hodně překvapení, zase ti to může pomoct najít pár zajímavých předmětů, které významě ulehčí hru (Zvláště pro mága se dá najít prsten, kterej zdvojnásobuje počet zapamatovaných kouzel na první úrovni, velmi užitečná věcička. Ale ten asi nenajdeš, pokud neznáš přesný souřadnice a lokaci).
Navhuji založit na toto téma novej dred, pokud máš zájem.

Lidi jsou různí.
Já nemám rád boje na tahy, proto mě F1/2 vůbec neoslovilo :-|
Na druhé straně jako velký fanda Oblivionu se mi líbí i F3.

Prasak: zmínil jsi perlu, Planescape Torment (mám Score verzi). Zkoušel jsi rozchodit rozlišení 1280*1024 (existují jakési postupy, musel bych pohledat...)? Kdysi jsem PT hodně hrál, ale dnes to na velkých monitorech vypadá blbě :-/

popravde, uz sosam ty baldurovy gate, tak uvidime...Osobne mam problem dohrat jakoukoliv hru, nevim cim to je. Proste jak si vytvorim trochu lepsi postavu, nebo se seznamim se svetem, tak mne to hrani pusti a zacnu hledat neco jinyho..Tak to mam s oblivionem, Gothicem,Arx fatalisem, Tacticsem, F3,....Jen fallouty 1 a 2 jsem dohral do konce.)

tak mam rozpareny arcanum, docela se mi to libi, trosku to na mne falloutovsky dychlo, ale zatim nemuzu moc soudit:)Fallout byl ale asi lepsi, no, mozna uz to mam zidealizovane:)
Kazdopadne mam docela problem..Jsem v hned v tom prvnim meste a v podstate vsechny questy co tam sly mam hotove, jen ted zlikvidovat ty mamrdy u mostu..Vzdycky mne sejmou, at na ne jdu na ferovku, i kdyz pouziju omracovaci granaty, cokoliv..Ma nekdo nejaky tip?Asi se budu muset pokouset ten klic ukrat a vyridit si to s nima pozdeji, jinac nevim..
Edit: tak to vypada, ze to budu muset zacit hrat odznovu...nedal jsem si zadne body do kapsarstvi, neb jsem chtel hrat poctivej charakter a ted nemuzu ukrast tomu smejdovi klic od brany...A zabit je taky nedokazu, neb jsem na to macka..Bajecny

Není jiná možnost, než je zlikvidovat. Já jsem se na nich taky zaseknul. Musíš použít ty granáty, jinak to nejde.
Už si to moc nepamatuju, ale pokud máš slušný charisma, tak v tom městě můžeš přibrat ještě někoho do party, mám pocit, že je to nějakej hromotluk v hospodě, jmenuje se nějak jako "Prázdná flaša". Počet osob do party je dán charismatem, a to tak, že charisma vydělíš dvěma a zaokrouhlíš dolů. Tedy při 9 bodech můžeš mít 4 společníky.

stydim se, ale vyresil jsem to tak, ze jsem si prez editor postav naskilloval kradeni a slohl jejich veliteli klic od brany...vyridim si to s nimi pozdeji...Prazdna flasa se fakt naverbovat udajne da, ale nejak ke mne nechce, nevim proc.A charismatem to neni, mam jen virgila,a char tusim k osmi ci deviti...No nic, jedu dal..Ale dost mi vadi, ze se vubec netrefuju ani mecem, ani strelnyma zbranema..nevim jestli nepresedlam na baldura...

Ve vězení? Nehraješ náhodou BG2? Protože v jedničce ve vězení rozhodně nezačínáš.
Ohledně kouzel - máš k dispozici kouzla, která získáváš opisováním svitků (pravej klik na svitek, svitky koupíš, nebo najdeš). Kouzla jsou v knize kouzel, nevím, jak v BG2, ale v jedničce je to ikona v panelu na levé části obrazovky. Podle úrovně si kouzelník může zapamatovat určitej počet kouzel. Na pravé stránce knihy kouzel si máš známá kouzla, na levé strane zapamatovaná. Každé zapamatované kouzlo můžeš zakouzlit jednou, aby se obnovila, musíš se vyspat 8 hodin. Stejně to funguje u kleriků (a všech postav, co kouzlí, např. druidi, bardi).
Léčení - buď tě vyléčí klerik kouzlem, popř. jiná postava ovládající léčivá kouzla, nebo vypiješ léčivý lektvar, nebo se vyspíš, ale musíš spát v posteli v hospodě, spaní venku neléčí.
Jsou to pravidla AD&D, možná tě to bude z počátku štvát, že nemůžeš třískat kouzly do nepřátel dle libosti, ale o to zajímavější to je. Jinak by to bylo moc snadný, hrát za mága.

Možná tě bude zajímat pár dalších věcí, na některý jsem přišel sám, některý jsem vygooglil:
- třída zbroje, neboli AC - čím nižší, tím lepší
- THAC0 - The Hit Armor Class 0 - zásah postavy s třídou zbroje nula - čím je toto číslo nižší, tím vyšší má tvoje postava šanci zasáhnout protivníka. Jestli tě to zajímá víc, tak pogoogli na téma "co je to THAC0".
- Pokud uvidíš nějaký NPC, který nejsou pojemenovány obecnými jmény (stráž, obyvatel...), ale mají nějaký jméno, tak neváhej udělat Quick save a zkus ho okrást zlodějem. Někdy to vyjde až na několikátej pokus, ale tyto postavy mají často u sebe zajímavý věci, buď nějaký unikátní zbraně či zbroj, nebo alespoň lektvar. Ono ve hře není nikdy peněz nazbyt, ani v pozdějších fázích, vždy se najde v obchodě něco, za co se to dá utratit. Např. slušná róba pro mága stojí v BG1 okolo 25 tisíc zlatých a to jsou panečku velký prachy a dá to fušku je nasbírat.

Ono to se to s tou třídou zbroje zdá nelogický, ale ono to je nějak souvisí s tím, že se souboj stejně, jako ve skutečnosti, počítá na hody kostkou, tedy hráč (nebo protivník) hází kostkou (hází za něj počítač) a od výsledného čísla se počítá zásah - záleží na THAC0 útočníka a AC cíle. Celý se to navzájem odečítá a sčítá, už přesně nevím, ale jak sem psal - dá se to dogooglit. Je to jiný herní systém, než Fallout, ale prakticky stejně to funguje i v Planescape Torment. Někdo si na to zvykne a nevadí mu to, někdo to nepřekousne.
Já jsem si v BG1 vytvořil partu takovou, že minimálně tři postavy jsou v těžké zbroji a jdou do první linie (někteří umí i kouzlit), k tomu dvě postavy s luky a odzadu do toho kouzlí mág. Mág se do boje ani nemusí moc zapojovat, většinu zvládnou bojovníci, mág je v záloze pro případ silných protivníků.

Tohle s Diablem má společný akorát tak izometrický pohled. Ale vidím, že tě to asi nechytá, no přemlouvat tě nebudu, ale já si rozhodně BG2 taky zahraju, jen co dohraju jedničku i s datadiskem, což bude trvat minimálně měsíc.

Ještě přidám poznámku k těm kouzlům - to, že pauza se dává mezerníkem asi už víš. Takže když chceš kouzlit, tak vybereš postavu, dole na liště jsou ikony pozžívaných zbraní a rychlých předmětů a pokud postava může kouzlit a má zapamatovány kouzla, je tam i jedna ikona, na které je něco jako srpek měsíce a hvězdičky. Klikni a ukáží se ti kouzla, která máš zapamatovány.

Tak, Prasák hezky vysvětlil - a neplést si DrD a AD&D - BG jede podle druhého. S tím THACEM - jde totiž o číslo, které musíš při hodu dvacetistěnnou kostkou přehodit abys zasáhl. Tedy THACO 17 je určitě horší než THACO 8, kde už je ta šance na zásah dost slušná. A to je AC 0, ve chvíli, kdy je AC třeba -5 a ty máš THACO 19, jsi bez šance, netrefíš se, leda hodit natural 20, tj. kritický zásah.
Toliko k BG.

Ad Arcanum - nešidit:-) Ti hromotluci jsou tvrdí, ale jdou sundat a nebo je taky možnost jim zaplatit, pokud se nemýlím. a vrátit se a sejmout je na vyšším lvl...tož tak. Jinak nesrovnávat s Falloutem, je to nesrovnatelné - podobné, ale přitom jiné...

hromotluky jsem se snazil sundat cely den, nicmene bez sance...Proste jsem na to nemel. Ukrast byla jedina moznost, ale blbe navoleny body do zkusenosti a ani jeden do kapsarstvi a byl jsem v pasti. Rozehravat se mi to znovu nechtelo, sehnat litr na pruchod nebylo temer kde.Takze tak.Editorem jsem po pruchodu vratil puvodni stats...

se zalozenim separatnich dredu souhlasim a primlouvam se za jeden i pro Arcanum:)Dost mne to chytlo, ale novej problem...
Nejako jsem se dostal do casti, kdy musim zrobit bryle, ktere mi umozni videt vchod do klanu Kola, ci jak se jmenuji..Bryle jsem nasel, ale vsechny Khorinske krystaly jsem nekde prodal,neb mi cennosti trhaly kapsy a samozrejme si nepamatuji kde jsem to prodal, popr uz to obchodnik na sklade nema...nema tedy nekdo tip, kde sehnat dva khorinske krystaly?jinak jsem opet v prd.....Thx...
EDIT: prosel jsem zakysnik na abecedaher.cz a koukam, ze staci projit strasidelny zamek v Ausbuhry a prej tam nekde jsou..uvidime...